10 שיטות טבעיות לטיפול בכתמי עור ונקודות שחורות באזור הפנים

כולנו מכירות את הכתמים השחורים או הנקודות הכהות שמופיעות לנו על הפנים מידי פעם. אותם כתמים מופיעים בעקבות הפרשה מוגזמת של מלנין על העור. ניתן להעלים או להבהיר אותם כמעט לחלוטין די בקלות באופן טבעי, וכך להחזיר את גון עור הפנים הזוהר. 

אלו אפשרויות הטיפול הטבעי בהם תוכלו להשתמש בכדי לטפל בכך:

הגורמים המשפיעים על המצב הזה יכולים להיות : חשיפת יתר לשמש, הריון,חוסר איזון הורמנולי, תרופות מסוימות, מחסור בשינה, מחסור בויטמינים או מתח ולחץ.

נקודות וכתמים על הפנים ברוב הפעמים מביכים אותנו, ואף גורמים לנו להערכה עצמית נמוכה. למזלנו, ישנן שיטות טבעיות לטיפול, כמו פילינג, חומצות וניתוחי לייזר. בנוסף, טיפולים טבעיים שניתן להכין בבית עשויים להפחית את הכתמים על הפנים בפשטות.

 

e1.jpg©agogo

 

1. מיץ לימון

פתרון פשוט נמצא במטבח שלכם או במכולת הקרובה – מיץ לימון. בלימונים יש ויטמין C אשר טומן בחובו את היכולות להבהיר  נקודות כהות על הפנים והוא מאוד קל לשימוש.

כיצד להשתמש?

לשים מעט מיץ לימון סחוט על צמר גפן ולשפשף ישירות על העור הנגוע. לאחר מכן, לחכות שמתייבש ולשטוף את הפנים במים. יש להמשיך בתרופה הביתית במשך שבועיים לפחות עד קבלת התוצאה הרצויה.

אם יש לכם עור רגיש ועדין, ניתן לערבב את מיץ הלימון במים, דבש או מי ורדים. אפשרות נוספת היא שימוש במיץ ליים כדי להפטר מנקודות שחורות.

 

2. לבן

לבן יעיל אף הוא בטיפול בכתמים שחורים. הוא לעומת הלימון, שלעתים יכול לעורר תחושת שריפה, מרגיע יותר.

כיצד להשתמש?

לקחת 4 כפות לבן. להוסיף שתי כפיות של מיץ עגבניות סחוט. לאחר מכן יש לערבב את שני הרכיבים ולהניח על הפנים. לאחר 15 דקות יש לשטוף את הפנים.

החומצה הלקטוזית בחלב מפחיתה בהדרגה כל פיגמנטציה בעור, ומבהירה את גוון העור. אם אין לכם לבן בבית, ניתן לטבול צמר גפן בחלב ולשפשף ישירות על הכתמים ולהישאר עם התרופה הטבעית למשך 10 דקות ולשטוף. יש לחזור על התהליך פעמיים ביום למשך ארבעה עד חמישה שבועות.

אופציה נוספת היא להכין משחה על ידי ערבוב בין חלב ודבש, הנחת המשחה על הפנים ל-10 דקות ושטיפה.

 

3. שיבולת שועל

אבקת שיבולת שועל מאפשרת קילוף של העור. לכן, היא משמשת כמסכת פנים ועוזרת מאוד להסיר עור מת ונקודות שחורות.

כיצד להשתמש?

יש לטחון חצי כוס של שיבולת שועל מגולגלת, לאחר מכן להוסיף בין שלוש לארבע כפיות מיץ לימון בכדי להכין משחה. יש לשפשף את זה על העור, ולאחר מכן לשטוף במים חמים ולשטוף.

אם זה נעשה מלוכלך, כדאי להשתמש בבד נקי ספוג במים חמים כדי להסיר את המסיכה. טיפול זה יש לקיים פעמיים בשבוע.

shutterstock_523948030.jpg©shutterstock

 

4. שקדים:

כיצד להשתמש?

