נעלי עקב נמאסתן - למה כדאי לך לוותר על נעלי העקב ?

כולנו מכירות את הסצנות מסדרות הטלוויזיה והסרטים שבהן השחקנית החושנית (והמעצבנת) פוסעת בצורה נינוחה בנעלי עקב גבוהות במיוחד, שלא נראה שהן גורמות לה אי מנוחה או כאב גם כשהיא פותרת פשעים, עומדת מול בית המשפט כעורכת דין חריפה, וגם כאשר היא נמצאת שעות מרובות במשרד.

ברגעים אלה אנו מבטיחות לעצמינו שהחל ממחר גם אנחנו מתחילות לנעול את נעלי העקב שלנו לעבודה, לסידורים ובילויים - מה שגורם לנו לנער את האבק מנעלי העקב שאף פעם לא ראו אור יום, לנעול אותן בנחישות עד לדלת הבית, ושם לזרוק אותן בעצבים ולהחליף מיד לנעליים שטוחות ונוחות!

המציאות מה לעשות, אינה סרט הוליוודי. במציאות נוח לנו לנעול נעליים שטוחות, ומי שטוענת כי " ללכת על עקבים זה נוח" לוקה בהדחקה, נטיות מזוכיסטיות ואף אובדניות.

אז מלבד חוסר הנוחות, מהן הסיבות לוותר על נעלי העקב שלך לתמיד? להלן רשימה חשובה:

 

כי זה פוגע בבריאות

נעלי עקב גבוהות כמו נעלי הסיכה שידועות גם כ'עקבי סטילטו' הן כאלה שפוגעות בבריאות כף הרגל. הנעליים שהסוליה שלהן נמוכה מאד ביחס לעקב מזיקות לאצבעות הרגליים ולמבנה שלהן, אינן תומכות בכף הרגל ועלולות להוביל לכאבי גב ובעיות העמוד השדרה. בנוסף, נעלי עקב גבוהות נוטות להיות צרות מאד: מה שיכול לגרום לכאבים ואף ליבלות בכף הרגל.

d1.jpg©cosmopolitan

כי זה מדמם

כאשר את נועלת נעלי עקב גבוהות שאינן נוחות, מהר מאד את מוצאת את עצמך מתחילה לחבוש את אצבעות רגלייך, את אזור העקב ואת החלק העליות של כף הרגל. זה נכון שרצית ללבוש נעלי עקב כדי להרגיש סקסית, אבל פלסטרים שמשתלשלים מכל כיוון, זה 'טרן אוף' מטורף!

 

כי את לא יציבה

כאשר את נועלת נעלי עקב, ההליכה שלך הופכת לכזאת שלא תלויה רק בך אלא גם בגורל ובמזל. נעלי עקב גבוהות וגם כאלה בעלות עקב קטן או בינוני עלולות לגרום לך לפגוש את הרצפה מהר יותר ממה שחשבת! נפילות מנעלי עקב מתרחשות גם בקרב נשים מנוסות שנועלות נעלי עקב על בסיס יומיומי, אז מה הסיכוי שלך זה לא יקרה? אפסי, נכון?

d2.jpg©cosmopolitan

 

כי זה לא נראה טבעי

כאשר נולדנו, פסענו יחפות על הרצפה, על גבי הדשא ועל מזרן הפעילות שלנו, מה שגרם לנו תחושת בטחון ויציבות. עם השנים טרנדים שונים גרמו לרבות מאתנו לחשוב שנעלי עקב הן סמל לנשיות. לעומת זאת עבור רבות סמל הנשיות הוא נוחות, יציבות ומראה רגל טבעית. לכן ויתור על נעלי עקב גם יגרמו לך לנעול נעליים שטוחות שיאפשרו לך להיות יציבה, בטוחה יותר ולקבל את המראה הטבעי והלא מתאמץ.

 

אז אם החלטת לוותר על סדי העינויים שנקראים 'נעלי עקב' - זה הזמן לבחור בנעליים שטוחות ונוחות שנראות יפות ומושלמות!

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?