זה לא הגיל זה התרגיל: הגיל של הגוף שלך יכול להיות צעיר מהגיל האמיתי שלך

האם ידעת שהגיל האמיתי שלך והגיל של הגוף שלך עשוי להיות שונה? את יכולה להיות בת 35  עם גוף של בת 20, או להיות בת 25 עם גוף של בת 50. זה קשור לכל מיני גורמים הקשורים ואורח החיים שלך משחק פה תפקיד מרכזי.

כשאורח החיים שלנו לא כולל מספיק פעילות גופנית מכל סוג, זה משפיע על הגוף ולכן לא נוכל לעשות דברים שבנות בגיל זהה לשלנו יכולות לעשות. אבל אנחנו יכולות לעזור לגוף שלנו להתאים את עצמו לגיל האמיתי שלנו ואף לגרום לו להרגיש צעיר יותר על ידי תרגול באופן קבוע. כשאנחנו מתאמנות באופן קבוע בפעילות המותאמת לגיל שלנו, אנחנו עוזרות לשפר את זרימת הדם, לשרוף תאי שומן מהר יותר ולהיפטר מרעלים, דבר שבסופו של דבר ישפר את המצב הבריאותי שלנו.
מחקר שנעשה באוניברסיטת בריגהם ביוטה, השווה בין אנשים המתאמנים באופן קבוע לבין כאלה שאינם מתאמנים בכלל. לפי ממצאי המחקר אצל אנשים פעילים, הגיל הממוצע של הגוף היה צעיר בלפחות תשע שנים מהגיל האמיתי שלהם לעומת אלו שאינם מתאמנים בכלל.
אז אנחנו מצרפים לכן כמה תרגילים שיכולים בקלות לחזק את הגוף שלכן ולגרום לו להיות בריא יותר וכך לגרום לגיל של הגוף שלכן להיות צעיר יותר מהגיל האמיתי שלכן.

1. תרגיל סקוואט

סקווט

 

תרגיל הכריעה מפעיל את שרירי הירך והברך ועל ידי כך מפעיל יותר שרירים ומפרקים מאשר כל תרגיל אחר. תרגיל הכריעה משחק תפקיד מרכזי בחיזוק הגוף כולו, במיוחד באזור הירכיים, השוקיים והברכיים. בנוסף אם אתן עומדות על הרגליים שעות ארוכות במשך היום, תרגיל זה יכול לגרום לגוף להרגיש פחות עייף במהלך היום.
שלבים בביצוע התרגיל:

 1. עמדי זקוף ושאפי אוויר על מנת לגרום לבטן שלך להיות יותר מוצקה.
 2. דחפי את הברכיים לאחור והניחי את הידיים מאחורי הראש.
 3. הנמיכי את עצמך כאילו את יושבת על כיסא.
 4. החזיקי בתנוחה זו במשך 30 שניות.
 5. התיישרי חזרה לעמידה וקחי נשימה עמוקה.
 6. חזרי על התרגיל 10 פעמים.

2. קוברה

קוברה

תרגיל זה הוא תנוחה מפורסמת בתרגול היוגה, המחזקת את שרירי הגב. היא גם טובה להקלה על מתח בצוואר שחרור הירכיים והגב התחתון. תנוחה זאת גם טובה לשיפור המחזור החודשי כי היא מתמקדת בשרירי הבטן.
שלבים בביצוע התרגיל:

 1. שכבי על מזרן דק שמונח על הרצפה ונשפי לאט.
 2. הניחי את כפות הידיים לצידי הגוף ודחפי איתם את הקרקע עד שהן מתיישרות.
 3. הרימי את בית החזה כלפי מעלה מעל הקרקע.
 4. הטי את הראש לאחור ככל שמתאפשר לך מבלי לאמץ את הצוואר.
 5. החזיקי בתנוחה זו למשך 15 שניות.
 6. הנמיכי את עצמך חזרה לכיוון הקרקע ושכבי כשהלחי שלך מופנת לאחד הצדדים.
 7. הישארי במצב זה למשך 30 שניות.
 8. חזרי על התרגיל 5 פעמים.

3. כריעת קשת נמוכה

כריעה

תרגיל זה יעיל מאוד בשמירה על גוף צעיר ומאוזן, כי הוא בונה ומגביר את סיבולת השריר. הוא גם מקל על המתח בברכיים והזרועות ומגביר את האיזון והמודעות.
שלבים בביצוע התרגיל:

 1. הניחי את שתי הברכיים על מזרן המונח על הריצפה וישרי את הגב.
 2. האריכי רגל אחת לאחור תוך שמירת הברך השנייה מקופלת כמו בהתחלה.
 3. הצמידי את כפות הידיים שלך אחת לשנייה והושיטי את הידיים כלפי מעלה.
 4. הטי את הגב לאחור כפי יכולתך מבלי לגרום למאמץ על הגב.
 5. החזיקי בתנוחה זו למשך 30 שניות.
 6. חזרי על התרגיל 10 פעמים.

4. הליכה

הליכה

אולי זה נשמע קצת ברור, אבל הליכה יעילה מאוד בשמירה על הגוף והנפש צעירים. הליכה בקצב קבוע ומהיר משפיעה לטובה על משקל הגוף, מונעת מחלות לב וממריצה את מחזור הדם. כשאנחנו הולכות בסביבה מרגיעה כמו בטבע או בפארק, אנחנו עוזרות להורדת רמות הלחץ.

רוב בני האדם הולכים רק 2,000 צעדים ביום, אבל מומחים טוענים כי על מנת לשמור על בריאות תקינה יש ללכת 10,000 צעדים ביום לפחות. כך שעל האדם הממוצע להגדיל את כמות הצעדים ביום ב-7,500 בממוצע. על מנת לעשות זאת נכון, יש להגדיל את כמות הצעדים היומית ב- 500 צעדים מדי שבוע, על מנת להגיע לכ- 10,000 צעדים ביום.

לדוגמה: אם אתן הולכות כרגע בממוצע 3,000 צעדים ביום, בשבוע הראשון היעד שלכן צריך לעמוד על 3,500 צעדים ביום. בשבוע השני היעד שלכן צריך לעמוד על 4,000 וכך הלאה. כך תוכלו תוך 14 שבועות להגיע לממוצע של 10,000 צעדים ביום.
אז כל מה שנשאר לכן בשביל לגרום לגיל של הגוף שלכן להיות צעיר מהגיל האמיתי שלכן או לפחות להשתוות אליו, זה לשים את נעלי ההתעמלות שלכן ולהתחיל להתאמן! תהיו בטוחות שהגוף שלכן יודה לכן...