בוסים שימו לב: תנומה קצרה בצהריים תהפוך נשים ליעילות יותר

עיתון הניו יורק טיימס פרסם לאחרונה תגלית חדשה ומדהימה שיכולה לעודד ולשמח רבות מהנשים. לפי הפרסומים: "תנומה מהירה במהלך העבודה תסייע לנשים להיות רעננות יותר, פרודוקטיביות וגם מאושרות יותר!" 

אם אתן קוראות את החדשות האלה דרך הנייד שלכם או במחשב שלכן, אתן בוודאי יודעות שאתן כמעט תמיד עייפות וזאת משום שאתן לא ישנות מספיק. אבל מדוע אתן לא ישנות? מסתבר כי זה משום שאתן נשים! 

עכשיו נסביר: לפי הפרסום בניו יורק טיימס,  על המוח הנשי לקבל תוספת שינה  בהשוואה לגברים. כמה יותר?  מדובר בסך הכל 20 דקות שינה במהלך היום ( 20 דקות ששוות המון!)
עם זאת, נשים עדיין אינן לוקחות את התנומה והמנוחה הראויה שתהפוך אותן למאושרות ויעילות יותר, וזאת משום שבעולם הקדחתני שלנו, תמיד צריך לעשות יותר ולהספיק יותר בזמן  שהמוח הנשי לא נח... הוא רק עובד שעות נוספות...

שנת צהריים
 

הסוציולוגית סוזאן ביאנצ'י ניתחה את נתוני סקר אורחות החיים האמריקאי, ומצאה כי נשים, ובפרט ואימהות עובדות, מוותרות על שעות השינה ועל שעות הפנאי שלהן למען עבודה וטיפול בילדים,  כאשר במקביל נמצא כי נשים בכל מקרה יכולות לבצע את כלל המשימות שלהן באותו הקצב ועם אותן התוצאות גם אם הן ישנו  בכל יום 20 דקות ואף יותר. 
 

בריג'ד שולטה, שחקרה את חיי הכאוס של האמריקאים וכתבה ספר אודות הנושא, דיברה רבות על המשפט המפורסם "עבודה קשה, אהבה ומשחק כשאין לאיש זמן" (מארי קלייר)  שגורס כי אחת הסיבות לכך שהנשים כה תשושות היא "העבודה הנפשית" שהן עדיין מבצעות. כלומר, נשים הן עדיין  אלה שבדרך כלל אחראיות לשמירה על לוחות זמנים במשפחה, הן אלה שזוכרות ימי הולדת, אורזות את ארוחת הצהריים ומזמינות תור לילדים אצל רופא השיניים. 
עוד היא מסבירה כי: "לנשים יש "עבודה רגשית" אשר כוללת ווידוא כי כולם נהנים, שלמים, מאושרים, מרוצים ושכל צרכיהם מלאים: מה שלוקח מחיר פיזי ונפשי מנשים." 
 

ציטוט זה של החוקרת יכול להיות נחמד אבל אינו אידיאלי למי שאין לה את האפשרות לצאת באמצע היום להפסקה לצורך תנומה קלה, וזאת למרות שישנם אנשים פרודוקטיביים ביותר שמספיקים המון באמצעות יציאה להפסקה קלה באמצע יום העבודה, כמו למשל אנשים שנמצאים באירופה אשר נהנים מהסיאסטה המפורסמת שלהם שכוללת שנת צהריים באמצע היום. 

חשוב לזכור כי עבור כולנו העדר שינה יכול להרוס את הזיכרון לטווח קצר והארוך שלנו, לגרום לנו לעצבנות, להאט את התגובות שלנו ולהחליש את המערכת החיסונית. 

בשל כך,  החוקרת הוסיפה כי: "אולי הגיע הזמן לבחון מחדש מדוע אנחנו מעריכים את זמנה של האישה באופן שונה מזה של גבר. כיום אפילו לוחמים ביחידות מובחרות לוקחים תנומה באמצע היום, ואם זה בסדר עבורם, אז נשים יכולות למצוא דרך לנוח באמצע היום, מבלי להתנצל מול אף אחד!" 
 

אז אם בא לכן לקחת תנומה בעבודה, זה הזמן לצטט את הניו יורק טיימס ולהסביר לבוסים שלכן כי תנומה תהפוך אתכם ליעילות יותר, ולכן כדאי שהמנהלים שלכם יהפכו תכף ומיד את חדר הישיבות לחדר שינה!