המדריך שיעזור לך להבין איך יראו הילדים שלך! (על פי המדע המודרני)

אם את תוהה איך יראו הילדים שלך ואם את רוצה לדעת האם הם יהיו דומים לך או לבן זוגך - חשוב שתדעי כי את לא היחידה שתוהה לגבי דברים אלה, ורבים מהאנשים רוצים לדעת כיצד יראו ילדיהם.

למרבה המזל, אנו חיים בגיל שבו מדענים עשו כל כך הרבה מחקר בנושא זה, שהם יכולים לתת לנו תשובות משכנעות כבר לפני שילדך מגיע לעולם.

אז אם את רוצה לדעת כיצד ייתכן וילדך יראה - זה הזמן להיחשף אל מדריך כללי שיעזור לך לגלות האם הילדים שלך יהיו עם עיניים כחולות , שיער חום, אף גדול או קטן, ועוד.

המדע המודרני יכול לחזות את צבע העיניים צבע השיער של ילדיך והכל לפני חלוקת הגנים לרצסיביים ודומיננטיים.

את החלוקה מבצעים לפי הגנטיקה והתכונות של כל אדם, כאשר עיניים בהירות, שיער בהיר ועור בהיר שייכים ל 'גן רצסיבי' והוא החלש יותר, בזמן שעיניים כהות, שיער כהה ועור כהה הם גנים דומיננטיים שנחשבים חזקים יותר.

 

cc.png©brightside

 

אז איך יראו הילדים שלכם בהתאם לנתונים הפיזיים שלך ושל בן זוגך?

אישה עם שיער שחור מקורזל ועיניים כהות + גבר עם שיער בלונדיני ועיניים חומות = ילד עם שיער חום מקורזל עם עיניים חומות.

אישה ג'ינג'ית עם שיער חלק ועיניים ירוקות + גבר עם שיער חום ועיניים כהות ואף גדול = ילד עם עיניים חומות ואף גדול.

אישה עם עיניים כהות ושיער כהה חלק + גבר עם עור כהה ועיניים כהות = ילד עם שיער כהה ועיניים כהות.

למרות שבדרך כלל התוצאות של מראה הילד מתאימות למראה הוריו, עדיין ישנם מקרים בהם הגנים 'קופצים' דור והילדים יכולים להראות דווקא דומים יותר לסבא ולסבתא שלהם ולאו דווקא להורים.

הגנים שקופצים דור מהסבים אל הנכדים, אינם משפיעים על מראה ההורים - מה שיוצר מצבים שבהם ילדים שהאימא שלהם בלונדינית ולאב יש שיער שחור יכולים להיוולד עם שיער ועיניים בצבע של הסבים שלהם, כמו גם ילדים עם אימא ג'ינג'ית ואבא עם שיער בלונדיני שיכולים להיוולד עם שיער חום כמו של הסבא והסבתא.

גם מבנה האף של הילד יכול להשתנות במידה ולהורה יש אף גדול אך לאחד הסבים אף קטן מעוצב וכפתורי.

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?