מחקר חדש מוכיח: נשים שומרות בגופן את ה-DNA של כל הגברים שהן שכבו איתם

מחקר חדש של אוניברסיטת סיאטל ומרכז למחקר הסרטן טוען – נשים שומרות בגופן DNA חי ופעיל מכל גבר ששכבו אתו במהלך חייהן.

דבר זה התגלה במקרה לחלוטין, כאשר ניסו לקבוע האם נשים שהיו בהריון עם בנים יהיו בעלות נטייה משמעותית יותר למחלות נוירולוגיות שקורות בתדירות גבוהה יותר אצל גברים.

ככל שהחוקרים התעמקו בבדיקת המוח הנשי, המחקר התחיל להסתבך. כפי שהתברר, המוח הנשי, הרבה יותר מסתורי ממה שנראה לנו. המחקר גילה שמוחות נשיים לעתים קרובות מאחסנים בתוכם "מיקרוכימריזם גברי" או במילים אחרות, DNA גברי של מישהו אחר, ששונה מבחינה גנטית מהתאים האחרים בגופה.
לפי הגדרה מדעית, מיקרוכימריזם – נוכחות של מספר קטן של תאים השונים משאר תאי הגוף מבחינה גנטית.

via GIPHY

בהתאם למחקר, 63% מהנשים בגילאים 37 עד 59 שמרו בתוכן מיקרוכימריזם גברי במוח. מיקרוכימריזם זה היה נוכח במספר אזורים במוח.
כך, 63% מנשים נושאות תאי DNA של גבר שחיים במוחות שלהם. החוקרים ניסו להבין מאיפה הגיע ה-DNA הגברי הזה. רוצים לנחש? אולי זה מהצד של אבא? אבל לא, ה-DNA של האבא משתלב עם ה-DNA של האמא ויוצר DNA ייחודי של האישה. אז מה המקור באמת?
התשובה המתבקשת ביותר היא שה-DNA הזה שאותר במוחות נשיים מגיע מהריון עם עובר זכר. זה אחד ההסברים. אם כי, הבדיקות נערכו גם על מוחות הנשים שמעולם לא היו בהריון עם בן זכר ועדיין אותר במוח שלהן DNA של גבר.

via GIPHY

 

ההסברים האפשריים: לכל אחת מהנשים האלה היה תאום זכר ברחם שמסיבה כלשהי לא התפתח. או אח גדול שנולד לפניה וה-DNA שלו הגיע אליה דרך האם. או, וכאן זה לא יאמן לחלוטין, באמצעות יחסי מין. מיקרוכימריזם גברי היה הרבה יותר נפוץ וברמות גבוהות יותר אצל נשים שקיימו יותר יחסי מין.

מה זה אומר? שכל נוזל הזרע שהגוף שלך סופג מגבר כלשהו שאת מקיימת יחסי מין איתו הופך לחלק מהחיים שלך ומהגוף שלך. ויישאר בתוכך לכל החיים.
נוזל הזרע הוא בעצם תאים חיים. ברגע שנוזל הזרע נכנס לתוך הגוף, לאחד החללים, לא מן הנמנע שהוא גם יחדור לתוך אזורים אחרים. כך, ברגע שהוא מגיע לזרם הדם, או לאזור חלל הפה, הוא גם יכול להגיע למוח.
נשמע קצת כמו מדע בדיוני? אכן. אבל זכרו זאת.