שוקינג: בהודו נולדה בת הים הקטנה האמיתית הראשונה

התינוקת נולדה לזוג עני שלא יכל להרשות לעצמו בדיקות רפואיות מתאימות.

מדובר בתופעה רפואית נדירה ומצב שניתן לתאר כחריג, אישה הודית ילדה תינוקת "בת הים". זהו מקרה שני בלבד במדינה, למרבה הצער של ההורים, בעקבות הסיבוכים בלידה, התינוקת נפטרה אחרי 4 שעות.

התינוקת סבלה מהמצב הקרוי "סירנומליה" או "תסמונת בת הים", הפרעה מאד נדירה הקשורה להתפתחות הגפיים התחתונות, פגיעה בעמוד השדרה התחתון. בגלל התופעה, הרגליים נראות כמו זנב בת הים, מכאן השם של התופעה.

 

t1.jpeg©meaww

 

תופעה זו מתרחשת בערך באחת מתוך כל 100,000 לידות ותמיד קטלנית כבר בימים הראשונים אחרי הלידה בגלל בעיות התפתחות הכליות ושלפוחית השתן.

זוג ההורים שמתגורר במזרח הודו עובדים קשה לפרנסתם, שניהם מרוויחים משכורות זעומות ולכן לא יכלו להרשות לעצמם בדיקות במהלך ההריון. הם גילו על מצבה של בתם רק אחרי שנולדה.

ד"ר סודיפ סהה, רופא ילדים בבית חולים טוען שמדובר במקרה של תזונה לא נכונה וזרימת דם לא טובה לתינוקת מהאם וזה מה שגרם לתופעה בעייתית. הוא טוען: "מעולם לא ראיתי תינוקות כאלה. חלק הגוף העליון שלה התפתח היטב, אך הרגליים כאילו הולחמו יחד ולא התפתחו כראוי."

 

t2.jpeg©meaww

 

הוא הוסיף כי האם לא עברה בדיקות אולטרה-סאונד במהלך ההריון בגלל המצב הכספי הבעייתי. המקרה הראשון של סירנומליה תועד בשנת 2016 כאשר אישה הודית אחרת ילדה תינוקת "בת הים" ששרדה רק 10 דקות.

מדובר במצב נדיר בו חבל הטבור לא מספק מספיק דם ונוטריינטים לעובר שמתפתח. הסיבה להתפתחות סירנומליה לא ידועה, החוקרים מאמינים שמדובר בשילוב של גורמים סביבתיים וגנטיים, מאחר ומדובר במקרים מאד נדירים. כמובן, גם עניין של היעדר בדיקות ההריון שיחק תפקיד מכריע ומנע מההורים לגלות את התסמונת בשלב מוקדם יותר ולשקול הפסקת הריון.

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: