ירק ירק תרדוף: הירקות הבאים יצילו אתכם ממחלות וכאבים כרוניים

משככי כאבים אשר ניתן לרכוש ללא מרשם בפארמים השונים, יכולים להיות פתרון לכאבים שונים שאתם חשים בגוף, אך הם אינם יעילים לשימוש לאורך זמן, וזאת משום שלאחר כמה שימושים הגוף מתרגל למשככים אשר בתרופה -  מה שהופך את המשככים ללא יעילים נגד כאבים חזקים וממושכים.

בשל כך, כדאי לפנות לטבע שמכיל שלל סוגי ירקות, עשבים ומרכיבים שיוכלו לסייע להקל על כאבים ואף להיגמל מתרופות בצורה טבעית.

אז מהם הירקות העשבים שירגיעו את גופכם במהלך הכאב? הכנו לכם רשימה חיונית בהמשך:

 

כרוב לכאבי שרירים

סוגי הכרוב השונים הם כאלה שידועים כירקות המכילים סגולות בריאותיות שונות שמאפשרות ריפוי ותזונה נכונה יותר. הכרוב ממלא את הגוף במינרלים,סידן, אשלגן ומגנזיום והוא מעולה להורדת נפיחות באזורים שונים בגוף ומועיל בטיפול בדלקות.

אופן השימוש:

את הכרוב מניחים על האיבר הכואב כמו תחבושת (אם הכאב הינו ביד או ברגל ניתן גם להוסיף חבישה מעל הכרוב). בכך ניתן להוריד את הנפיחות ואת מידת הכאב שנגרם מהמכה, הדלקת או מכל סיבה שגורמת לכאבים ודלקות.

 

קפה לסגירת חתכים ועצירת דימום

קפה שחור הוא אבקה שנוצרה מפולי קפה אותם מגדלים ביבשות כמו אפריקה, דרום אמריקה ובשלל מקומות אקזוטיים. לקפה תכונות שונות ביניהם עצירת דימום וזאת באמצעות אבקת הקפה בלבד אותה יש להניח על האזור הפצוע. לפי מחקרים מדעיים מסתבר כי הקפה מלא בחומרי קרישה שעוצרים את הדם במהירות, כאשר הקפה  מהווה מקור נהדר לנוגדי חמצון שמטיבים מאד עם הגוף.

e1.jpg

 

תפוח אדמה לכאבי ראש ומיגרנות

מיגרנות הם כאב שאחוז גדול מהאוכלוסייה מכיר, כאשר התקף מיגרנה הוא כאב חד בצידי הראש שגורם לחוסר תפקוד וכאב מתסכל שלעיתים לא ניתן להפטר ממנו גם אחרי יום שלם. בשל כך חשוב לנסות להקל על הכאב באמצעות הנחת פרוסות תפוח אדמה על המצח ועל אזורים שונים בראש, וזאת בזמן שאתם שוכבים על המיטה בצורה רגועה. תפוחי האדמה מכילים עמילנים המשככים את הכאב, בעוד שתפוחי האדמה מכילים מינרליים ונוגדי חמצון שמרגיעים כאבים.

 

שמן זית לכאבי בטן

שמן זית הוא שמן משובח שיש בו סגולות רפואיות מעולות כמו שומן חד לא רווי, אוקסיטנדים, פוליפונים וויטמינים E,A שמן זית יכול להקל בזכות הסגולות הרפואיות על כאבי בטן וכאבי מחזור בעיקר שמחממים אותו מעט ומורחים אותו על האזור הכואב. מריחת שמן זית מעולה גם לכאבי גדילה בקרב ילדים, תוך מריחת השמן על הרגליים והידיים שהם האזורים שבדרך כלל כואבים בגופם של ילדים בתהליך הגדילה.

e2.jpg

 

בזיליקום להרגעת פצעים בעור

פצעים ואקזמות בעור יכולים להעיק מאד ולשבש את איכות החיים. בשל כך מוטב להשתמש בחומרים טבעיים להרגעת העור כמו שימוש בעלי בזיליקום להרגעה והפסקת גירויים. הבזיליקום מעולה לריפוי שלל מחלות עור תוך מעיכת עלה בזיליקום ולאחר מכן הנחתם על הפצע. אם אין לכם בזיליקום בגינה או בהישג יד, תמיד תוכלו להשתמש במרווה רפואית אותה ניתן למצוא בכל גינה קהילתית, חורש או עציץ.

 

גרניום

עוד בנושא העציצים, אם יש לכם גרניום בעציץ או בגינה, תוכלו באמצעות גרניום ריחני לטפל בדלקות כואבות בכל חלקי הגוף. את הגרניום כותשים, מניחים על האזור הכאוב וחובשים.

e3.jpg

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?