שמות מקוריים לבנות ופירושם- הרשימה המלאה!

היכולת לקרוא לבת שלך בשם ייחודי, היא יכולת נפלאה, וזאת משום ששמות מקוריים הם כאלה שמסבים את תשומת הלב לילדתכם, ואף מציירים סביבה הילה מיוחדת.

כיום ישנה להורים נטייה מבורכת למצוא שמות מקוריים לבנות שלהן, וזאת בעיקר כאשר ישנה משמעות מאחורי השם שמאדירה אותו ואף יכולה להשפיע על אופיה של ילדתכם.

אז אילו שמות הפכו מקוריים במיוחד בשנים האחרונות? ומהי המשמעות של כל שם? הכנו עבורך רשימה של 10 שמות נפלאים!

 

aaaaaa.jpg©shutterstock

 

זואי

משמעות המילה זואי הינה: 'חיים'. מקור השם הינו מיוונית, והוא נפוץ אצל הורים שרוצים להקנות לילדתם שם מלא ייחוד ואור שקל להגות גם בעברית וגם באנגלית.

 

ניה

מקור השם ניה הינו בסווהילית והוא שם של אלה קדומה. לשם יש משמעויות שונות והוא נחשב שם רב תרבותי. 'ניה' פירושו גם 'זוהר נגה', והוא שם ייחודי שמאפיין הורים שרוצים להקנות לילדתם שם שיש לו משמעות רוחנית ומסקרנת.

 

ננו

השם ננו הוא שמה של אלה מצרית קדומה. אלה זאת הייתה נחשבת לאחת מהאלות החזקות והיפות בתבל, ולכן השם הפך מקורי בשנה האחרונה וכזה שהופך מיוחד ואף מסקרן.

 

סול

סול בספרדית פירושו 'שמש', תוך ששם זה הינו שם בינלאומי שבו משתמשים בארצות רבות. משמעות השם סול בעברית הוא תו מוזיקאלי, ולכן הוא מתגלגל על הלשון בחינניות רבה.

 

אלמוג

השם אלמוג הינו שם מעניין וזאת משום שיש לו כמה וכמה פירושים. לפי תרבות המזרח 'אלמוג' הוא עץ קשה ואדום שמקורו במזרח והוא עץ מקסים ומיוחד. בנוסף 'אלמוג' הוא בעל חיים חסר חוליות וצבעוני שנמצא במעמקי הים כאשר השם מגיע מהשפה היוונית. בעברית יכול להתפרש השם כאל -פחד, וזאת משום ש'מוג', הוא פחדן והמילה 'אל' שוללת את המילה 'פחד'.

 

גפן

השם גפן מגיע מעולם הצומח והוא מסמל עושר וחיים פוריים. הגפן שממנו מייצרים יין פורח בעונת האביב, תוך שהשם מסמל המון תשוקה לאוכל, יין וחיים מלאים בהנאות. בנוסף, השם גפן מלא בנדיבות וזאת בשל הגפנים הרבים שיש בארצות שונות מהם מפיקים יין.

 

ליאן

ליאן הינו צמח הלוטוס שלפי המשמעות הרוחנית הינו סמל הבריאה. צמח זה הינו צמח לבן ויפיפייה ומשמעותו חיים טובים והרמוניים. שם זה מגיע מהבודהיזם, אך הוא נמצא גם בסממנים יהודיים בעיקר שראשי התיבות ליאן הינם: לי ילדה אלוהים נתן.

 

מרווה

שם זה מגיע גם הוא מעולם הצומח כאשר המרווה הינו צמח פראי אך גם כזה שמסייע לרפא פצעים ומכאובים. המרווה הוא צמח ירוק בעל פרחים כחולים מרהיבים והוא כזה שפזור בכל רחבי הארץ.

 

רומי

רומי הינו שם שכולו מעיד על התרוממות, אורח רוח, עליונות ואף מרום שמיים. המשמעות היהודית שלו הינו מהמשפט התנ"כי "נתן תהום קולו רום ידיהו נשא". רומי הוא שם המגולגל בקלות על לשון, והוא מקורי ואהוב על ידי הורים רבים.

 

איזבל

 למרות צלילו הלועזי, איזבל הוא דווקא שם תנכ"י, והוא שמה של מלכה מקראית צידונית. השם איזבל אהוב על הורים רבים משום שהוא מיוחד ויש בו ניחוח מעט אירופאי. המשמעות של השם בתנ"ך מסמל את ברית הידידות של מלכות צור וזאת בשל נישואיה של המלכה איזבל למלך אחאב.

 

דיה

דיה הוא שם בעל ניחוח ספרדי, אך פירוש השם בעברית הינו סוג של ציפור יפיפייה שדואה בשמיים. שם כזה הינו בעל אופי רוחני והוא מתאים להורים שרוצים להקנות אופי מלכותי ויציב לילדתם.

אז אם אין לכם עדיין שם מקורי לילדתכם, זה הזמן לבחור את השם המקורי והמשמעותי ביותר בענייכם.