לא לגור איתו: למה כדאי להיות יחד אבל לגור בנפרד

בסרטים ובשירים הרומנטיים זה תמיד נראה נפלא; נפגשים, מתאהבים, עוברים משברון פוטוגני קטן, חוזרים בסערה זה לזרועות זו ואז עוברים לגור ביחד וחיים לנצח באושר מושלם.

אבל מה באמת קורה בשלב שאחרי המעבר למגורים משותפים? כשההתרגשות של ההתחלה פוחתת, השגרה נכנסת לגור אתכם וצריך לטפל בכביסה הנערמת ולשלם חשבונות, למרות שזה ממש לא רומנטי?

הרבה פעמים זה השלב שהזוגיות עומדת למבחן. אבל מי אמר שחייבים להגיע לשלב המגורים ביחד? ואולי, כל עוד אתם לא חושבים על ילדים (ויש שיגידו – גם עם ילדים), אפשר להמשיך לגור בנפרד ולתחזק זוגיות שמתבססת על הרבה כיף ויחד, ופחות על ויכוחים מי יפנה את המדיח?

אז הנה שש סיבות למה עדיף דווקא להיות ביחד, אבל להמשיך לגור בנפרד:

 

שומרים על ההתרגשות

זוכרת איך זה היה בהתחלה, כשכל דייט היה מרגש והתכוננת שעות מול המראה לקראתו? אם לא תגורו ביחד, זה יכול להמשיך כך לאורך זמן, אפילו כשהוא כבר יודע בדיוק איך את נראית בבוקר עם השיער הפרוע וריח הפה הלא מושך בעליל. כשלא מגיעים למצב של התרגלות מוחלטת לנוכחות הזוגית בחיים, אתם עדיין מתאמצים בשבילה. זה פשוט כך.

r2.gif©hellogiggles
 

שומרים על מפלס געגועים בריא

אין כמו געגוע טוב כדי לשמור על הלהבה והרומנטיקה בקשר. כשאת גרה איתו, את אולי מתגעגעת לגעגוע, אבל בן הזוג שלך הופך להיות קצת מובן מאליו. כשאתם לא חולקים דירה משותפת, אתם כנראה תתראו קצת פחות ותוכלו להתענג על רגעי הגעגוע שיזכירו לכם על בסיס קבוע למה אתם מאוהבים.

 

אלכסון זה גם ששון

נכון, אין כמו ללכת לישון מחובקים ולהתעורר אל מבט מאוהב ואהוב. וברור שבלילות החורף הקרים אין כמו חימום טבעי במיטה. אבל לפעמים זה מאד נחמד לקבל את המיטה כולה לעצמך, לישון באלכסון ולהתכרבל בתוך השמיכה שהיא כולה שלך. וכשאת יודעת שאיפשהו יש מישהו אהוב שחושב עלייך במיטה שלו, זה הופך את הרגעים האלה למתוקים במיוחד.

 

ספייס

גם אם אתם הכי זוגיים בעולם, ספייס יכול לעשות לכם רק טוב. כשאתם גרים ביחד, זה הופך להיות הרבה יותר מובן מאליו לתכנן המון בילויים משותפים, ומעט תוכניות בנפרד. אבל אם כל אחד מכם גר בבית משלו, באופן טבעי תמצאו שאתם מקדישים יותר זמן כל אחד גם לעניינים שלו, ולא רק בתוך המסגרת הזוגית. אל תשכחי שפעם היו לך חיים שלמים שלא כללו אותו. זוגיות, טובה ככל שתהיה, זו לא סיבה להזניח אותם.

r1.gif©hellogiggles

 

משאירים את הכביסה המלוכלכת בבית

אתם הכי אוהבים בעולם, אבל חייבים להודות שיש לו, וגם לך, הרגלים שעולים לכם על העצבים. הוא מפזר תחתונים ובגדים מלוכלכים בכל מקום, את מרגישה כמו שוטר הכביסות של הבית; הוא אובססיבי לסדר וניקיון, את מבולגנת;  את חייבת לתכנן כל הוצאה והוא פשוט זורם עם המינוס; הוא תמיד שוכח לכבות את הדוד ואת מאיימת לשלוח אותו לעבודות שירות בחברת החשמל... אבל אם אתם נשארים נאמנים להתנהלות ולהרגלים שלכם מבלי שאף אחד יצפה מכם לנהוג אחרת, זה מוריד מהפרק הרבה נושאים למריבות קטנות ומעצבנות, וכשאתם מנהלים חשבונות בנק נפרדים, אז גם הנושא הכספי לא נכנס למשוואה.

 

לא חייבים לשבת עם השבט

כשאת נכנסת לזוגיות, את מקבלת כבונוס עסקת חבילה שכוללת גם את המשפחה והחברים שלו. אבל מרכיבי הדיל הזה לא תמיד להיט היסטרי. כשאתם לא גרים ביחד, את יכולה לצמצם מגע עם המרכיבים הנספחים  – משפחה וחברים – והוא לא נאלץ לסנן מפגשים איתם.

r3.gif©hellogiggles

 

והכי חשוב לזכור, זה שכל עוד לא עברתם לגור ביחד, האופציה הזו תמיד קיימת וניתנת למימוש. אבל מרגע שקפצתם למים העמוקים של מגורים ביחד וחתמתם על חוזה משותף - אם גיליתם שזה לא כל כך עובד, זה הרבה יותר מורכב להתפצל כדי להציל קשר שכבר התחיל להתדרדר במדרון אל עבר תהום הפרידה.