הגיע הזמן להודות בכך: את נמצאת בזוגיות שפוגעת בך רגשית

כאשר את נמצאת בזוגיות עם מישהו שפוגע בך רגשית, הצרכים שלו תמיד יעמדו במקום הראשון. כל היחסים בעצם יהיו תחת השליטה שלו והוא גם יכריח אותך תמיד להסתכל על הדברים מנקודת המבט שלו.

זו היא צורה ממשית של התעללות רגשית וככל שתתני לזה לקרות, זה יגדל ויתפח. כל מי שהייתה פעם בזוגיות שפגעה בה רגשית, יודעת שמהר מאוד את מאבדת את הקשר למי שאת באמת ותחושת העצמי והעצמאות הולכת וקטנה. אם נסתכל על זה בצורה אולי קצת קיצונית, זה יכול להיות דומה למי שחווה את תסמונת שטוקהולם, שהיא תסמונת שגורמת לשבויים להתאהב או להזדהות עם החוטפים שלהם מתוך תחושה של נאמנות כלפי אותו האדם.

מאוגדת כאן רשימה של סימנים שיעידו על כך שאת או מישהי יקרה לך נמצאת בזוגיות שפוגעת בה רגשית והדרך היחידה באמת להחלים מזוגיות שכזו, היא לקום ולעזוב. רק אז תוכלי באמת להבין מי את ומה הם הרצונות שלך. כך שגם אם את נמצאת בזוגיות כזו ממש עכשיו, זה ממש לא אומר שזה צריך להימשך לנצח יש לא מעט דברים שניתן לעשות.

 

1. בן הזוג שלך מנהל את הכל

כל מה שאת עושה מנוהל על ידי בן הזוג שלך, עד הפרטים הכי קטנים. כל הדברים נשלטים על ידיו, בן אם זה איפה ומה תאכלו לארוחת בוקר או אפילו מתי תוכלי להתקלח.

e2.jpg©rd

2. את מפקפקת בערך האמיתי שלך

אם בן הזוג שלך מפקפק בדעות שלך, באמונות שלך, ביכולות שלך ובעצם בכל דבר שמגדיר אותך כאדם, את כנראה נמצאת בזוגיות הפוגעת בך רגשית. בן אדם שגורם לך להרגיש כל כך לא טוב עם עצמך, ממש לא ראוי עבורך מעבר לזה שהוא ממש פוגע בך.

 

3. הוא קובע את התנאים של הקשר שלכם

כאשר זה נוגע להחלטות חשובות הקשורות לקשר שלכם, אף פעם אין לך מילה בעניין. כי הדעה שלך לא באמת משנה לו, הוא רק רוצה שתפעלי בדיוק לפי התנאים שהוא קובע. אם את כבר מנסה להביע את דעתך ונתקלת בסירוב, כנראה שאת בהחלט נמצאת בקשר שפוגע בך ברמות רגשיות עמוקות ביותר.

 

4. את מבודדת מכל היקרים לך

מאז שנכנסת למערכת היחסים, התנתקת מכל החברים והמשפחה שלך. בידוד מהסביבה התומכת, מהווה את אחד מהדגלים האדומים המצביעים על מערכת יחסית פוגענית. בן הזוג שלך מעוניין לשלוט בך בצורה מוחלטת ושמירה על קשר עם מי שיקר לך, יכול להרפות את האחיזה שיש לו בך.

 

5. הוא גורם לך לחשוב שאת משתגעת

אם הוא מכחיש דברים שקרו, גם אם יש לך  הוכחה מוחשית שהם קרו, הוא מנסה להתעסק עם המוח שלך ורוצה לגרום לך לחשוב שאת משתגעת. אם לדוגמה הוא גורם לך לחשוב שאת מדברת על גברים אחרים כשאת ישנה, גם כשאת יודעת שאין סיכוי שאת מדברת מתוך שינה, הוא מנסה לגרום לך לפקפק בעצמך ופוגע בך רגשית.

e1.jpg©rd

 

6. את מאפשרת לו להגדיר אותך

את מאפשרת לו להגדיר מי את, אם את יפה או מכוערת או אם את חכמה או טיפשה. הוא גורם לך לחשוב על עצמך בעיניים שיפוטיות וגורם לך להגדיר את עצמך בצורה הרבה פחות טובה ממה שאת באמת.

 

7. הוא תוקפני כשאת מביעה את דעתך

הוא לא באמת מאפשר לך להביע את דעתך ולהשמיע את הדעות שלך ואם את כן מעזה לומר את מה שעל ליבך, הוא יצעק וישתולל ולרוב גם כנראה זה יגיע עד דמעות. זה ממש לא משהו שאמור לקרות במערכת יחסים תקינה ובהחלט נראה שאת נמצאת בזוגיות שפוגעת בך בצורה מאוד לא טובה. 

e3.jpg©rd

 

8. שינית את עצמך לחלוטין בשבילו

אם מאז שאת נמצאת בזוגיות שינית את עצמך לחלוטין, בדברים שמעולם לא חשבת שתשני אך רק בשבילו, את נמצאת במערכת יחסים שמאוד פוגעת בך. ברור שכולנו משתנים בזוגיות, אבל השינוי צריך לגרום לנו לביטחון ולרוב הוא יהיה שינוי לטובה.

זוגיות שפוגעת בנו רגשית, היא מקום שאף אחת מאיתנו לא רוצה ולא צריכה להיות. אז גם אם רק אחד מהסימנים הללו מופיעים, מאוד מומלץ שתתחילי לשקול את הדברים.

אם מצאת שאת מזדהה עם רוב הסימנים האלו, כדאי מאוד לחתוך את הקשר. ועדיף שעה אחת קודם!

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

צפי: 5 דברים שלא כדאי לך לעשות בזמן מחזור

צפי: טריקים גאוניים לטיפוח שכל אישה תעריך