מחזור: 7 דברים שדם המחזור שלך יכול לספר לך על בריאותך

לאורך מאות שנים המחזור החודשי וכל הקשור אליו היה טאבו. בחלקים מסוימים של הודו ואפריקה, נשים במחזור נחשבות לטמאות ונשלחות לגור בנפרד משאר המשפחה בבקתות קטנות בפאתי הכפר. נשים בעולם המערבי, עם זאת, מרגישות הרבה יותר חופשיות ונושא זה מתפתח עם הזמן ועולה לשיח חברתי.

מסתבר שהדימום החודשי יכול לגלות לא מעט על הבריאות שלנו ולהציל אותנו ממצבים רפואיים בעייתיים. הנה 7 דברים שכדאי לשים לב אליהם בפעם הבאה כשאת במחזור:

גוון ורדרד

אם הצבע של ההפרשות מקבל גוון ורוד, זה יכול להצביע על רמות אסטרוגן נמוכות. זה נכון במיוחד אצל נשים שמתאמנות הרבה או עוסקות בריצה. זה הוכח שנשים שמתאמנות בעלות רמת אסטרוגן נמוכה יותר וזה יכול להיות קשור בהמשך לאוסטאופורוזיס בגיל מאוחר יותר.

גוון מימי

דם של מחזור שנראה מימי וכמעט ללא צבע מצביע על כך שבגוף שלך יש חוסר נוטריינטים. במקרים מסוימים זה יכול להצביע על אחד התסמינים המוקדמים ביותר של סרטן השחלות. עם זאת, לפני שאת קופצת למסקנות, אם שמת לב לגוון מימי של המחזור שלך, כדי לגשת לרופא נשים בהקדם.

צבע חום כהה

צבע כזה עלול להצביע על כך שמדובר בדם מחזור ישן שהתרכז אי שם בתוך הרחם שלך. כמעט 80% מהנשים רואות צבע כזה בימים אחרונים של מחזור. אף אחד לא יודע למה זה קורה, אבל אין מה לדאוג, זה רגיל לחלוטין.

majxor

דם צמיגי עם גושים

אם דם המחזור שלך דמוי ריבה סמיכה עם גושים בפנים, זה אומר שיש לך רמות גבוהות של פרוגסטרון ואסטרוגן. נוכחות הגושים מצביעה על חוסר איזון הורמונלי. זה יכול להיות קשור גם לפיברואידים ולכן בשני המקרים עדיף להגיע לרופא נשים.

דם אפור אדמדם

מצב זה יכול להצביע על שני דברים: אם את בהריון יש סיכוי שמדובר בהפלה מוקדמת מאד, בדרך כלל בין השבוע ה-5 לשבוע ה-8. אם את לא בהריון, דם מחזור בצבע כזה יכול להצביע על מחלת מין.

גוון אדום לוהט

בדרך כלל דם מחזור בגוון כזה נחשב לבריא. עם זאת ייתכן ואת לא שמה לב לתסמינים אחרים שחווה הגוף שלך. רק צבע דם המחזור לא יכול להבטיח בריאות כוללת.

mahzor

גוון כתום

בדיוק כמו הגוון האפור-אדמדם, גוון כתום של דם מחזור המתלווה עם התכווצויות חזקות, כאבים וריח רע מנרתיק, רוב הסיכויים יכול להעיד על מחלת מין. הגוף שלך אומר לך כאשר הדברים לא עובדים ולכן כדאי מאד לגשת לרופא.