הסיבות לכך שנשים בוכות אחרי קיום יחסים

קיום יחסי מין זה כיף, אנחנו בטוחים שאתם מסכימים איתנו בעניין הזה, אבל אולי תתפלאו לגלות שחלק לא מבוטל מהאנשים העוסקים במלאכת ההתעלסות, מרגישים תחושת עצב מיד אחרי. למה זה קורה? הכל בכתבה הבאה.

דכאון שלאחר גמירה

האורגזמה, התחושה שנחשבת לשיא הפיזי והרגשי שמגיע בעת קיום יחסי מין, היא תחושה שמערבבת המון אמוציות בו בזמן. לכן, זה ממש לא מוזר להבין שיחד עם תחושות ההנאה וההתלהבות הגדולה, מגיעות גם אמוציות של דאון, דכדוך, כעס, בילבול וחרדתיות. כשהגוף והמוח מקבלים בוסט כל כך אדיר של ערבוב רגשות, יש ניגודיות שגורמת לנו לחוש הכל מהכל, ובאופן מועצם. לא רק זאת, אלא שתחושות של עצב לאחר יחסי מין יכולות גם להעיד שהמצב הזוגי בין העוסקים במלאכה הוא לא ממש אידאלי, בלשון המעטה. מה הכוונה? ובכן, אם יש לכם תהיות ולבטים לגבי טיב הקשר בו אתם נמצאים, זה מאוד סביר שההחצנה של התסכול הרגשי הזה יגיע לאחר מגע פיזי עוצמתי. אפשר לחשוב על זה כסוג של פורקן של המוח שמגיע בעקבות יצרים פיזיים, כאלה שמגיעים לנקודת שיא.

עצבות

בני זוג מזדמנים

אם הסיטואציה בה אתם נמצאים לא כלולה בזוגיות קבועה, על אחת כמה וכמה שהרגשות המעורבבים שמתנצחים בתוכנו, יכולים להניב תחושות של חרדה ועצב. הכמיהה שלנו כבני אדם היא בדרך כלל למרקם זוגי יציב וחיובי, כזה שניתן לצמוח עליו יחדיו, עם אדם אותו אנחנו אוהבים. כאשר זה לא בדיוק המצב, ואנו מוצאים את עצמנו מעורבבים עם בני זוג רנדומליים, והבטחון העצמי שנשען על יציבות לא מתממש כאן, כיוון שהכל מאוד ארעי. חווית יחסי מין יכולה מחד לשחרר פורקן ולגרום לנו להרגיש על גג העולם, אך ברגע שאין משהו אמיתי בסיום הארוע, תחושת הריקנות היא לא משהו כל כך נדיר בעניין. תחושת החמימות היא לא רק עניין נקודתי אצלנו בני האדם. הרי גם אם אנחנו לא נמצאים בשלב בחיינו בו אנחנו מוכנים לקשר מונוגמי מחייב, עדיין יש בנו כמיהה לחום וחיבה שיעטפו אותנו באופן אמיתי ונעים. עוד חשוב לומר, ואתם בטח יודעים זאת מנסיון כזה או אחר במערכות יחסים – כאשר יש קשר רגשי והכרות מעמיקה עם הצד השני, יחסי המין עצמם הופכים להיות הרבה יותר חושניים ומרגשים. כך או כך, אנחנו מאחלים לכם שיאים מדהימים, בין הסדינים ומחוצה להם.

מזדמנים