לא יוצאים מהארון : 6 טיפים יעילים לסידור ארון הבגדים

אם עדיין לא החלפתם את מלתחת האביב שלכם במלתחת החורף – זה הזמן לעשות זאת, אך מוטב לעשות זאת בצורה נכונה, תוך סידור הארון בצורה שבה יהיה לכם קל להתלבש בבוקר, למצוא פריטים שונים במהירות, ובכלל להפוך את הארון שלכם למסודר ונעים יותר.

על מנת שהארון שלכם יהיה ידידותי יותר אליכם ולא יפיל עליכם בגד או נעל ישירות לראש בכל פעם שתרצו להחליף חולצה או מכנסיים - ריכזנו עבורכם כמה טיפים מועילים לסידור הארון מסטייליסטיות מובילות וזאת על מנת שתוכלו למצוא כל פריט לבוש במהירות.

אז כיצד מתחילים?

 

1.מתכננים את הסדר בארון

על מנת להתחיל לסדר את הארון רצוי בתחילה להחליט כיצד הארון שלכם יסודר, מה החלוקה הנכונה של הבגדים בארון, אילו בגדים עליהם להיות מאוחסנים בנבכי הארון או באזור העליון והפחות נגיש, ואילו פריטים עליהם להיות נגישים יותר. את התכנון מבצעים לפי כמות הביגוד שיש לכם, לפי השימוש שאתם עושים בביגוד, ולפי עונות כמובן.

 

2. מחלקים את הארון לאזורים

כאשר אתם מסדרים את ארון הבגדים שלכם חשוב להבין למה אתם זקוקים יותר בסידור הבגדים שלכם: למדפים או לתלייה? למגירות נעליים או מגירות תחתונים?. לפי נתונים אלה יש להתחיל לסדר את הארון.

r1.jpg©lifehacker
 

3. ממיינים וזורקים

לפני שאתם מתחילים לערום בגדים ולקפל אותם בצורה מסודרת בארון, חשוב לבצע מיון של פריטי הלבוש, האביזרים וההנעלה שנמצאים בארון שלכם ולהחליט ממה אתם נפטרים. אחד החוקים החשובים בסידור ארון ובאופנה בכלל הוא להשליך או לתרום כל בגד שעברו שתי עונות וטרם לבשתם. אם לא לבשתם את הבגד בשנתיים האחרונות - הוא לא ילבש גם השנה. בכך תוכלו לפנות מקום בארון, להבין מה יש לכם בארון וגם לתרום ביגוד לצדקה. את הבגדים יש להכניס לשקיות גדולות ולהניח בכניסה לבית.

 

4. מיון הבגדים לפי עונות

אחד החוקים החשובים בסידור ארגון הוא מיון הבגדים על פי עונות. כעת אנו נמצאים בעונת החורף ולכן חשוב לקפל את כל בגדי הקיץ  בצורה מסודרת ולאחסן במעמקי הארון או במדפים העליונים עד הקיץ הבא. עם זאת, מוטב להקצות מקום בארון באיזור בו נמצאים בגדי החורף גם לכמה גופיות וטישרטים שלעתים זקוקים להן במהלך החורף.

 

5. חלוקת הארון לסוגים

חלקו את הבגדים שלכם לקבוצות שונות ביניהן: מכנסיים, נעליים, גרביים, חולצות, שמלות, סוודרים ועוד. ערמו כל קבוצה בנפרד על גבי המיטה, והקצו מדפים בגדלים שונים לפי גודל הפריטים. לדוגמה: סוודרים הם בעלי נפח גדול יותר מחולצות ולכן הן יזדקקו למקום רב יותר בארון. את הגרביים והתחתונים מאחסנים בדרך כלל במגירות, אם אין לכם מגירות בארון, מומלץ לאחסן אותם בסלסלות גדולות שאותן יש להניח על גבי מדף בארון.

 

6. קיפול הבגדים

הקפידו שבזמן שאתם מסדרים את הארון, הקיפול של הבגדים יהיה נכון ומהודק ובכך תוכלו לאפשר לעצמכם יותר סדר ומקום בארון. כדי לקפל נכון ובצורה מסודרת את הבגדים, מומלץ להניח ערימות בגדים על גבי המיטה ולהתחיל לקפל את הבגדים בצורה הכי נכונה לכם ולמקום שיש לכם בארון. את הערימות המקופלות יש להניח בצורה מסודרת ויציבה על המדפים.

r2.jpg©lifehacker

 

7. נסו לסדר את הפריטים לפי צבעים וסגנונות

כאשר אתם תולים בגדים ומקפלים אותם על גבי המדפים, נסו ליצור סדר לפי צבעים ולפי סגנונות שייתן לכם מושג על הפריטים שבארון. סדרו שמלות ובגדים מהבהיר לכהה, וחלקו חולצות לקבוצות כמו חולצות ערב, חולצות ליום יום, סריגים , סוודרים ועוד.

 

8. שמרו על הנעליים שלכם

את הנעליים מומלץ להניח בתחתית הארון ולא במגירות שיכולות לפגוע באיכות הנעלים ובצורתן. אם אין לכן מקום לנעליים: מומלץ לאחסן נעלי קיץ בקופסאות מעל הארון, כמו גם את המגפיים בימי הקיץ. בכך תוכלו לשמור על המראה החדש והמעוצב של הנעליים שלכם.

r3.jpg©lifehacker

 

 

אז קדימה - זה הזמן להפסיק להתעצל, ולהחליט כי היום אתם כבר הופכים את הארון שלכם למסודר יותר!

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

צפי: 5 דברים שלא כדאי לך לעשות בזמן מחזור

צפי: טריקים גאוניים לטיפוח שכל אישה תעריך