שיער יבש? קבלי 6 דרכים טבעיות לשיקום השיער

כולנו מכירות את הרגע הזה שבו אנו מגלות שהשיער שלנו יבש, נושר ללא הפסקה, חסר צורה וחיים, כאשר שאין זה משנה כמה נסרק, ניישר וננסה לעצב אותו – הוא עדיין יראה כמו עלה נידף ברוח.

אם למרות שאת גוזרת אותו לעיתים קרובות, השיער שלך עדיין אינו נראה כמו כזה שמתכוון להתאושש בזמן הקרוב, חשוב שתדעי כי ישנן כמה פעולות דחופות שאת חייבת לבצע כדי לשקם את השיער.

1. אבחון השיער אצל רופא עור מומחה

הסיבה לכך ששיער הופך לבעל מראה פגום וכזה שנושר ללא הרף, אינה תמיד קשורה בחילופי עונות, כמו שרבים חושבים. נשירת שיער יכולה להתרחש פעמים רבות בשל סטרס בחיי היום יום, העדר ברזל וויטמינים חיוניים לגוף, כמו גם סיבות הורמונאליות או תורשתיות.
בשל כך ועל מנת לעצור את הנשירה ולהחיות את השיער, ניתן לגשת לאבחון שיער אצל רופא עור המומחה לנשירת שיער וזאת על מנת שהרופא יבצע אבחון של שורשי השיער שלכן, בדיקה מיקרוסקופית של זקיקי השיער ולאחר מכן התאמת טיפול (כמו שמפו מיוחד לעצירת הנשירה, טיפול תרופתי, וכדומה) שיעצור את הנשירה ויחזק את שיערכן.

2. הפסיקי לצבוע את השיער

שיער

 צביעת שיער היא דרך נפלאה להרוס את השיער וגם לדלל אותו, כאשר שימוש בצבע שיער עלול לגרום למחלות עור תוך שבבדיקה שנעשתה באמצעות מריחת צבע שיער על חולדות התברר כי צבע שיער עלול אף לסרטן – ואת זה, אף אחת לא רוצה.

מלבד זאת, צבע שיער מכיל אמוניה שגורמת נזקים לשיער, מחליש אותו והופך את השערה לדקה יותר. לכן חשוב להקפיד לא לצבוע את השיער לעיתים תכופות. אם את לא יכולה לצאת מהבית מבלי לצבוע את השיער שלך בצבע שאיתו את מרגישה מהממת: רצוי לעבור ולצבוע את השיער בצבע נטול אמוניה, מה שיפחית את הנזקים לשיער שלך.

3. צריכת ברזל

 אחת הסיבות לנשירת שיער ומראה שיער הרוס, עלולה להתרחש עקב הפסקת צריכה של בשר המכיל המון ברזל שתורם לחיזוק סיבי השיער. בשל כך לא צריך להפוך לקרניבורית, אלא לבצע בדיקות דם כדי לבדוק את רמת הברזל בגופך, ובכך לדעת כמה ברזל עלייך לצרוך ובאיזה מינון, תוך התייעצות עם רופא עור או רופא משפחה שירשמו לך מרשם לכדורי ברזל המתאימים לך.

4. שינוי בהרגלי האכילה

 שיער דליל ובעל מראה נפול, פעמים רבות מגיע למצב כזה עקב אכילה שאינה נכונה כמו אכילת סוכרים, פחמימות, ואוכל מעובד. כאשר אנו צורכים אוכל מעובד אנו מפריעים לחילוף החומרים בגוף, לזרימת הדם בגוף, ולמניעה של הרחבת כלי הדם שמסייעת לקרקפת להצמיח שערות חדשות. בשל כך, חשוב לשנות את הרגלי האכילה ולצרוך יותר ירקות, קטניות וחלבונים, ולשתות יותר מים, כאשר ההמלצה היא שתיית של 1.8 ליטרים ביום.

5. חפיפה במים מזוקקים

מים שמכילים כלור, מים עם אבנית ומים שאינם נקיים (כמו מי בריכה או מים במקלחות ישנות) עלולים גם הם להזיק לשיער ולגרום לו להיות כזה שאין בו חיים או ברק. בשל כך, ניתן לעבור לחפיפת השיער במים מזוקקים.

כדי לעשות זאת מומלץ להרתיח מים חמים בקומקום ערב לפני החפיפה ולאחסן את כמות המים הרצויה בבקבוק. בשעות הבוקר יש להרתיח קומקום נוסף של מים ולערבב את המים מליל אמש עם המים החמים לקבלת מים חמימים לחפיפת השיער. חפפי את השיער שלך במים המזוקקים ושטפי את השיער באופן יסודי באמצעות המים שנותרו לך בבקבוק.

6. עסי את הקרקפת

שיער

 כפי שהזכרנו, אחת הסיבות לנשירת שיער ולשיער חסר חיים עלולה להתרחש עקב התכווצות כלי דם בקרקפת. על מנת להרחיב את כלי הדם ולהזרים דם לזקיקי השיער, חשוב לבצע עיסויי קרקפת בכל יום.
 בנוסף חשוב לעסות את השיער תוך שאת נרגעת בשכיבה על מזרן יוגה, ולאחר מכן מבצעת כמה תרגילי יוגה להזרמת הדם בגוף שגם יעזרו לך להירגע (מה שחשוב מאד לבריאות השיער) וגם יזרזו את חילוף החומרים בגוף.

צפי: טריקים גאוניים לטיפוח שכל אישה תעריך