13 דברים שחייבים לדעת לפני קניית טבעת אירוסין!

אומרים שיהלומים הם החברים הטובים ביותר של האישה. מה שגורם לכולנו לרצות להכיר אותם טוב יותר.

חשוב לדעת שכאשר אתם מתכוננים לרכוש טבעת אירוסין (שהיא פריט שנשאר במשפחה לדורי דורות) כדאי שתדעו יותר על רכישת יהלומים, על הערך שלהם וכיצד בוחרים אותה  בצורה הנכונה ביותר.

אז על מנת שלא תטעו בבחירה, הנה 13 דברים שיעזרו לכם לבחור את הטבעת המושלמת!

לפני הכל, כמה עולה יהלום, ואיך קובעים את המחיר שלו?

כפי שידוע לכל, יהלומים אינם זולים, ונשאלת השאלה, איך תכשיטנים ויהלומנים קובעים את מחירם. התשובה לכך ניתנה רק בזמן האחרון, והיא נקבעה על ידי ארגון הגמולוגים של אמריקה. ארגון זה הינו המדד האמין ביותר למחירם של יהלומים, כאשר תמחור של יהלומים ומחירוני יהלומים נקבעים על פי הסטנדרטים וההחמרות בבדיקה של ה-GIA. יהלומים נבדקים על פי 4 מדדים, והם נקראים ארבעת ה-C מאחר וכולם מתחילים באות C.

  • Color- צבע
  • Clarity- ניקיון
  • Carat- קראט
  • Cut- חיתוך

1.   הבינו את המבנה של היהלום

כאשר אתם מחפשים אחר יהלום שיעטר את טבעת האירוסין, חשוב לדעת כי איכות היהלום והמבנה שלו נמדד על פי חוק ארבע ה -C. ה-C מתייחס לקארט, בהירות, צבע היהלום והחיתוך שלו. כאשר ככל שהדירוג של האלמנטים  גבוה יותר: כך היהלום איכותי יותר.

יהלומים

2.   מציאת גודל היהלום הנכון

גדלים שונים של יהלומים נראים בצורה שונה על האצבע. בדקו כמה קארט אתם מחפשים כאשר הקארט מתייחס למשקל היהלום שככל שהוא גבוה יותר, הוא מן הסתם יקר יותר. בנוסף, אם אתם מחפשים טבעת עדינה שתתאים לכף יד עדינה: בחרו יהלום בעל משקל קל יותר כמו יהלום 0.45 קארט.

t2.png©buzzfeed

 

3.   הבינו את ההבדלים

בין יהלום של קארט אחד לשני קארט ישנם הבדלים גדולים, בעיקר במחיר. אם אתם מחפשים יהלום קצת יותר גדול מקארט אחד, חפשו יהלום שמשקלו בין קארט אחד לשני קארט. בכך לא תחושו כמעט הבדל במחיר, אבל היהלום יראה מרשים יותר.

יהלום©buzzfeed

 

4.   בחירת אבן חן במקום יהלום

אם אתם רוצים לשים דגש על טבעת אירוסין מבריקה ומרשימה במיוחד שתוכלו לרכוש בתקציב ריאלי, ניתן לקחת בחשבון אבן חן יוקרתית וגדולה במקום רכישת יהלום קטן באיכות ירודה.

יהלום

 

5.   חיתוך היהלום

חיתוכי יהלום נחלקים לכמה סוגים כאשר כדי לקבל ניצוץ מבריק וקלאסי מומלץ לבחור ביהלומים בעלי חיתוך אירופאי. יהלומי וינטג' בעלי חיתוך אירופאי הם כאלה שנחתכים בצורה עגלגלה יותר והם בעלי ניצוץ מיוחד. יהלומים בעלי חיתוכים שאינם אירופאים אלא בסגנון אמריקאי, הינם בזוויות חדות יותר והם מבריקים ובהירים יותר.

t5.png©buzzfeed

 

