חומץ תפוחים: המרפא הטבעי שכל אישה חייבת להכיר

את בטח יודעת שאפשר להשתמש בחומץ תפוחים, ובכלל בכל סוג אחר של חומץ, כדי לנקות אזורים שונים בבית. הריח לא משהו, אבל התוצאות מדהימות. ידעת שאפשר בעזרת חומץ תפוחים, דווקא על שום מסריחותו, לנטרל ריחות גוף לא נעימים? או לטפל בשיניים? או לפנק אפילו את עור הפנים? לחומץ תפוחים יש שפע של יתרונות בריאותייים וכדאי לך לנצל אותו היטב. רק חשוב שתזכרי שתמיד צריך לדלל אותו עם מים או עם תה.

 

 

1. שיכוך כוויות מן השמש

גם בחורף יש ימים שבהם השמש קופחת ודווקא בגלל שלא מקובל למרוח קרם הגנה נשרפים בקלות. מריחה של חומץ תפוחים על האזור שנכווה תקל מאוד על תחושת השריפה ובמיוחד על קילוף העור הלא נעים.

 

2. הגנה על היגיינת הפה

לחומץ תפוחים יש תכונות אנטי בקטריאליות ולכן הוא יכול לסייע מאוד בהפחתה של דלקת חנכיים וכן לנטרל ריחות פה רעים. כל שצריך הוא לגרגר חומץ תפוחים מדולל במים מדי יום, בנוסף לצחצוח השיניים. תוך זמן קצר תחושי בהבדל!

s2_0.jpg©rd

3. טיפול ביבלות ברגליים

יבלת יכולה כל כך להציק! אבל אם תטבלי את הפלסטר או התחבושת בחומץ ואז תניחי על היבלת תחושי הקלה עצומה וההחלמה תהיה מהירה יותר.

4. טיפול פלאים בקרקפת

רגע לפני שאת פונה לתכשירים יקרים לשיער או לפני שאת מתפתה לרכוש דרך מעצב השיער שלך כל מיני אמפולות יקרות, נסי לפנות לפיתרון הטוב ביותר וגם הזול ביותר – שטיפת שיער עם חומץ תפוחים מהול במים. כמובן שהריח מזעזע, ולכן לאחר השטיפה חופפים עם שמפו השיער הריחני והאהוב. טיפול כזה בקרקפת מיועד לשיפור נפח השיער, להענקת ברק (כי יש בחומץ תפוחים חומצה אלפא הידרוקסידית), ובנוסף החומץ משפר את זרימת הדם לעור ומונע קילופי עור וקשקשים. פינוק אמיתי לשיער!

5. העלמה של ורידים בולטים

שנים שאת סובלת מזה ולא יודעת אם בכלל יש מה לעשות בנידון? אז זהו, שיש – אם תשתי תה מהול בחומץ תפוחים זה עשוי לסייע מאוד להעלים ורידים נפוחים ובולטים, וכן ישכך את הכאב הנגרם מהם. תנסי ותופתעי לטובה!

s3_0.jpg©rd

6. טיפול נפלא לעור הפנים

סובלת מכתמים? פיגמנטציה? מהלי מיץ תפוחים במים או בתה, טבלי בצמר גפן והעבירי בוויש על כל הפנים. אחרי כמה דקות כשהחומר על פנייך שטפי את הפנים עם סבון ומים. תוך מספר שבועות תראי תוצאות מדהימות.

7. ביי ביי חצ'קונים

יצא לך חצ'קון לא קשור לכלום? יש לך פצעים שאת רוצה להיפטר מהם? לפני שהולכים לרופא עור ולפני שרוכשים תכשירים יקרים מנסים פשוט לשטוף את הפנים בחומץ תפוחים מדולל. השטיפה הזו עשויה תוך זמן קצר מאוד להעלים פצעונים, אקנה, פריחות ועוד דברים מציקים.
 

8. העלמת ריח גוף

ניסית את כל הדיאודורטים שיש על המדף ועדיין ריח הגוף שלך דומיננטי במיוחד? זה הזמן לתת את הבמה לחומץ התפוחים. החומץ הזה, שאין לו ריח מי יודע מה, דווקא עוזר לנטרל ריחות זיעה לא נעימים. כך למשל ניתן להשרות את כפות הרגליים בחומץ תפוחים מדולל או למרוח בבית השחי. החומץ, ממש כשם הוא מעולה להעלמת עובש בבית, גם מצוין לחיסול בקטריות שהן הגורם לריח הלא נעים. דיאודורנט יקר ככל שיהיה לא יכול לעשות את זה.

s1_0.jpg©rd

9. דיאטה

בחומץ הסיידר יש חומצה אצטית שעשויה לסייע מאוד לירידה במשקל. אם תשתי מדי בוקר חומץ תפוחים מדולל במים (או במים עם דבש אם הטעם ממש בלתי נסבל) זה יעזור מאוד בניקוי הבטן וכן להאצת חילוף החומרים בגוף.

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?