יובש בפנים: כל הדרכים להתגבר על פנים יבשות בחורף

בחודשי החורף עור הפנים שלנו נוטה להיות יבש יותר ואף סדוק יותר, וזאת בשל הלחות הנמוכה שבאוויר, מזגנים שמחממים את האוויר ומייבשים את העור, ומזג אוויר קר שמביא עמו רוחות שמייבשות את השפתיים את צדי האף ואזורים שונים בפנים.

בנוסף, מחלות חורף המלוות בצינון הן כאלה שעלולות לגרום לקילופים באזור האף ולעור יבש סביב האף והשפתיים.

אז כיצד מתמודדים וממגנים את העור כנגד היובש שמביאה עמה העונה הקרה? כמה טיפים שיחממו לכם את הלב בהמשך!

 

שימוש בקרמים וסרומים

על מנת לשמור על העור מפני יובש וסדקים, חשוב להשתמש בסרומים ייעודיים שמלאים בלחות ובכאלה שמלחחים את העור ומחדשים את תאי העור. בנוסף מומלץ להוסיף מריחת קרם לילה על מנת להוסיף לעור לחות והגנה. בשעות היום מומלץ למרוח על הפנים לאחר הרחצה קרם לחות לשימוש יומיומי מעושר בוויטמינים ובמרכיבים שיעניקו לחות לעור. את עור הידיים מומלץ להזין בכל יום בקרם ידיים איכותי. על השפתיים מומלץ למרוח משחת הזנה לשפתיים אותה מומלץ למרוח בנגיעות עדינות באמצעות ידיים נקיות.

r2_0.jpg©shutterstock

 

מסכות הרגעה לטיהור

בחודשי החורף העור שלנו מתמלא לא רק ביובש אלא גם בחיידקים שעלולים לגרום למחלות עור כמו פטריות, אקזמות ושפשפות. בשל כך מומלץ פעם בשבוע למרוח על העור מסכת פילינג בינוני לטיהור העור וקילוף עדין של שכבות העור המתות או להיעזר במסכות שמבצעות בעור טיהור והרגעה. את המסכות יש להניח גם על אזור הצוואר שנוטה להתייבש במהלך החורף.

 

שתיית נוזלים

בימי החורף קר לנו מאד ולכן אנו לא מרגישים את הצורך בשתיית מים בכמויות כמו שאנו שותים בימי הקיץ. עם זאת חשוב לדעת שבימי החורף העור מתייבש עד מאד לעיתים אף בשל העדר נוזלים בגוף, ולכן יש להקפיד על שתייה של לפחות 8 כוסות מים ביום. בנוסף מומלץ להחליף את הקפה השחור בתה ירוק או בחליטות תה שמנקות רעלים מהעור ומזינות את הגוף.

 

מסכות הזנה ביתיות

אם אתם לא מעוניינים להוציא יותר מידי כסף על מסכות וסרומים, תמיד תוכלו להכין מסכות הזנה ביתיות שיקנו לעור לחות. אחת המסכות המומלצות הן מסכות על בסיס שמן זית שמזין את העור בשמנים שאובדים לו במהלך החורף. למסכות כאלה ניתן להוסיף אף יוגורט, וכפית לימון להבהרה וניקוי העור.

r1_0.jpg©shutterstock

 

בניית תפריט תזונה חורפי

אחד האלמנטים שמשפיעים מאד על המראה של העור שלנו הוא האוכל שאנו אוכלים. מאכלים מטוגנים, בצקים ואוכל מעובד כולם גורמים למחלות עור כמו אקנה, ויובש של העור. לכן חשוב לוותר על המאכלים שאינם בריאים לעור, ולהעשיר את העור בירקות, מרקים עשירים בקטניות, ובפירות חורפיים, תוך צריכה של מאכלים מזינים וכאלה שעשירים בוויטמינים ומינרליים.

 

ניקיון הגוף

בחורף רבים מהאנשים שמקטינים את כמויות המקלחות שלהן, בעיקר בשל החלפת הבגדים לאחר המקלחת שלעיתים יכולה להוביל לקור הגוף. עם זאת חשוב להתקלח פעמיים ביום בעיקר בחודשי החורף וזאת משום שבזמן החורף עור הפנים שלנו חשוף יותר לחיידקים ולזיהומים. בזמן הרחצה מומלץ להשתמש בסבון פנים איכותי שיאזן את החומציות בעור.

 

שמרו על הגוף שלכם בחורף – ותוכלו ליהנות ממראה עור מושלם!

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?