6. הבדלים בין חיתוכי יהלומים

את ההבדלים בין חיתוך אמריקאי לאירופאי ניתן לראות בעיקר בחלק העליון והתחתון של האבן. חיתוך אמריקאי הופך את היהלום לשקוף מאד בעוד שיהלום בחיתוך אירופאי הינו בעל ניצוץ מיוחד ועמום יותר.

t6.png©buzzfeed

 

7.   רכישת יהלום גדול במחיר נמוך

כדי לרכוש יהלום גדול במחיר נמוך ניתן לרכוש יהלומים בעלי חלק תחתון שטוח שמקנה ליהלום מראה עשיר וגדול יותר. רכישת יהלומים בעלי מראה גדול במשקל קטן, יוזילו את מחיר היהלום במידה רבה.
כמו כן, רכישת יהלומים ישירות מהיבואן בבורסת היהלומים בדרך כלל תהיה זולה בהרבה מרכישה בחנות של טבעות.
לייעוץ עם מומחית לטבעות אירוסין ויבואנית ישירה בבורסה לחצו כאן

t7.png©buzzfeed

 

8.   חיתוך יהלום במראה אירופאי

יהלומים שנחתכים בסגנון האירופאי מקנים לטבעת האירוסין וליהלום צורה עדינה ויפה יותר. יהלומים כאלה נחתכים בחיתוך 'ורדים' ייחודי כאשר ישנם יהלומים מומלצים בחיתוך זה כמו יהלומים אפורים, אדומים ובגווני צהוב שנחשבים זולים יותר.

t8.gif©buzzfeed

 

9.   יהלומים אפורים

יהלומים אפורים נקראים גם יהלומי 'מלח פלפל' והם יהלומים אפורים מיוחדים. יהלומים מסוג זה לא עוברים חיתוך שמקנה להם ברק וניצוץ מאד גדול, ולכן הם יקרים פחות, אך הם עדיין מקסימים במראה הטבעי שלהם.

t9.gif©buzzfeed

 

10. הכרת היהלומים הוורודים

יהלומים וורודים הפכו לאופנתיים מאד בשנים האחרונות. היהלומים מאד נדירים, אבל אם מוצאים כזה, ניתן ליהנות מיהלום יוקרתי ומיוחד במראה וורוד שמשתלב נהדר עם חישוק זהב צהוב. לרוב היהלומים הורודים יקרים ביותר, אבל תמיד ניתן למצוא מציאות אם מתפשרים על איכות היהלום.

t91.gif©buzzfeed

 

11. חלופות ליהלומים

אם אתם רוצים לרכוש טבעת אירוסין מרשימה אך לא יקרה מידי, תוכלו תמיד לבחור טבעת אירוסין עשויה פנינים או אבן אופל.

אבני חן©buzzfeed

 

12. יהלומים עם שיבוצים

אם אתם רוצים לרכוש טבעת במראה מרשים אך במחיר שאינו גבוה במיוחד, תוכלו ליהנות מטבעות יהלום עם שיבוצים.  קבץ של יהלומים זעירים המקיפים את האבן המרכזית. באמצעות יהלומים אלה המפוזרים לאורך הטבעת, ניתן לפצות על גודלו של היהלום וליהנות מטבעת מקסימה בעלת הילה נהדרת.

יהלום

 

13. השוואת סוגים שונים של זהב כדי לקבל את הצבע המושלם לטבעת האירוסין

בדקו איזה צבע הוא המושלם ביותר לחישוק הטבעת. בחרו טבעת שיש עליה את הסימון K המייצג את המילה 'קראט' בזהב, כאשר ככל שהמספר ליד המילה K עולה, כך החישוק עשוי מכמות גבוהה יותר של זהב טהור. בחרו בגווני זהב מתאימים תוך השוואה של חיזוקי טבעות שונים, והגדילו את רוחב הטבעת בהתאם למשקל הזהב.

t94.png©buzzfeed

 

לייעוץ עם מומחית לטבעות אירוסין ויבואנית ישירה בבורסה לחצו כאן והתחילו שיחת וואטסאפ.

צפו בסרטון לקבלת מידע נוסף:

צפו בסרטון הבא כדי לקבל יותר מידע על טבעות אירוסין והדרך לבחור אותן.