איך להתמודד עם חברה עוקצנית?

מכירות את החברה הזאת שעמה אתן תמיד נמצאות בפינג פונג של עקיצות? את החברה הזאת שתמיד תצליח לומר לך את המשפט או המילה שיוציאו אותך מכלייך? בוודאי שאתן מכירות!

בכל הנוגע לחברויות בין נשים ישנן כאלה מוצלחות, מפרגנות והרמוניות, אבל ישנם מקרים (לא מעטים!) שאת מרגישה כאילו החברה שאת נמצאת עמה בקשר, נמצאת בו רק כדי להעיר לך הערות מתנשאות, לשפוט אותך או לעקוץ אותך.

אז כיצד מתמודדים עם חברה שהיא בעצם יותר צרה מחברה? (ולא אנחנו לא מדברים על מבנה גופה...). כמה טיפים שימושיים בהחלט:

 

היי מוכנה!

כדי להתמודד עם עקיצות של חברה, חשוב שתמיד תהיי מוכנה. הכיני ארסנל של משפטים מתוחכמים ותשובות מושלמות לזמנים שבהם היא עוקצת אותך. לדוגמא: אם החברה שלך תמיד מזלזלת באירוח, ביצירה שלך, או בעבודה שלך, תוכלי תמיד לדרוש ממנה שמידי פעם היא תיצור, תארח או תעבוד כדי שגם את תוכלי לשפוט אותה או להעביר עליה ביקורת. בכך היא תבין ש'אל יתהולל חוגר כמפתח', וכי כדאי שהיא עצמה תסתכל אל תוך תוכה לפני שהיא שופטת אותך.
 

התעכבי על האמירות שלה

כאשר החברה שלך עוקצת אותך או מנסה להעליב אותך, נסי להבין מה היא בעצם רוצה להגיד. אם לדוגמא היא מעירה לך ללא הרף על משקלך, והיא עושה זאת בדרכים עקיפות או באמצעות עקיצות מסוגים שונים, אל תוותרי! החזירי אותה לרגע שבו היא עקצה אותך ונסי להבין בדיוק למה היא מתכוונת. שאלי אותה "למה אמרת את זה?", או "האם התכוונת לרמוז שאני שמנה?" בכך תוכלי להבהיר לה שאת מבינה בדיוק למה היא מתכוונת, ואת לא מוכנה לספוג עלבונות.

shutterstock_369589850.jpg©shutterstock

 

נסי להבין מהיכן העקיצות נובעות

אם החברה העוקצנית חשובה לך ואת רוצה לטפח עמה מערכת יחסים טובה שאינה סובבת סביב עקיצות, נסי להבין מהיכן העקיצות נובעות. רבות הפעמים שבהן אנשים עוקצים אחד את השני רק בשל חוסר ביטחון או רגשי נחיתות, ולאו דווקא בשל התנשאות או רוע. לכן מומלץ לשבת עם החברה לשיחה, להסביר לה מהם רגשותייך, ולנסות להבין מהיכן העקיצות נובעות והאם הן בכלל עקיצות, או שמא את יותר מידי רגישה.

 

הרגיעי אותה

כאשר את מרגישה שהחברה עוקצת, מעליבה ומזלזלת את פשוט יכולה לבקש ממנה להירגע. המילה 'תירגעי' באופן קוסמי לא ממש הופכת את האדם לרגוע, אלא להפך: היא מבהירה לו שהוא אומר או עושה דברים שאינם במקום.  בכך תוכלי להסביר לה בצורה עקיפה שבכל פעם שהיא מגזימה את פשוט דורשת ממנה להירגע. אנו בטוחים שהיא תלמד ותפסיק את העקיצות.

shutterstock_135572300.jpg©shutterstock

 

נתקי קשר

אם את מרגישה שכל מערכת היחסים עם החברה שלך סובבת סביב מפח נפש אחד גדול, זה הזמן לומר לאותה החברה 'להתראות' ולצאת ולהכיר חברות חדשות!

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?