כך תארגני לילדים יום הולדת מושקעת מבלי לפשוט את הרגל

בשנים האחרונות אנו מתוודעות למושג "אימהות משקיעות" כאשר בזמן שאנו מתעמקות במושג ההזוי הזה,  אנו מגלות כי מדובר באימהות 'אובר' נלהבות שמכלות את כל זמנן בהשקעה מטורפת בימי הולדת של ילדיהן, תוך הוצאת סכומי עתק על הפעלות ליומולדת, מתנות לילדים, הכנת שקיות הפתעה יקרות ועוד.

בנוסף, 'אימהות משקיעות'  הן כאלה שאופות עוגות לקבלת שבת ולימי הולדת שלא היו מביישות מתמודד בתחרויות בישול ואפיה למינן, והן הפוכות כל סנדוויץ' שמיועד להפסקת הצהריים לסנדוויץ' עילית מלווה בגרגר נחלים, עגבניות שרי מובחרות,  כמו גם בגבינה שנחלבה מעז מחוננת.

מהצד השני של המתרס, ניתן למצוא אימהות שיש להן פחות זמן לעסוק בעטיפת תפוחי עץ בחתיכות אלומיניום קפדניות, והן כאלה שמשקיעות את זמנן ומרצן בשלל תחביבים, עיסוקים וחוויות, תוך שהן מאמינות כי הילדות - עליה להיות חסרת מניירות ופחות עטופה בצלופן.

אז אם גם את לא מבינה את הצורך בהשקעה יתרה, ואת רוצה לתכנן יומולדת או כל אירוע לילד שלך מבלי לצאת מהכלים ולאבד את השפיות: חשוב שתדעי כי עם טיפת יצירתיות וביקור אחד בחנויות של 5 שקלים לפריט - ניתן ליהנות מיומולדת פשוט, כיפי וכזה שאינו יקר!  

 

יום הולדת ספורטיבית

אחת האופציות שניתן באמצעותה לארגן יום הולדת פשוט ולא יקר, היא ארגון יומולדת ספורטיבי. ביומולדת מסוג זה כל מה שאת צריכה הוא לתכנן בבית או בחצר תחנות ספורט שמתאימות לגילאי הילדים, ולארגן תחרות נושאת פרסים.

קבעי 6 תחנות ספורטיביות שבהן הילדים יתחרו וישחקו כמו למשל: תחנת באולינג, תחנה של משחק מטקות, תחנת קליעה למטרה, השחלת נר לבקבוק, ועוד, תוך שאת רוכשת את המשחקים בחנויות משחקים שמספקות מוצרים בזול.

חלקי את הילדים לקבוצות כאשר כל קבוצה תגיע אל עמדה ספורטיבית ותנסה לזכות בנקודות, כאשר את העמדות תוכלי לאייש באמצעות אחים גדולים, חברים ובני משפחה.

הכיני פרסים גדולים יותר (מחנויות שבהן מוכרים פריטים בשקלים בודדים ) שיהיו מיועדים למנצחים ופרסי ניחומים לכל שאר המשתתפים. כך תוכלי להקנות לילדכם יומולדת שבה כולם יהיו פעילים ומרוצים. זכרי, בסופו של דבר ילדים הם ילדים, וכמו שאנחנו נהנו מהדברים הפשוטים האלו בתור ילדים, גם הם יהנו.

shutterstock_459100483.jpg©shutterstock

 

יום הולדת מתוקה

הילד שלך אוהב מתוק?! אין זה אומר כי הגיע הזמן לבזבז כספים על סדנאות שוקולד יקרות. הדפיסי כמה מתכונים של מתוקים שכוללים: מאפינס, פרלינים של שוקולד, כדורי שוקולד ועוגיות, קני מצרכים מתאימים והכיני לילדך יומולדת שיכלול אפיית דברי מתיקה, הכנת מתנות למשפחה ומארזי שוקולד ייחודים.

ארגני את היומולדת שבה את מנחה את הילדים סביב המטבח ומשגיחה על תהליכי ההכנה והאפייה,  הכיני לכל ילד קופסא או שקית הפתעה שבה הוא יוכל לשאת את הממתקים והעוגיות שהוא הכין ותוכלי להתגאות ביומולדת מקסימה.

 

יום הולדת בסימן 'משחקים של פעם'

דוקים, חמש אבנים, 3 מקלות, דג מלוח, סוכרייה הקמח ועוד,  כולם משחקים שנראה שעם עידן הטכנולוגיה עברו מהעולם. אם את רוצה להנחיל בילדך ובחבריו קצת נוסטלגיה, ארגני יומולדת שכוללת משחקים של פעם אשר בה המשחקים יהיו מוכנים בכל פינה תוך שהילדים יוכלו לבחור משחק ולהכיר ולשחק בו. בסוף היומולדת חלקי לכל ילד משחק שתבחרי (חבילת דוקים, אריזה של 5 אבנים, ועוד) כמתנה על השתתפותו.  

shutterstock_655117849.jpg©shutterstock

 

יום הולדת מסיבת פיג'מות

דרך נוספת לחגוג יומולדת או כל אירוע הוא באמצעות ארגון מסיבת פגימות. פני את סלון הבית, פרסי בו מזרונים, כתבי בהזמנה ליומולדת כי על כל ילד להביא שק שינה - והרי לך מסיבת פג'ימות כיפית במיוחד.

הכני סיפורי צ'יזבט שתוכלי לספר במסיבה, הזמיני פיצה לילדים ולקינוח הכיני שוקו עם מרשמלו חם. ( אפשר להחליף גם במוצרים בריאים יותר).

 עוד תוכלי להקרין לילדים סרט ילדים כיפי לפני השינה, ובבוקר חלקי מנורת לילה קטנה, בובה קטנה או משחק לכל משתתף.

אהבת את האופציות למסיבה מדליקה? תייגי חברה שזקוקה לרעיונות נפלאים למסיבת יומולדת שאינה יקרה!

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?