הטעות שכמעט כל אישה עושה לפני קיום יחסים

על פי מומחים נשים צריכות לעשות פיפי אחרי קיום יחסי מין, על מנת למזער סיכוי לזיהומים בדרכי השתן. אולם טענה זו מנוגדת להגיון שאומר שהצורך ללכת לשירותים יכול להסיח את דעתנו בזמן קיום היחסים.

לפני

אז קודם כל, ברור שמומלץ להשתחרר לפני שהעניינים מתחממים על מנת למנוע מתחים ולחצים מיותרים, אבל צריך לקחת בחשבון שזה יכול גם להוות את אחד הגורמים לדלקות בדרכי השתן. העניין הוא שכאשר אתן הולכות לשירותים לפני שאתן מקיימות יחסי מין, אתן מגדילות את הסיכוי להצטברות של חיידקים, כי איבר המין הגברי יכול לדחוק את החיידקים במעלה דרכי השתן בזמן החדירה. דחיקת החיידקים במעלה דרכי השתן יכולה להיות מסוכנת ולהגיע אפילו עד לכליות. מצב זה יכול ליצור דלקות חוזרות בדרכי השתן, שזה מן הסתם דבר לא נעים כשלעצמו.

המחקר שנערך ב-2017 מצביע על כך שחדירה יכולה בהחלט להחריף את הזיהום שנגרם כתוצאה מההליכה לשירותים, על ידי עוררות של חיידקים שהיו רדומים בעבר ויכולים אף לעשות את דרכם עכשיו לכיוון הכליות.
אז זה די ברור שעדיף לעשות פיפי לאחר קיום יחסי מין ולא לפני, כי כך נוכל לשטוף את איבר המין שלנו ואת דרכי השתן מכל החיידקים והזיהומים האפשריים, להימנע מאי נעימויות ועל הדרך להרגיש הרבה יותר בטוחות.

לפני

אבל האם זה באמת חיוני עבור כולן?

נשים בעלות נטייה לדלקות חוזרות בדרכי השתן, חייבות לאמץ התנהגויות מסוימות על מנת למנוע את חזרת הבעיה שוב. דבר ראשון חשוב לתת מקום חשוב להיגיינה סביב קיום יחסי המין, בין אם זה בשטיפה של איבר המין והידיים לפני ואחרי שאתם שוכבים (כן, גם של הפרטנר שלך!), שימוש בקונדומים וכמובן אל תשכחי ללכת לשירותים כשאתם מסיימים.

אחת הדרכים לשמירה על המערכת בריאה ונקיה היא להיות רוויה בנוזלים, דבר פשוט שניתן להשיג אותו על שתייה מרובה. נוזלים אלו יעזרו למערכת שלך לשטוף את כל החיידקים והגופים הזרים שנכנסים אליה וימנעו דלקות.

אז כן, המסקנה ברורה לחלוטין- עדיף לעשות פיפי אחרי קיום יחסי מין ולא לפניהם, או גם וגם. כמובן שאנחנו לא מעודדות אותך להתאפק אם את חייבת ללכת לשירותים, כי זה די יהרוס את כל ההנאה שבדבר. אבל כנראה שאם תדאגי להשקות את הגוף שלך בנוזלים באופן קבוע, גם תלכי מספיק פעמים ובצורה סדירה לשירותים ולא תצטרכי להתעסק בזה רגע לפני שאתם שוכבים.

אם את יודעת שאת סובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן, אין כמו מיץ חמוציות המהווה את התרופה הטבעית והטובה ביותר לניקוי המערכת. הוא נדבק לדרכי השתן שלך וגורם לחיידקים להתפורר ולצאת בקלות מהמערכת שלך.

חמוציות

אז הרומנטיקה נהרסה?

לא. אתן לא צריכות ללכת לשירותים בצורה מכנית מספיק זמן לפני האקט, או מיד כשאתם גומרים. פשוט תכניסו לעצמכן את זה לראש והשאירו את זה במודעות שלכן, שכדאי מתישהו בהמשך תזכרו ללכת לשירותים ולהתפנות.
באותו האופן, אם ממש רגע לפני שאתם שוכבים או אפילו באמצע את ממש מרגישה שאת צריכה להתפנות, תקשיבי לגוף שלך ותעשי את זה ואל תתאפקי סתם ככה מתוך התחשבות בפרטנר שלך. גם התאפקות מוגזמת ולא רצויה יכולה לגרום לדלקות בדרכי השתן, ובכל מקרה היא גם ממש לא בריאה. 
 

בונוס לצפייה: 5 דברים שלא כדאי לך לעשות בזמן מחזור: