מחקרים מגלים: זו הסיבה האמיתית בגללה גברים לא מתחייבים לזוגיות

נשים בכל רחבי העולם מחפשות אחר הגבר המושלם שעמו הן תוכלנה לבנות מערכת יחסים לטווח ארוך.

עם זאת, בניסיונות למצוא מערכת יחסים כזאת, ישנן לא מעט אי הבנות בנוגע לאופי הקשר.

נשים רבות מוצאות עצמן מתוסכלות וללא מענה לשאלה מדוע הבחור שעמן הן בקשר לא מעוניין להתחייב למערכת יחסים.

התשובה לכך (כך מתברר) פשוטה יותר ממש שחשבנו! 

רבות מהנשים הן כאלה שכן משיגות את גבר חלומותיהן בעיקר כשהן משחקות עם הקלפים שלהן כמו שצריך, והן עושות זאת לא רק על ידי שימוש בדרכים חכמות אלא גם לאחר שהן נמצאות בקשר ממושך עם הבחור שהפך עם הזמן לבשל למערכת יחסים רצינית.

עם זאת, במידה וגבר אינו בשל, יכול להיות שעד כמה שתרצי בכך, הוא פשוט לא יהיו מוכן להתחייב והוא ימשיך בדרכו אל הבחורה הבאה שעמה הוא ירצה רק לשכב ללא מערכת יחסית מחייבת.

 

 

מארק סטיפנישין, מומחה בתחום ומאמן הדייטים שמסייע לנשים לייצר סביבן סביבה אוהבת, ניתן להבין טוב יותר מדוע רבים מהגברים מתמקדים אך ורק במין, ולא במערכות יחסים.

לפי סטיפנישין, על אף שלא ניתן להתעלם מהצורך של גברים להפיץ את זרעם בכל מקום שבו הם יכולים, כנראה שהסיבה העיקרית שבגינה גברים אינם מעוניינים להתחייב היא הריכוז שלהם בעצמם ובצרכים שלהם והעדר תקשורו עם הסביבה:

"המסר המובהק מתרבות צפון אמריקה אומר לגברים שהם צריכים רק יחסי מין ולא קשר רציני, תוך שעל הגברים להעביר את המסר הזה הלאה." הוא מסביר.

עוד הוא מודה כי מסרים אלה עשויים לנבוע מ"אמיתות" סטריאוטיפיות מיניות, כאשר סטיפנישין סבור כי היעדר התייחסות של גברים למחויבות נובע מתרבות הפופ שגם היא עשויה להשפיע על התנהגותם של גברים.

"לתרבות הפופ אין היום דיונים רציניים על חשיבות הקשר לגבר, לכבוד לבנות הזוג, נאמנות או מחויבות. רעיונות כאלה הם הרבה יותר רציניים ומסובכים לגברים מאשר חבורה של בנות בביקיני שרוקדות על החוף. התרבות שלנו  מעוצבת על ידי אנשים שרוצים בעיקר להרוויח כסף, ולכן יותר קל לגברים לבחור בבחורות המקפצות על החוף, מאשר במאמרים המתעמקים במערכות יחסים."

אז מהן המסקנות? האם נשים צריכות לוותר על הגבר שעליהן הם תמיד חלמו? האם הן צריכות להמשיך בקשרים לא רציניים?

 

 

לדברי סטפנישין, אין צורך להתעסק בדרך שבה ניתן להשיג מערכת יחסים, כי הגורמים העיקריים להחלטות של גברים אינם קשורים לאישה ספציפית, ובדרך כלל לא ניתנים לשינוי על ידי האישה.

"אי רצון להתחייב זה לא דבר שאישה יכולה לשלוט בו – רק הגבר יכול להחליט אם הוא רוצה להתחייב למערכת יחסים רצינית או לא, כאשר ההגנה היחידה שיש לאישה מגברים שמחפשים רק יחסי מין, היא פשוט לא להסכים לכך." אומר סטפנישין.

סטפנשין מציין, כי מכיוון שמערכות יחסים דורשות כל כך הרבה אחריות, על גבר להיות בעל רמה גבוהה של מודעות עצמית ועומק - מה שהופך גברים שרוצים להתחייב למצרך נדיר יותר. "זה אומר שיש המון נשים שרוצות מערכת יחסים מחייבת, ומספר קטן יותר של גברים שרוצים אותו דבר" הוא מסכם.

חשוב לציין כי לא כל הגברים רוצים רק יחסי מין, וישנם גברים שאף הם נתקלים בנשים שלא רוצות להתחייב.

עם זאת ובסופו של דבר, רוב האנשים מגיעים לנקודה שבה המין הוא כבר לא ההיבט החשוב ביותר, אלא האדם שעמו הם מקיימים את יחסי המין, ובכך נוצרות מערכות יחסים מחייבות וממושכות.

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

צפי: 5 דברים שלא כדאי לך לעשות בזמן מחזור

צפי: טריקים גאוניים לטיפוח שכל אישה תעריך