על פי המדע: אלו הדברים שגברים מתוכנתים ביולוגית לחפש אצל נשים

עד היום העולם המדעי הצליח לעשות לא מעט דברים מטורפים כמו להנחית אדם על הירח, או להפוך את אור השמש לחשמל. כיום הוא גם יכול לענות על אחת השאלות הכי עתיקות ומורכבות "למה גברים באמת נמשכים בנשים?"

לטענתם של מדענים, הם הצליחו למצוא את התשובה. כשגבר מדמיין אישה הוא בעצם עושה סוג של הערכה מהירה של כושר הרבייה שלה, כלומר המוח הגברי בעצם מחפש אישה שאיתה הוא יוכל ללדת ילדים. ולכן בעצם הגברים נמשכים למאפיינים שגורמים לנו להיראות בריאות ופוריות, הם בעצם מתוכנתים לזה באופן ביולוגי.

 

1. קימורים גדולים

מומחים גילו כי נשים בעלות קימורים של כ-45 מעלות, יכולות לשאת היריון בצורה נוחה יותר מבלי לפגוע בגב שלהן. לעומתן נשים ללא קימורים בכלל, יתקשו בתנועה במהלך ההיריון ויסבלו מבעיות בעמוד השדרה והירכיים. נראה שהיתרונות האבולוציוניים של נשים אלו, מושרשים במוחם של גברים עוד מתקופות קדומות יותר בהן נשים נאלצו להמשיך להיות פעילות מאוד גם במהלך ההיריון.

 

2. עיניים גדולות

מחקרים הוכיחו כי גברים תופסים נשים עם עיניים גדולות כהרבה יותר אטרקטיביות, כי הם מקשרים את זה לנשיות, בריאות טובה ופוטנציאל רבייה. עיניים גדולות הן סימן לרמות גבוהות של אסטרוגן ונשים בעלות עיניים גדולות נתפסו כאימהיות יותר ומגינות יותר על התינוקות שלהן. לכן נשים בעצם פיתחו לעצמן את המאפיין הזה, על מנת להצליח למשוך את הגברים המוצלחים ביותר.

s1.jpg©dazzling

 

3. ריח

בטח רובכן כבר שמעתן לא פעם את המושג פרומונים, שהם בעצם אותות כימיים הנפלטים על ידי הגוף שלנו ועוזרים לפרטנר שלנו לרחרח בני זוג המותאמים לו מבחינה גנטית. הסיבה שבגללה גברים ונשים מרחרחים אחד את השנייה, היא על מנת להצליח לייצר את התינוקות הבריאים ביותר. לכן הגברים בעצם משתמשים בחוש הריח שלהם על מנת לזהות את הפרומונים בגוף האישה וכך לזהות רמות גבוהות של טסטוסטרון בתקופה הפורייה ביותר שלהם.

 

4. עמוד השדרה

בהמשך לנקודה הראשונה, גברים מעדיפים נשים בעלות אגן רחב הנוצר באופן טבעי על ידי העיקולים של עמוד השדרה ולא על ידי שומן. למעשה מחקרים הוכיחו כי גברים מעדיפים נשים בעלות עיקול של 45.5 מעלות, דבר שיוצר תחושה כי האגן שלהן רחב יותר. מסתבר שהם בעצם בוחנים את האגן ועל ידי כך מקבלים מידע על עמוד השדרה שלנו, גם אם אין להם שום מושג שהמוח שלהם עושה את זה.

s2.jpeg©dazzling

 

5. חיוך

ההסבר הברור הוא שאישה מחייכת הרבה יותר נגישה מאשר מישהי שלרוב זועפת. כי החיוך גורם לאנשים להתקרב אלינו באופן טבעי ולכן זה משהו שאנשים נמשכים אליו. גברים מתוכנתים ביולוגית להתקרב לנשים מחייכות, כי זה דרך לגרום להם להרגיש ביטחון להתקרב וגם כך הם יודעים שמדובר במישהי יותר ידידותית ולכן היא גם יותר מושכת.

s3.jpeg©dazzling

 

6. רמות אנרגיה

גברים לרוב יתעניינו בנשים בעלות תכונות פיזיות הגורמות להן להיראות צעירות יותר, כי זה לרוב יכול להעיד על רמות אנרגיה גבוהות יותר, דבר שיכול להעיד גם על הבריאות הפיזית של אותה האישה. אישה שכזו תהיה מועמדת טובה לרבייה, שזהו דבר שחשוב ביולוגית לגברים בניגוד למה שהם היו רוצים להאמין.

 

7. ביוץ

כפי שכבר הזכרנו, גברים נמשכים לנשים בעלות מאפיינים החיוניים לאימהות. מהסיבה הזו הם מרגישים שנשים מבייצות, בגלל הפרומונים שאנחנו מייצרות בנוסף להורמונים נוספים שמשתחררים באותו הזמן. ההפרשות האלו מודיעות להם שהאישה בשיא הפוריות שלה כרגע, על מנת שיוכלו לקיים את הסיבה שבגללה הם נמשכים אליה. במחקרים שנערכו גברים התבקשו להריח חולצות של נשים בשלבים שונים של מחזור הווסת שלהם, בחולצות של נשים שבייצו היו כמויות גבוהות יותר של טסטוסטרון.

אז בניגוד למה שרובנו חושבות, גברים מתוכנתים לחפש אצל נשים דברים מאוד מסוימים ובסיסיים, שלא תלויים בתקופה בה אנחנו חיים או בנורמות חברתיות כאלה ואחרות.

s4.jpeg©dazzling

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

צפי: 5 דברים שלא כדאי לך לעשות בזמן מחזור

צפי: טריקים גאוניים לטיפוח שכל אישה תעריך