מתכננים להבריז מהעבודה? אלו הם 6 התירוצים שהבוס לא יוכל להתנגד אליהם

כולנו מכירים את הרגעים האלה שאנו קמים בבוקר ומרגישים כאילו עבר עלינו בלילה מכבש. הלחי דבוקה לכרית, השינה אופפת אותנו מכל עבר, המיטה חמימה ומערסלת אותנו כמו דוב קואלה בזרועות אמו, והדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות הוא לצאת אל הקור שיוביל אל מקלחת קצרה ומשם אל יום עבודה.

רבים האנשים שרוצים ליהנות מיום של רביצה בבית ללא שום סיבה ומשמעות, אך מה שמונע מהם את העונג הוא השיחה הלא נעימה אל הבוס או הסמס המביך שמסביר כי לא תגיעו היום לעובדה משום שאתם "לא מרגישים טוב".

אבל אם אתם רוצים להרגיש בטוחים בעצמכם בזמן שאתם שוהים בבית מבלי להרגיש ש'הפסדתם נקודות' אצל הבוס, חשוב שתכירו 6 תירוצים שאף בוס לא יוכל לעמוד בפניהם, תוך שהם כה מעוררי רחמים, שאפילו הבוס הקשוח ביותר יחוש אליהם אמפתיה.

אז מהם התירוצים שאפשר לתרץ לבוס שלא רוצים לצאת מהמיטה? 6 כאלה בהמשך:

 

"ננעלתי בבית"

תירוץ זה הינו גאוני כי הוא מסביר לבוס שלכם כי למרות הרצון הענק שלכם להגיע לעבודה, אתם פשוט לא יכולים!. בנוסף, כאשר אתם מספרים לבוס שנעלו אתכם בבית או הותירו אתכם ללא מפתח, אתם רומזים שלא אתם אלה שאשמים בהיעדרות שלכם מהעבודה, אלא בני המשפחה הלא אחראיים שלכם שפשוט לא השאירו לכם מפתח, 'לא ספרו אתכם' ויצאו מבלי לשים לב שאתם בבית וכעת אין לכם מפתח. סמסו לבוס שלכם כי ננעלתם בבית או כי אתם נמצאים בבית ללא מפתח או מבלי היכולת לנעול את הבית, ותראו כיצד הבוס שלכם מנסה לסייע לכם בעצות מועילות, תוך שהוא מורה לכם פשוט לא לזוז מהמקום עד שיחלצו אתכם כוחות הביטחון או עד סוף היום.

b2.jpg

 

"פרצו לי לאוטו"

אם כמות האמפתיה שתקבלו מהבוס שלכם לאחר שתספרו לו שהתעוררתם הבוקר למראה רכב הרוס ופרוץ, הייתה שווה לסכום ההעלאה שהייתם מקבלים בכל חצי שנה: הייתם כבר עשירים ולא הייתם צריכים לעבוד כלל וכלל. כאשר אתם מתקשרים מזועזעים עד עמקי נשמתכם מהפריצה לרכב ומתארים את מידת הנזק הגדולה שנגרמה ואת הצורך שלכם לטפל כל היום ברכב, הבוס שלכם, גם הוא יישאר אובד עצות, מזועזע, תוך שחשוב יהיה לו יותר שימצאו את הפורץ, מאשר שאתם תגיעו לעבודה.
 

"עברתי פרוצדורה קטנה"

המילה 'פרוצדורה' יכולה להתייחס לשלל פעולות, החל מפעולה כירורגית פולשנית שאף אחד לא רוצה לשמוע אודותיה, לניתוח פלסטי שלא נעים לשאול עליו, או אפילו אל פרוצדורה שקשורה לאברי הרבייה – מה שממש לא עושה חשק לחקור יותר את הנושא. ולכן, בזמן שאתם מתרצים את אי ההגעה שלכם על ידי המילה 'פרוצדורה', אתם יכולים להיות בטוחים שאף אחד לא ינדנד לכם לבוא בכל זאת, או ישאל יותר מידי שאלות.

 

"אני סובלת מבעיות נשיות"

תירוץ זה מיועד לנשים אשר ככלל יכולות ליהנות מהזכות להשתמש במחזור החודשי כתירוץ. נשים סובלות קשות במהלך המחזור החודשי מדימום חזק, כאבי בטן, מיגרנות, ושאר ירקות. לכן בזמן שאת אומרת לבוס שאת לא מגיעה בשל המחזור החודשי, גם אם זה לא באמת נכון, עדיין הרווחת את הזכות להזאת להתפנק לפחות יום אחד בחודש, פשוט כי את אישה.  

b1.jpg

 

"יש לי משבר במשפחה"

אח סורר, מקרה מוות מצער, אשפוז כפוי, גירושים, כולם יכולים להיות חלק ממשבר משפחתי שאתם ממש לא חייבים לתת למישהו עליו הסברים. ברגע שאתם מציינים שיש לכם משבר משפחתי ולא מפרטים יותר על כך, אתם מספקים תירוץ מושלם, ואף זוכים למידת ההזדהות והרחמים.

 

"שברתי את הזרת"

החוויה המטלטלת של התקלות הזרת של הרגל ברהיט כבד או בקצה של מדרגה, ידועה לכולם וגם לבוס שלכם, ועל זה אין שאלה. בשל כך, ברגע שאתם מודיעים כי שברתם את האצבע מהתקלות באלמנט מכאיב, אתם יכולים גם ליהנות מכך שאינכם צריכים להגיע לעבודה לאחר ההיעדרות שלכם עם גבס (זרת אי אפשר לקבע), וגם מהעברת החוויה אל הבוס שלכם תוך שהוא עצמו מקבל בגופו צמרמורת מבהילה.

אז בפעם הבאה שהמיטה קוראת לכם בעוצמה – זה הזמן להסתכל ולבחור תירוץ יעיל מהרשימה.

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?