11 דרכים להרזיה ללא אימון גופני ודיאטה

דיאטה וכושר גופני באופן קבוע הן פעולות שלא תמיד קל לדבוק בהן על מנת להוריד במשקל. עם זאת, ישנן כמה דרכים מוכחות שבאמצעותן ניתן לאכול פחות קלוריות, למנוע עלייה במשקל, ואף לרדת במשקל ללא דיאטה או כושר גופני. לא מאמינים? הנה 11 דרכים מוכחות מדעית שיעזרו לכם להוריד במשקל:

1. לעיסת האוכל לאט וביסודיות

לעיסת מזון בצורה איטית עוזרת למוח שלכם להבין כי יש לכם כמות מספקת של מזון (מה שמוריד את תחושת הרעב). אכילה איטית ובמנות קטנות תשפיע על היחס שלכם לאוכל וכפועל יוצא על משקלכן. מחקרים שכללו תצפיות הוכיחו כי מי שאוכל מהר הוא בעל סיכוי גבוה יותר להעלות במשקל, לעומת אנשים שאוכלים לאט יותר. כדי לתרגל אכילה מתונה: מומלץ לספור כמה פעמים אתם לועסים כל חתיכה מהאוכל שלכם.

 

2. בחרו בצלחות אדומות

הגישו את האוכל שלכם על צלחות אדומות. מחקרים הוכיחו כי הצבע אדום מתקשר במוח האנושי לתמרור אזהרה, ולכן ברגע שרואים אותו, עוצרים את בולמוס האכילה. בניסוי שנערך במתנדבים, הוכח כי אנשים אכלו יותר כאשר האוכל הוגש על צלחות לבנות וכחולות, בזמן שהאוכל שהוגש על הצלחות האדומות כמעט ולא נאכל.

 

3. הרבו באכילת חלבונים

אכילת חלבונים משפיעה מאד על התיאבון, תוך שהיא מגבירה את תחושת השובע. אם תתמקדו בצריכת חלבונים, תוכלו להפחית את כמות הקלוריות היומית שלכם. מחקרים שבדקו את הנושא גילו שהעלאת כמות החלבונים מ 15 אחוז ל 30 אחוזים ביום, גרמה להורדה במשקל. כדי להתחיל: החליפו את הקורנפלקס שאתם אוכלים בבוקר לביצים, והקפידו לצרוך חלבון מהחי בכל ארוחת צהריים. כך תתרגלו לאכול חלבונים.

 

4. שתו מים!

שתיית מים יכולה להפחית את הצורך באוכל וכך להוריד במשקל, במיוחד כאשר אתם שותים מים לפני הארוחה. מחקר שהתבצע באוכלוסייה מבוגרת מצא כי מי ששתה מים כחצי שעה לפני הארוחה, הקטין את צריכת המזון שלו תוך ש-44 אחוזים מהמשתתפים במחקר הורידו משקל רב תוך 12 שבועות בלבד.

 

5. הפטרו ממזונות שאינם בריאים

חשוב להפטר ממזונות שאינם בריאים ולהוציא אותם מרשימת הקניות שלכם. כאשר אין לכם מאכלים מעובדים, עתירי קלוריות, מלאי סוכר וקמח לבן, אתם פשוט לא רואים אותם, ולכן אתם לא אוכלים אותם.

 

6. העשירו את התפריט שלכם בסיבים

אכילת מזונות עשירים בסיבים עשויה להגדיל את תחושת השובע, מה שיעזור לכם להרגיש מלאים יותר. מחקרים מראים גם כי סוג מיוחד של סיבים, כמו סיבים תזונתיים מועילים במיוחד לירידה במשקל תוך הקטנת צריכת המזון.  

 

7. הזמינו מנות קטנות יותר

בשנים האחרונות מנות המסעדות הפכו לגדולות במיוחד, מה שגורם לצריכה של מוגברת של מזון. הקטינו את המנות שאתם מזמינים במסעדות או חלקו מנה עם האנשים שאתה מבלים עמם.

 

8. אכלו ללא הסחות דעת

כאשר אתם אוכלים: הוציאו את הטלוויזיה, המחשב והניידים שלכם מטווח שולחן האוכל. כאשר צופים בטלוויזיה, עובדים על המחשב בזמן האוכל או מתעסקים בנייד, אתם לא באמת שמים לב כמה אוכל אתם אוכלים. אכלו בישיבה תוך התמקדות בצלחת שלכם.

 

9. אל תחסירו שעות שינה

מי שמחסיר שעות שינה או סובל מהפרעות שינה עלול להיכנס למתחים נפשיים, תוך שהורמון בשם קורטיזול אשר מגביר את התשוקה לאוכל, הופך לגבוה יותר. בשל כך, חשוב להקפיד על שעות שינה ארוכות ומסודרות, ואם יש לכם הפרעות שינה, יש לנסות לטפל בהן בדרכים טבעיות.

 

10 . הפסיקו לשתות משקאות ממותקים

שתיית משקאות מתוקים משפיעה באופן ישיר על המשקל שלכם וגם על התפתחות של מחלות כמו: סכרת, מחלות לב ועוד. בשל כך חשוב להפחית בצריכת משקאות מוגזים עתירי קלוריות ולהחליפם בתה ירוק, מים, ואפילו בכוס קפה אחת ביום.

 

11.שימוש בצלחות קטנות יותר

הגשת אוכל בצלחת קטנה גורמת לאשליה בה יש יותר מזון בצלחת. בנוסף, צלחות קטנות ימנעו מכם להעמיס כמויות אוכל גדולות על הצלחת.

אז אם אתם רוצים להתחיל לאכול נכון יותר ובאופן מבוקר, תוכלו להתחיל צעד אחר צעד בדרכים השונות תוך שאתם מודעים לכמויות האוכל שלכם, ולמרכיבים שלו.

איך תדעי שהוא לא דושבג?