7 אויבים בחדר המיטות שלא הכרתם עד היום

לכל אחד מאיתנו יש תקופות שלא בא לנו על יחסי מין. מה שנקרא, הליבידו נמוך מדי.

מדובר בתופעה נפוצה, כאשר כל מה שאתם מסוגלים לעשות במיטה זה להתעטף בשמיכה, לאכול עוגיות ולצפות בסדרות.

אבל מה עושים אם התשוקה לא חוזרת? ימים הופכים לשבועות, שבועות הופכים לחודשים ואתם עדיין מרגישים שהעוגיות והגלידה מעניינים אתכם הרבה יותר מאהבה. אולי זה לא רק מצב הרוח שלכם? מה מסוגל להרוס לכם ואתם אפילו לא יודעים?

אלכוהול

רבים בטוחים שאלכוהול מעורר חשק, אבל בפועל זה הפוך. כוס יין או שמפניה באמת יכול לשחרר אתכם קצת, אבל הוא בטוח לא יהפוך אתכם לאלילים במיטה, אם לא בא לכם על יחסים אינטימיים.
הכל תלוי במה שותים, כמה ובאיזו תדירות. אבל עובדה אחת נשארת קבועה: אלכוהול נחשב לנוגד דיכאון חזק מאד. אגב, בגלל שתיית אלכוהול נשים לרוב מרגישות שחסר להם חומר סיכה טבעי בנרתיק – זה קורה בגלל ההתייבשות הכללית של הגוף. לכן אם אתם מרגישים שהליבידו שלכם פגוע, עדיף לא לשתות.

אלכוהול

 

מצבי לחץ

כמה שזה לא נשמע בנאלי, מצבי לחץ ודיכאון פוגעים ברקע ההורמונלי שלנו. הגוף שלנו מגיב ללחץ ע"י שחרור קורטיזול ואדרנלין. רמת קורטיזול גבוהה משפיעה באופן שלילי על החשק המיני. במילים אחרות, הגוף שלנו מסרב להתרבות, כאשר נשקפת לו סכנה.

חוסר שינה

כמעט אין שום דבר שיכול להשתוות עם שינה רצופה של שמונה שעות. מבחינה פיזיולוגית חוסר שינה גורם לירידה ברמת הטסטוסטרון בדם ולכן לירידה בחשק המיני. אם בערב אתם מרגישים עייפים מדי, נסו לקיים יחסי מין בבוקר.

sleep

תרופות

תרופות מסוימות נגד דיכאון, מווסתות לחץ דם  או כאלו המשמשות לטיפול במחלות שונות, יכולות לפגוע בחשק המיני. לפני שאתם מתחילים ליטול כדורים, בדקו את תופעות הלוואי ועשו חושבים.

תרופות

עישון

רבים בטוחים שהעישון משפיע לרעה רק על הריאות ועל מערכת הנשימה, כאשר בעצם זה משפיע לרעה על כל הגוף. לרוב בעיה זו אקטואלית לגברים: העישון מגדיל פי 2 את הסיכוי לאין אונות. גברים מעשנים מתקשים להגיע לזקפה ולשמר אותה לאורך זמן, כי עישון משפיע על זרימת הדם. ככל שפחות דם זורם לאיברי מין, כך הזקפה חלשה יותר ונדירה יותר.

סיגריות

פורנו

בגדול, זה צריך להיות הפוך – סרטים למבוגרים בלבד צריכים לעודד אותנו לקיים יחסי מין, אבל בפועל המוח שלנו מעדיף לבחור דרכים נוחות יותר. ואם התמכרתם לפורנו, יחסי מין עם בן או בת הזוג יכולים להיות מעיקים. פורנו מייצר תפיסה לא נכונה אצל הצופים בו וכתוצאה מכך, יחסי המין מפסיקים להתאים לצרכים שלהם.

רשתות חברתיות

הטלפון החכם שלנו תמיד נמצא איתנו. זוגות רבים מתלוננים על הפגיעה ביחסי מין בגלל הטלפונים. אנחנו תמיד רוצים להישאר מחוברים, כדי לא לפספס דברים חשובים כביכול, כאשר בפועל אנחנו מתעלמים מבן או בת הזוג. האם קרה לכם שבזמן האקט חשבתם מה החבר שלכם העלה בפייסבוק או צפצוף הודעת טקסט הסיח את דעתכם? ותרו על הטלפון הנייד בזמן שאתם מקיימים יחסי מין, פשוט אל תכניסו אותו לחדר.

יחסי מין הם לא הצורך הראשוני של הגוף שלנו ולכן הם יהיו טובים רק כשכל שאר הדברים בחיים שלנו יהיו טובים.