מחקרים מוכיחים: החברה הכי אכזרית שלך היא גם הטובה ביותר עבורך!

אם יש לך חברה שאת אוהבת, אבל לפעמים לא יכולה לסבול מפני שהיא נוקשה איתך והמילים שלה (למרות שהן אמיתיות) פוגעות בך כמו סכין - את בוודאי מרגישה כי החברה הזאת פשוט מתעללת בך.

לעיתים אנו שואלות את החברות הקרובות שלנו שאלות אודות מערכות היחסים שבהן אנו נמצאות, אודות העתיד שלנו ואפילו אודות המראה החיצוני שלנו, ומקבלות תשובות שלא ממש מוצאות חן בעינינו - מה שגורם לנו לכעוס על החברה שנותנת לנו את התשובות, ואף לנתק עמה קשר.

עם זאת, מחקרים אומרים כי דווקא כשמדובר בחברות קרובות, האכזריות שלהן אינה תמיד מגיעה ממקום של רוע. מחקרים הוכיחו כי החברה הכי מרושעת שלך היא דווקא זאת שאוהבת אותך ורוצה בטוב ביותר עבורך.

 

via GIPHY

 

אבל איך זה הגיוני?

לפי מחקר שפורסם ב- "Psychological Science" , אנשים שנוטים להביע רגשות שליליים מאמינים שהרגש השלילי שלהם ישפיע ויהיה אפקטיבי יותר עבור האדם שמתייעץ עמם, תוך שהם ישפיעו עליו בעיקר בטווח הרחוק.

המחקר שנעשה באוניברסיטת פלימות' כלל 140 סטודנטים מבוגרים שהשתתפו במחקר.

המדענים שערכו את המחקר התבוננו בהתנהגות של הנחקרים בזמן שאלה שאלו שאלות היפותטיות אודות: פחדים מכישלון של מערכות יחסים, פחד מאי הצלחה במבחן או בראיון עבודה, והכל כדי לקבל תשובות כנות מהנחקרים.

המחקר טען ששאילת שאלות כאלה אשר נועדו על מנת לקבל נקודת מבט אחרת מהנחקרים, הגבירו את הסיכוי של הנחקרים להיות שליליים, כאשר הנחקרים ענו על השאלות תוך שהשאלות העלו בהם רגשות שליליים ותשובות פסימיות, אך הכל במטרה לעזור לאדם שמתייעץ עמם.

"הממצאים של המחקר גילו" כך מסביר אחד החוקרים ש"אנשים יכולים להיות אכזריים שהם מנסים לנבא את העתיד או לענות על שאלות סבוכות, למרות שהכל נעשה במטרה לסייע."

 

via GIPHY

 

בנוסף קבע המחקר כי אנשים יכולים להחזיק בדעות מאד ספציפיות בנוגע לנושאים מסוימים, תוך שהם חווים רגשות שליליים לגבי סיטואציות שונות.

במילים אחרות: המחקר מצא שאנשים (וכן, זה כולל את החברות הטובות שלכן) יכולים להיות אכזריים בדרך שבה הם מגיבים לשאלות שלכן, אבל אין זה אומר שהם שונאים אתכן, להפך! הרשעות שלהם נועדה להזהיר אתכן וכך לעזור לכן.

 

אז קדימה, זה הזמן לשתף את הידיעה הזאת עם החברות, ואף לתייג בה את החברה הכי מרשעת שלך.

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?