מה צורת הישבן שלכם אומרת על מצבכם הבריאותי?

האם ידעת כי הצורה של הגוף שלך, יכולה לחשוף הרבה על הבריאות שלך?

גודלם של איברי הגוף, כמו גם שומן גוף, חושפים את דרך החיים שלך ואת המצב הבריאותי שאת נמצאת בו, כאשר שומן יכול להעיד גם על מצב בריאותי טוב, כאשר מחקרים הוכיחו כי שומן בגוף, הוא לאו דווקא כזה שאינו מטיב עם איכות החיים.

בכל הנוגע לצורת הישבן, נתונים מראים כי אנשים שיש להם ישבן גדול, הם בדרך כלל בעלי אינטליגנציה מפותחת יותר, וזאת משום שישבן גדול יותר מעיד על צריכה מרובה של אומגה 3 המסייעת בפיתוח המוח.

ואכן, הגוף שלנו יכול להעיד המון עלינו, וזאת משום שיש לו מבנה חכם במיוחד, אשר יודע איפה יש מלאי שומן ומתי צריך להוריד אותם.

השומן בישבן, בין אם הוא טוב או רע, הוא דבר שניתן להפטר ממנו, למרות שכפי שתקראו בהמשך ישנם מצבים שהוא דווקא נחשב שומן טוב.

אז מה צורת הישבן שלך אומרת על בריאותך? כל הצורות והמבנים בהמשך.

 

ישבן בצורת ריבוע

הצורה המרובעת של הישבן יכולה להמחיש דברים רבים. אנשים עם ישבן מרובע הם כאלה ששרירי הגוף שלהם נחשבים חלשים, למרות שהם מבצעים תרגילי כושר גופני על בסיס יומי או שבועי. ישבן מרובע מעיד לעיתים קרובות כי דווקא השומן באזור הבטן מועט, וכי ישנם נתונים פיזיים שמאפשרים עבודה על הגוף, תוך ששמירה על כושר גופני תעצב את הישבן ותעגל אותו.

f1.jpg©pprovidr

 

ישבן עגול

ישבן עגול מסמל מצב בריאותי טוב. ישבן מעוגל מעיד על  צבירת מעט שומן בגוף, תוך שאת השומן ניתן להוריד במהירות על מנת לחטב את הישבן ולהפוך אותו לעגול ונוקשה.

f2.jpg©providr

 

ישבן בצורת לב

זוהי צורת הישבן שרוב הנשים משתוקקות לה. צורה זה מעידה על גוף צר מהמותניים והלאה, תוך שישבן בצורת לב מעיד על גוף פעיל ובריא. עם זאת, ישבן בצורת לב יכול גם להעיד כי ישנו שומן לא רצוי בגוף, תוך שייתכן שהשומן מרוכז בעיקר בחלק העליון של הגוף.

אחד היתרונות של בעלי ישבן כזה הוא היכולת לשרוף שומן במהירות, אך אחד החסרונות הוא שעם הגיל, ייתכן ושומן הגוף יתרכז בעיקר בבטן. לכן חשוב לבצע פעילות גופנית, לאכול נכון ולשמור על בריאות הגוף.

f3.jpg©providr

 

ישבן בצורת V

ישבן בצורה V הוא כזה שרואים יותר ויותר בקרב נשים צעירות. ישן כזה נחשב ישבן חטוב, אך עם הגיל הוא עלול להשפיע על העברת אסטרוגן לחלקי הגוף האחרים - מה שעלול לגרום להשמנה. לכן חשוב לשים לב להתפתחות הגוף ושמירה על גוף בריא וחטוב.

f4.jpg©providr

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?