5 כללי דייטינג מיושנים שהיה צריך לזנוח כבר מזמן!

במהלך החיים כולנו קיבלנו (וגם נתנו) עצות דייטינג לא פרקטיות ודי מפגרות, בואו נודה. למען האמת, רובם לא עובדים. כי כאשר אנחנו מונעים מעצמנו לעשות דברים שנראים לנו נכונים, אנחנו פשוט נשארים לא מרוצים.

בדיוק כמו דיאטות, כללי הדייטינג מגבילים אותנו ללא שום צורך לכך, לכן, במקום להעמיס על עצמנו עוד ועוד מגבלות, הנה כמה כללים שהגיע הזמן לוותר עליהם, כדי לצאת לחירות אמיתית בכל הנוגע לאהבה.

1. כלל ה-"שלושה ימים"

טענה רווחת גורסת שאם יצאתם לדייט או פגשתם מישהו חמוד במסיבה ואז מיד שלחתם לו הודעת טקסט, אתם ממהרים מדי – לכן העצה היא להמתין 3 ימים לפני שיוצרים קשר. אבל ממתי הבעת עניין נחשבת למשהו שלילי? בפעם האחרונה שבדקנו, אנשים אוהבים אנשים שממש מתעניינים בהם. אם הם רוצים אתכם פחות כי אתם נוטלים יוזמה, אולי הם לא הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

via GIPHY

2. אל תשכבו בדייט ראשון

אין שום דבר מנוגד בין כימיה מינית ופוטנציאל ארוך-טווח. אנשים רבים שוכבים בפגישה ראשונה ובסופו של דבר זה נגמר במערכת יחסים. ישנם מחקרים שטוענים שאנשים ששוכבים מהר מדי פחות מאושרים במערכות היחסים שלהם, אבל רוב הסיכויים שזה לא רק בגלל יחסי מין. ככל שאתם מתקרבים בכמה דרכים במקביל, אין שום דבר שצריך לדאוג לגביו. אם מישהו שופט אתכם בהתבסס על ההחלטות המיניות שלכם, שוב, פשוט לא שווה את זה.

3. צאו רק עם אנשים שעונים לקריטריונים מסוימים

אנחנו שופטים גרועים לגבי מישהו שמתאים לנו ביותר, ולפעמים הדברים שקורים יכולים פשוט להפתיע אותנו. כללים ספציפיים לצאת רק עם אנשים שנראים בצורה מסוימת או בוגרי אוניברסיטה או אנשים שגרים קרוב, גורמים לנו לבטל התאמות פוטנציאליות רבות. נכון שזה חשוב שיהיו לכם סטנדרטים, אבל שאלו את עצמכם אם הסטנדרטים האלה עוזרים לכם או פשוט גורמים לכם לסנן אנשים שלא כצורך. כמובן, אם הקריטריונים שלכם כוללים "אין לו רישום פלילי" או "משלם חשבונות בזמן", אתם יכולים להישאר איתם, זה בסדר.

via GIPHY

4. חכו שהצד השני יעשה את הצעד הראשון

זו הנחייה שבדרך כלל הופכת לירייה עצמית ברגל, במיוחד מבחינת הנשים הסטרייטיות (קבוצה זו מקבלת הכי הרבה עצות כאלה, משום מה). וזה שקר! נשים ששולחות ראשונות את ההודעה באתרי היכרויות באופן סטטיסטי מוצלחות יותר מגברים ובסופו של דבר זוכות בבני זוג יותר אטרקטיביים מאשר נשים שמחכות. מדובר במאה ה-21, בסופו של דבר, ואסרטיביות זו לא מילה גסה.

5. נסו להיות חברים עם החברים של בני הזוג שלך (ולהיפך)

אם אתם רוצים להיות בזוגיות עם מישהו, אתם לא חייבים להתחבר לכל החברים שלו או שלה (והם לא חייבים להתחבר עם החברים שלכם). זה מקובל שהקבוצות החברתיות שלכם יכולות להתמזג, אבל הכי חשוב הוא שאתם תאהבו ותחבבו אחד את השני, ולא כל אחד שנמצא בחייכם של כל אחד מכם. אם אתם לא רוצים לבלות עם חברים מסוימים של בני הזוג שלכם, הם צריכים לכבד זאת.
 
כמובן אפשר להאריך את הרשימה הזאת עוד ועוד, אבל הכי חשוב – תעשו מה שנוח לכם. אם חיי האהבה שלכם גורמים לכם אושר, אתם כנראה עושים את זה נכון.