5 דברים שלא כדאי לעשות בזמן מחזור ואף פעם לא גילו לך

העולם המודרני והפמיניזם שהגיע איתו שהוא כמובן מבורך, מצפה מאיתנו הנשים להיות שוות לגברים בכל ההיבטים. אך מה לעשות שפיזיולוגית אנחנו קצת שונים והשוני הזה מביא איתו אומנם דברים מבורכים, אך ישנן תקופות במהלך החיים בהן אנחנו מושפעות מדברים כאלו ואחרים. אחת התקופות שכולנו חוות אחת לחודש, הוא הגעת המחזור החודשי שאומנם מאפשר לנו את הדבר הנפלא של יצירת חיים, אך לעיתים מביא איתו גם כל מיני שינויים הורמונליים מבורכים יותר ופחות.

צפו בסרטון הבא וגלו מהם 5 הדברים שלא כדאי לעשות בזמן מחזור:

:

חברות ההיגיינה הנשית מנסות לשווק לנו את הרעיון שאם תשתמשי במוצרים הנפלאים שלהם, תוכלי לעשות הכל גם בימים האלו ולא להיות מוטרדת יותר מדי. אך המציאות האמיתית של נשים רבות קצת שונה, ימים אלו מלווים בתופעות לא כל כך נעימות כמו כאבים רבים, בחילות, עייפות, שינוי במצב הרוח ועוד.

אז על מנת שתוכלי להקל על עצמך בכל מה שקשור לחוסר הנעימות הזו, ישנם כמה דברים שממש לא כדאי לעשות בזמן המחזור.

 

נסי להימנע משתיית קפה

נכון שלפעמים את מרגישה שכוס קפה היא הדבר הכי הכרחי עבורך בזמן המחזור, הדבר היחיד שיעזור לך להתאפס על עצמך ולהתעורר מכל התשישות הבלתי נגמרת הזו. אבל קפה מכיל כמובן קפאין, דבר שממש לא מומלץ עבורך בזמן הווסת. הקפאין גורם לכלי הדם בגוף להתכווץ והיות ורבות מאיתנו חוות לא מעט התכווצויות לא נעימות גם ככה בזמן המחזור החודשי, זה ממש יכול להחמיר את התופעה הלא כל כך נעימה הזו.

e3.jpg©mirror

 

אל תעשני

ברור שעישון הוא דבר לא כל כך בריא ומומלץ בכל מקרה, אבל בזמן מחזור זה אפילו עוד פחות מומלץ. מחקרים הוכיחו שעישון בזמן הווסת מחמיר את הכאבים שאת סובלת מהם גם ככה ואף יכול להאריך את הזמן שהם לוקחים.

 

נסי להימנע מג'אנק פוד

אומנם אחת מתופעות הלוואי הנפוצות בזמן מחזור היא השתוקקות למזון מוגזם ומנחם, אבל הרבה מהמוצרים הללו ממש לא טובים עבורך בתקופה הזו של החודש. מאכלים עתירי מלחים כמו צ'יפס או חטיפים אחרים, מייבשים מאוד את הגוף, דבר שגורם לו לאגור לא מעט נוזלים. בתקופת הווסת את גם ככה מרגישה מאוד נפוחה, כך שאכילה של מזונות כאלה רק תחמיר את זה. בנוסף מוצרי חלב מפנקים כמו גלידות או אפילו עוגות ומאפים, לא כל כך יטיבו איתך כשאת במחזור. כשאנחנו במחזור הקיבה שלנו פעילה הרבה יותר מבשאר הימים בגלל השינויים ההורמונליים שמתרחשים ולכן אכילה של מוצרי חלב או כל מוצר מזון שמפעיל יותר מדי את הקיבה, לא כל כך מומלצים.

e1.jpg©mirror

 

אל תשתמשי בשטיפות אינטימיות

מעבר לזה ששטיפות אינטימיות לרוב לא יעילות גם במצב רגיל ואפילו יכולות להזיק לבריאות הנרתיק שלך, בזמן מחזור הן אפילו יכולות להיות מסוכנות. השימוש בשטיפות אינטימיות יכול להפר את מאזן החיידקים הטובים אליהם את זקוקה ולפגוע בפלורה של הנרתיק שלך. היות ובתקופה זו בחודש כל האזור הזה הרבה יותר רגיש, עשי לעצמך טובה ואל תשתמשי בהם לפחות בימים אלו.

 

הימנעי ממין לא מוגן

מין לא מוגן הוא כמובן דבר שרצוי להימנע ממנו בכל מקרה, אלא אם כמובן יש לך פרטנר קבוע עליו את סומכת. אבל מעבר לזה שזה די מרתיע לא מעט גברים וגם נשים לקיים יחסי מין בזמן הווסת, זה גם לא כל כך טוב עבורך. בתקופת המחזור החודשי צוואר הרחם שלך פתוח במקצת, דבר שיכול לאפשר להמון חיידקים, וירוסים וזיהומים לפגוע בנרתיק ואף לטפס במעלה צוואר הרחם לכיוון הרחם והאגן. בנוסף, קיום יחסי מין (גם אם הם מוגנים) בזמן הווסת יכול להגביר מאוד את הכאבים הנוראים שאת חווה ואף להגביר את הדימום. אז אולי זה לא כל כך שווה את זה.

e2.jpg©mirror

 

תמנעי מהסרת שיער

כשאנחנו במחזור הרגישות שלנו הרבה יותר גבוהה, כך שכל כאב שתחווי יהיה הרבה יותר מוגבר. לכן מומלץ מאוד להימנע מהסרת השיער העודף בזמן הזה בחודש. גם אם את לא חווה כאבים עזים בזמן מריטת שעווה או כל טיפולי הלייזר האחרים, כנראה שאם תעשי את זה בזמן המחזור זה יהיה יותר כואב. בנוסף ישנה טענה שהסרת שיער בזמן המחזור היא הרבה פחות יעילה ותגרום לשיער לצמוח מהר יותר.