10 מיתוסים מופרכים על טיפוח שיער שכדאי להפסיק להאמין בהם

כבר מגיל מוקדם מאוד אנחנו למדים כל מיני חוקים בנוגע לטיפוח שיער. לדוגמא, נאמר לנו כי חפיפה בתכיפות הורסת את השיער או שטיפוח נכון יאפשר להעניק לשיער נפח גם אם הוא מאוד דק. מסתבר כי רוב הדברים שמעבירים לנו מפה לאוזן בילדות הם ברובם אך ורק מיתוסים. 
אספנו  עבורכם את כל המיתוסים האפשריים שחייבים כבר לנפץ בנושא טיפוח שיער, כי הגיע הזמן שתדעו סוף סוף מה באמת נכון, ומה יכול להיותעוד אחד מסיפורי אלף לילה ולילה.

1.ככל שנסתפר יותר, כך השיער שלנו יארך מהר יותר.

מכיוון שהשיער גדל מהשורש ולא מהקצוות, התספורת אינה משפיעה בשום צורה שהיא על מהירות הצמיחה. יותר מזה, אנשים שבדרך כלל מגלחים את שיער התינוקות כדי לגרום לו להתארך, טועים ובגדול כי כמות שורשי השיער אצל כל אדם מאופיינת ומתוכנתת בצורה גנטית שונה עוד מלידה. 

מיתוס 1

2. עדיף לייבש את השיער באופן טבעי מאשר עם פן

במידה ואת מתהדרת בשיער קצרצר והוא מתייבש תוך כמה דקות אז את באמת לא חייבת להשתמש בפן. אבל במידה ויש לך דווקא שיער ארוך, כדאי לך מאוד לייבש את שיערך עם פן וזאת מכיוון שמולקולות המים חודרות אל תוך השערות ותוך כדי שוטפות מהן את הקרטין, דבר שמשפיע על השיער באופן כזה שהוא יהפוך לשביר ויבש עם הזמן. 

 
3.שיער מתרגל לשמפו

השיער, ממש כמו הציפורניים שלנו, עשוי מרקמות מתות. לכן, אי אפשר להגיד שהשיער "מתרגל" למשהו. זאת אומרת, אם חפפתם את השיער עם שמפו מסוים זמן רב, השיער לא יתלכלך יותר או יצמח לאט יותר כתוצאה מה"הרגל" לשמפו. יש לכך המון סיבות, וזה ממש לא קשור להרגל של השיער לשמפו כלשהו. 

 
4. עור קרקפת יבש הוא הסיבה העיקרית לקשקשים

ההפך הוא הנכון. הקשקשים מופיעים בראשם של אנשים בעלי עור קרקפת שומני, וזאת הסיבה לכך שברגע שהעור הופך ליבש, כדאי להפסיק את השימוש בשמן לשיער שבעצם הופך את המצב לגרוע יותר. 
 
 
 

5. ניתן לשקם את הקצוות המפוצלים

נכון, על ידי שימוש במסכות ושמנים מיוחדים אפשר באופן זמני ביותר להציל את הקצוות המפוצלים. אך כדי להיפטר מהם לגמרי, הפתרון הטוב ביותר הוא תספורת .

מיתוס 5

 

6. סירוק השיער לעתים קרובות הופך אותו לבריא יותר

כאשר אנחנו מסרקים את השיער לעתים קרובות מידי, הסירוק מפזר את השומן העורי על השיער וכך הוא מתלכלך מהר יותר. למרות זאת, הסירוק עצמו לא באמת משפיע על מצבו הבריאותי של השיער. יתרה מכך, הסירוק יכול אף להזיק ולגרום לשבירה של השיער. לכן, סירוק צריך להיות במידת הצורך ואין מה להגזים עם פעולת הסירוק.  
 

7. טיפול נכון בשיער יהפוך אותו לעבה יותר

ממש כמו שלא ניתן לשלוט בכמות השיער, כך גם בעובי השיער. ואם שאלתם למה, התשובה פשוטה : גם עובי השיער היא תופעה גנטית שלא ניתן להשפיע עליה באמצעות טיפוח כלשהו. מצד שני, יש המון מוצרי טיפוח שעושים עבודה נפלאה בהקניית נפח מדהים לשיער. 
 

8. ככל שחופפים את השיער לעתים קרובות יותר כך הוא הופך לשומני יותר

ממש כמו צבע השיער, עובי וצורת השיער, גם השומן שמופרש מהשיער מתוכנת באופן גנטי. לכן, זה לא משנה אם נחפוף את השיער באופן תכוף או לעתים רחוקות. הלכלוך על השיער לא יושפע מכך. מה שכן, טיפוח באמת יכול לווסת את פעילותן של בלוטות השומן וכך לגרום ללכלוך השיער לעתים רחוקות יותר. 
 

9. אם נתלוש שיערה לבנה יצמחו 2-3 נוספות במקומה

מכיוון שכמות השיער אינה תלויה בטיפוח או בתזונה, אם תולשים שיערה אחת לא יכולות לגדול כמה במקומה. מה שכן, עדיף לא לתלוש שיער מהקרקפת כי זה יכול לפגוע בבסיס השערה וכתוצאה מכך לגרום לצמיחה הפוכה. 

מיתוס 9
 
10. מים פושרים מחליקים את השיער

מכיוון שהשיער בנוי כולו מתאים מתים, אין טמפרטורה מסוימת של מים אשר יכולה להשפיע על צורת השיער. 

מיתוס 10
 

מקווים שעזרנו :) בהצלחה!