זאת הסיבה לכך שאת בוחרת כל הזמן את אותו הסוג של הגברים

סיימת דייט. חזרת הביתה, ואת יכולה להישבע שכבר ראית אותו מתישהו בחייך. אתם לא עובדים ביחד, לא גרים באותו אזור ולא מתאמנים באותו חדר כושר. אבל את עדיין לא מצליחה להמשיך בחיי היום יום, ראית אותו כבר בוודאות. אולי הוא אקס של חברה? אולי הוא היה איתך בצבא? בתיכון? ביסודי?

ואז נופל לך האסימון: הוא מוכר לך בגלל שהוא מזכיר לך אבא שלך. שוב יצאת עם אבא שלך.

 

e1_0.jpg©livestrong

 

בראשה של כל רווקה טיפוסית עלתה לפחות פעם אחת בראש המחשבה, של מה הטעם המועדף עליה בגבר. ואם מדברים תכלס, זה קורה פעם אחת בכל שעה ביממה. ולא רק בראש, אלא גם בשיחות סלון, מסדרון, ותור בזארה. תמיד תהית מה את מחפשת, באיזה גובה, מה הוא יעשה ובאיזה דרך מטורפת ומגניבה תיפגשו (לא חייב שזה יהיה מקורי, גם להיפגש בסופר זה סבבה).

לכל אחת יש טעם משלה- בזה אין ויכוח, אבל כשמסתכלים על רוב הבנות, הן יחפשו כנראה מישהו שדומה (מאוד!) לאבא שלהן. זה יכול להיות במראה, בהתנהגות, או סתם בנקודת מבט ובשפת גוף. זה לא דבר מוזר או נוראי, זה לא אומר שגם את חלית בתופעת ה"daddy issues" הידועה לשמצה, זה ממש ממש בסדר! את כמו כולם.

 

e2_0.jpg©livestrong

 

יש לזה סיבה מוצדקת: כמו שהחבר שלך כנראה יחפש בך תכונות שקשורות לאמא שלו חוץ מזה שתכיני לו שניצלים בשישי בצהריים, גם את תבדקי אם הדייט שלך דומה קצת לאבא שלך, שאת אוהבת. מישהו שתוכלי לסמוך עליו, שידאג לך ושיהיה שם. זה רעיון מעולה, למרות המחשבה המבעיתה. תתייחסי לזה בכיף, תביני שגם את רוצה את הכי טוב בשבילך ואם אבא שלך הוא הדוגמה לאבא המושלם- עופי על זה. אל תשכחי שטייפ גם משתנה עם השנים, וקורה שבא לך פתאום משהו קצת אחר.

זה מוכח מדעית

לפי מחקר שנערך באוניברסיטה באנגליה, נמצא כי נשים שהיו מחוברות לאבא שלהם בילדות וידעו שעדיף להן לפנות אליו במקום לאמא, נשארו קשורות סביב דמותו הפיזית של האבא גם כשהן התבגרו. 

לעומתן, דווקא הבנות שחשבו שאבותיהן בעייתים, מחפשות בן זוג שונה בתכלית מאבא שלהן כדי שבן הזוג לא יעשה להם את מה שאבא עשה לאמא שלהן (במבחינתן לא היה טוב).  על פי המחקר, נמצאה חשיבות גם בדמיון הפיזי בין האב לבין בן הזוג שהן בחרו, זאת אומרת לא רק דמיון באופי.  

עורכת המחקר טוענת כי לאיכות היחסים בין הבת ואבא שלה יש השלכות מהותיות לגבי סוג הגברים להם היא נמשכת.

לכן, אין צורך להיות מאוכזבת מעצמך, ולהרגיש רע . זה טבעי, קבלי את זה בהבנה ותחשבי כמה זה טוב כשהחבר החדש יכיר את ההורים: אם הוא יהיה יותר דומה לאבא, אבא פחות ינסה לגרום לך לדפדף הלאה. זה לגמרי הניצחון האמיתי. למען הסר ספק: אם הדייט שלך יזכיר לך את אמא, זה כבר לא משהו כל כך מוכר, ובקטע הזה יש לך יד חופשית.

אז בפעם הבאה שאת הולכת לדייט עדיף שתעשי רשימת תכונות נדרשת לפני, כדי שלא תפספסי שום דבר רלוונטי בדרך. ועדיף שתשבי עם אבא לקפה לפני, את יודעת, שתדגישי את מה שחשוב ותקבלי קצת רעיונות מהמקור..

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?