איך להתנתק מגבר שעושה לך רע?

כולנו מכירות את זה, זה קורה בתקופות שונות במהלך חיינו, אחת למספר חודשים נכנס לחיינו גבר מיוחד, שגורם לנו להתבלבל, לפרפר ולקבל צמרמורות בגוף ברגע שאנחנו מזהות את מספר הטלפון שלו על הצג. אבל חוץ מכל הדברים הבאמת מדהימים האלו, הוא בדרך כלל יעשה לנו רק רע, הוא יהיה חסר אינטלגנציה רגשית, אם לא נאמר נכה רגשית, שקרן אולי אפילו פלרטטן או שפשוט לא תהיה בינכם התאמה.

רוב הסיכויים שבמצב הזה הוא לא ירצה להתחייב אליך, אבל את תחליטי בכל זאת להיתקע עליו כי הוא גורם לך להתרגש, ותחיי בצפייה תמידית שאולי ביום מן הימים משהו ישתנה והוא יבחר אחרת. מידי פעם את תוהה לעצמך, אולי אם תצליחי לחשוף בפניו צדדים נוספים הוא יסכים להתחייב? אולי עוד מפגש? עוד שיחה ? אבל הוא בשלו, פעם שם, פעם לא, מגיח לרגע ואז נעלם, ואת מתחילה להסתבך ובעיקר לא להבין והלב שלך הופך סוער כמו ים ביום של דגל שחור, גאות ושפל, וזה מתחיל לשרוף.

אנחנו מניחים שבמצב הזה את בטח רוצה לרצוח אותו כי זאת נראית הדרך היחידה להיפטר מהמטרד. אבל עד שזה יהיה חוקי (אנחנו באמת פחות ממליצים) ,כדאי שתיפטרי ממנו באופן מידי, ובשביל זה הכנו עבורך את 6 השלבים לשחרר מחייך בחור שעושה לך רע:

 

שלב 1: באתי לעזרת חברה

ברור לנו שאת מבינה את המורכבות של הסיטואציה לבדך ואת לא באמת צריכה עזרה בניתוח המצב האבסורדי הזה, אבל בכל זאת, לפעמים את יכולה להיות קצת מעופפת, ולא להצליח לזהות שהגבר שמולך הוא איך נאמר, לא הבחור המבין, הרגיש והקשוב שחלמת עליו כל חייך. יכול להיות שזה יקח קצת זמן עד שהתובנה הזו תיפול, יכול להיות שאת תדעי את זה אבל בכל זאת תמשיכי להיות שם. ואנחנו אומרים, בשביל מה יש חברות? תבקשי מחברותייך להזכיר לך באופן יומיומי כמה הוא לא טוב בשבילך. כמובן שרוב הסיכויים שהן תחפורנה  על כך בעצמן, הסוד הוא לבקש מהן באופן יזום, וכך לאט לאט המסר יחלחל ותרגישי מחויבות לשחרר אותו, אם לא בשבילך, אז לפחות בשבילי חבורתייך.

e4_0.jpg©wikihow

 

שלב 2: החליטי כל יום מחדש

זה ממש לא קל להפסיק את מערכת היחסים הספק מרגשת ספק הרסנית הזאת שמתחרשת בינך לבין הבחור שעושה לך רע. זה יכול אפילו להזכיר תהליך גמילה מעישון או אלכוהול. כל פעם מחדש את נשברת ושולחת לו הודעה, ותחושת הריקנות שמגיעה לאחריה היא בלתי נלאית. לכן, אנחנו ממליצים לך להחליט ולהבטיח לעצמך כל יום מחדש שלא לתקשר עימו. וזה יכול להתחיל בשלבים. לדוגמא: היום את לא שולחת לו הודעה עד הצהריים, מחר את לא שולחת הודעה עד הערב, ולאחר מכן את לא שולחת הודעה כלל. ככל שתחזיקי את עצמך יותר, זה יהפוך להרגל, את תרגשי טוב יותר עם עצמך, וזה יהפוך לקל יותר. ופתאום, אחרי מספר שבועות, את תגלי שעברת הלאה, ואת ממש כבר לא שם.

e1_0.jpg©wikihow

 

שלב 3- איפוס תקשורתי

במידה ואת לא מצליחה להחליט שלא לדבר איתו על פי השיטות בשלב 2, קיימת אופציה קצת יותר פשוטה ( למרות שאנחנו ממליצים בכל זאת ללכת על אופציה מס' 2 שלאחריה תרגישי הרבה יותר חזקה ובטוחה בעצמך) והיא למחוק את מספר הטלפון שלו מהמכשיר שלך. כמו בדיאטה- כשאנחנו מרוקנות את כל המאכלים המתוקים מהמזווה כדי שלא יהיו בטווח הראייה, כך אנחנו מוחקות כל דבר שיזכיר לנו אותו. המחיקה היא כוללנית- טלפון, סמסים, הודעות קוליות וכל דבר שיכול להזכיר לך או לאפשר לך ליצור איתו קשר. ברגע שתעשי את האיפוס הזה, יהיה לך ממש קשה ליצור איתו שוב קשר, גם אם ממש ממש תרצי.

e2_0.jpg©wikihow

 

שלב 4: לתפוס מרחק

במידה והוא לא נמצא בטווח הראייה שלך - בעבודה או בשכונה אז את מסודרת. אבל אם הוא כן חלק מהיומיום שלך בלי שבחרת כך, הדברים הופכים לקצת יותר מסובכים. מה שבטוח, את תהי חייבת לתפוס מרחק כדי להמשיך הלאה, אם זה אפילו כרוך בלמצוא עבודה חדשה, או לעבוד במשמרות שונות ממנו או כל דבר העולה על רוחך אשר ימעיט את המפגשים בינכם. גם אם זה נראה לך צעד לא פשוט ( והוא באמת לא פשוט) דעי לך, כי שינוי מקום או הרגל מסוים בחייך, יכול לפתוח בפנייך הזדמנויות חדשות גם מבחינה מקצועית, גם מבחינה חברתית ואפילו מבחינה זוגית. מה שנקרא - "משנה מקום משנה מזל!" והקלישאה מאוד נכונה במקרה הזה.

e3_0.jpg©wikihow

 

שלב 5 - בא לשכונה בחור חדש

דייטים, וכמה שיותר. התחילי לזהות הזדמנויות חדשות שעד עכשיו לא שמת לב אליהם, וזאת בגלל שהפכת כמעט עיוורת בעקבות הסיפור עם הבחור שעושה לך רע. באמת שזו הדרך היחידה לנקות את עצמך מהבוץ ולהתחיל להתקדם. עשי זאת גם באופן יזום, גם אם זה אומר להיכנס לאתרי ההכרויות שאת כל כך שונאת, את הרי לא יודעת מאיפה זה יבוא לך, וחוץ מזה, למה לא לחזק קצת את האגו השבור ע"י מחמאות וחיזורים מגברים חדשים? אחרי תקופה לא ארוכה כזו, מבטיחים לך, שלאט לאט חשיבותו של הבחור תפחת , ממש כמו אנטיביוטיקה טבעית, לאט לאט היא תהרוג את החיידק, עד מצב שלא תביני בכלל מה עשית שם.

e5_0.jpg©wikihow

 

שלב 6: לומר את האמת

זה כל כך טריוואלי, אבל עדיין אנחנו אפילו לא מעלות על דעתינו לעשות זאת, כן, פשוט לומר לו את מה שיושב לך על הלב, את האמת!. גם אם את מרגישה שהוא לא מוכן לקיים שיחה כזאת, עשי אותה בכל זאת, שחררי את העול שיושב על ליבך, הסבירי לו שמערכת היחסים הזאת עושה לך רע, ואת רוצה להמשיך הלאה. עשי זאת ממקום אמיתי ובו את באמת רוצה לצאת לדרור, ולא מתוך תקווה שאולי הוא ירצה להתחייב אליך לאחריה.

 

בהצלחה

כנסי לצפות- איך תדעי שהוא בחור טוב או סתם דוש?