יש להשתמש בשמונה עד עשרה  שקדים ולהספיגם בחלב במשך הלילה. בבוקר, יש לקלף את הקליפה ולטחון את השקדים. לאחר מכן, יש להוסיף כפית אבקת אלגום וחצי כפית דבש ולערבב בכדי ליצור מחשה. כשהמשחה מוכנה, יש להניח על הפנים ולהישאר עם המסיכה כ-30 דקות ולשטוף.

 

5. אלגום

אלגום הוא אופציה טובה נוספת:

כיצד להשתמש?

יש להכין משחה עבה עם כפית אחת של אבקת אלגום, כפית גליצרין ושלוש כפיות של מי ורדים. אם אין לכם מי ורדים, ניתן להשתמש בחלב או בדבש. יש להניח את המשחה על האזור הנגוע של העור, להשאיר אותה למשך מספר דקות ולשטוף במים פושרים. יש לחזור על כך פעם ביום עד שהכתמים השחורים ייעלמו לחלוטין.

 

6. תפוחי אדמה

גם ירקות הם מקור נוסף לתרופות ביתיות עבור נקודות שחורות או כתמים כהים.

כיצד להשתמש?

יש לחתוך תפוח אדמה לפרוסות ולהניח פרוסה אחת ישירות על הנקודות השחורות. יש להשאיר כמה דקות על הפנים ולשטוף במים פושרים. ניתן גם להכין מסיכה לפנים בשילוב של תפוח אדמה טחון ודבש.

shutterstock_357941285.jpg©shutterstock

 

7. אלוורה

האלוורה טומנת בחובה תכונות מרפאות ויכולת ריפוי טבעית לנקודות שחורות.

כיצד להשתמש?

יש להניח ג'ל אלוורה ישירות על הכתמים הכהים והנקודות השחורות. יש לעסות בעדינות את האזור עם קצות האצבעות למשך מספר דקות. יש לחזור על כך פעמיים ביום במשך מספר שבועות. הניחו ג’ל אלוורה ישירות על הכתמים הכהים והנקודות השחורות.

 

8. כורכום

כורכום אף הוא משמש כחומר טבעי מוצלח במיוחד להבהרת העור וטיפול בנקודות שחורות. הוא נחשב מאוד פופלרי ויעיל גם להסרה מהירה של כתמי שמש וגיל.

כיצד להשתמש?

יש להכין משחה עבה מכורכום בשילוב חלב ומיץ לימון, להניח על העור במקום בו יש נקודות שחורות. לאחר מספר דקות לשטוף במים פושרים.

אופציה נוספת היא הכנת משחה מכורכום, שמן זית ודבש. אותה יש לעסות בעדינות באזור העור הנגוע. יש להשאיר את המשחה עד שהיא מתייבשת לגמרי ולאחר מכן להסיר בעדינות בעזרת מים.

 

9. פפאיה

בפפאיה קיימים אנזימים שעוזרים לאזן גוון עור ולסייע בהדהיית נקודות שחורות. בפפאיה יש פפאין, אנזים שגורם להשלת העור ומאפשר יצירה של עור חדש בעל מראה רענן.

כיצד להשתמש?

יש להניח את קליפתה של פפאיה בשלה על העור ולהשאיר אותה למשך 20 דקות ולאחר מכן לשטוף אותה.

אופציה נוספת היא - יש לטחון פפאיה ירוקה ולהוסיף מיץ ליים. להניח את התערובת הזאת על הנקודות שחורות ולהשאיר אותה על הפנים למשך 15 דקות לפני השטיפה.

 

10.מיץ בצל

מיץ בצל ניתן להכין באמצעות מסחטה, בלנד או מטחנה.

כיצד להשתמש?

יש לטבול צמר גפן נקי במיץ בצל סחוט טרי ולהניח ישירות על אזור העור הנגוע. יש לאפשר למשחה להתייבש בטבעיות. אופציה נוספת היא להניח שילוב של כפית מיץ בצל ושתי כפיות דבש על הנקודות למשך כ-20 דקות. אם העור שלכם הוא שמנוני, מומלץ להוסיף לתמיסה קצת חומץ.

 

שימו לב-

התרופות הביתיות עשויות לעזור להבהרת הצבע, אך לא להסרתם. בכדי להסיר כתמי עור, יש להתייעץ עם רופא מומחה.

בהצלחה

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?