10 דברים שלא לימדו אותנו בשיעורי חינוך מיני

חינוך מיני הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שמתבגרים יכולים ללמוד בבית הספר. עם זאת, לא כל אחד מקבל חינוך מיני זהה וזה קשור בהכרח להבדלים בין תרבויות, בתי ספר ומורים. 
בדומה לכל מקצוע אחר הנלמד בבית ספר, חינוך מיני זהו נושא מאד רחב שבלתי אפשרי לדחוס אותו לכמה שיעורים בודדים, לכן זה טבעי שדברים רבים מתפספסים. תודות לרגישות הנושא, לא כל אחד מרגיש בנוח לגלות עוד דברים באופן עצמאי. 

אז החלטנו לעשות רשימה של דברים שרוב הסיכויים שלא למדתם בשיעורי חינוך מיני בבית הספר, קבלו את העשירייה הפותחת:

1) יחסי מין הם לא רק חדירה. בערך 75% מהנשים לא מגיעות לאורגזמה מחדירה בלבד.

via GIPHY

 

2) בדרך כלל לא מספרים כמה עולה לגדל ילד, אבל זה יכול לגמרי ללמד אתכם לא לקיים יחסי מין לא מוגנים. למשל, בארה"ב זה עולה כ-170,000 דולר מינימום (מגיל 0 עד גיל 18).

via GIPHY

 

3)  הולכים לשירותים אחרי יחסי מין בגלל העובדה שאיברי המין שלך הרגע נחשפו לזן חדש לגמרי של חיידקים שיש לבן או בת הזוג שלך אבל אולי לך לא. השתן פועל בתור מחטא ויכול למנוע מחלות.

via GIPHY

 

4)  אוננות בריאה אם עושים אותה באופן מדוד. מחקרים מראים שאם מאוננים קרוב ל-21 פעמים בחודש, מצמצמים את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית ב-33 אחוז בערך.

via GIPHY

 

5)  גלולות הן לא אמצעי המניעה היחיד שמתאים לנשים. יש נשים שלא יכולות לבלוע כדורים ובשביל זה קיימים התקנים תוך רחמיים או מדבקות.

via GIPHY

 

6)  מגבות. יחסי מין יוצרים בלגן ויכולים לגרום לסדינים על המיטה להפוך לרטובים או מלוכלכים. מגבות מונעות מכך לקרות.

via GIPHY

 

7)  אל תחליטו החלטות מרחיקות לכת בהתבסס על המין בלבד. המין משחרר הורמונים שגורמים לנו להרגיש קרובים יותר לאנשים שאנחנו איתם וזה יכול להשפיע על ההחלטות שלנו.

via GIPHY

8)  הרפס הפה זה לא גזר דין מוות לחיי המין שלכם. אפשר לקבל מרשם וליטול תרופה. למשל, בערך 50 עד 80 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב סובלת מהרפס, ורבים מהם קיבלו אותו כשהיו ילדים מקרובי משפחה מבוגרים, ולא בעקבות יחסי מין.

via GIPHY

 

9) יחסי מין צריכים להרגיש טוב, אבל זה לא נושא שתמיד עולה בשיעורי חינוך מיני. אם צד אחד לא נהנה זו בעיה שצריך להמשיך לחקור ולהבין. 

via GIPHY

10) אם את נוטלת גלולות ונוטלת אנטיביוטיקה במקביל, חשוב לזכור שהאנטיביוטיקה מבטלת את השפעת הגלולות במהלך נטילתה.

 

ומה הטיפ שלכם?