פטריה וגינלית: כל הדרכים להפטר ממנה. זה מגרד!

וואו, זה אחד מהדברים הכי מגרדים שיש... נשים רבות סובלות לפחות פעם אחת בחייהן מהתופעה המאוד לא נעימה וביניהן יש גם לא מעט כאלה שהבעיה שבה וחוזרת להציק להן בטירוף פעם אחר פעם אחר פעם... וזה כל כך מגרד! בהתחלה כשזה מתחיל את רצה באמוק לרופא הנשים כדי לקבל נרות או משחות למיניהן, ולזמן קצר יש הפוגה במצב, אבל כשהגירוד חוזר לסורו ומעקצץ ושורף, את מבינה שמדובר בכוסות רוח למת וצריך לעשות משהו אחר.

אז מה למשל את יכולה לעשות בנידון?

1. כל הדברים הנפלאים שאת יכולה למרוח

במקום לנסוע להרגיע את המצב עם אגיסטן, לכי על הדברים הטבעיים – קחי חומץ תפוחים, דללי אותו עם מים, ספגי אותו בצמר גפן והחדירי לתוך הנרתיק שלך. זה יכול לעשות לך מרגיע ונעים. מעבר לכך, בשביל מה יש אלוורה? בדיוק בשביל דברים כאלה. אז גם אותה את יכולה למרוח. בחנויות טבע תוכלי למצוא גם את שמן עץ התה שניתן למהול מספר טיפות ממנו בתוך מים ולעשות מה שעושים עם חומץ, או לקנות תרחיץ של עץ התה בדיוק לטובת המטרה הזו. בעזרת טמפון תוכלי להחדיר אפילו יוגורט (כן כן, יוגורט) שמכיל חיידקים פרוביוטים היישר לתוך הנרתיק להסתובב ככה בכיף שלך.

2. ביי ביי סבונים לשטיפה אינטימית

נכון שיש בבית המרקחת כל מיני תכשירים לשטיפה אינטימית שמבטיחים לכם ניסים ונפלאות? אז זהו, שדווקא הם רק מחמירים את המצב כשיש פטרייה וגינלית. וגם כשאין פטרייה, הם הופכים את האזור לרגיש ביותר ומעודדים את הפטריה לבוא ולפתוח שם סוכת נחלים. הכי טוב את אזור הנרתיק לשטוף אך ורק עם מים, גם כשמגרד וגם כשלא. פשוט ככה!

3. ביי ביי בושם

אתן ממש אוהבות את נייר הטואלט המבושם בניחוח לבנדר שמעניק לישבנכם הענוג ניחוח מתקתק? משתמשות במגבונים בניחוח עדין? אנחנו מקוות שלא קניתם בדיוק אריזת חסכון במבצע כי תיאלצו להיפרד ממנה... את האזור העדין ביותר הזה לא אמורים לנקות עם יותר מאשר נייר טואלט פשוט ולכל היותר מגבונים לחים לתינוק בתוספת אלוורה. כל מוצר שיש בו בושם אסור להגביר את תחושת השריפה או הצריבה.

shutterstock_691373404.jpg©shutterstock

4. היגיינה בטורבו

אל תתקמצנו. החליפו תדיר ובקצב גדול מוצרי היגיינה כמו תחתוניות, תחבושות וטמפונים. סביר להניח שזה מובן לכן למה – כדי לשמור על האזור רענן ונקי כל הזמן, אבל כל הזמן, ובמיוחד בתקופה של פטרייה וגינלית. אזור לא נקי מספיק הוא כר פורה לגירודים ולצריבות מציקות ברמות על. ואם כבר מדברים על זה, הימנעו מכל מיני מוצרי היגיינה המכילים פלסטיק. הסתכלו על האותיות הקטנות על גבי המוצר לצורך ווידוא העניין.

5. תחתונים נוחים

זה לא הזמן לחוטיני קטנטן ולוחץ או לתחתוני תחרה מפתים. האזור צריך להיות כמה שיותר בפרי סטייל – לכו על תחתוני כותנה לא הדוקים במיוחד. רצוי תחתוני סבתא כאלה כמו שלובשים במחזור. נכון, זה לא מרגיש הכי סקסי אבל לפחות זה גם פחות ירגיש צורב ומגרד, נכון?

shutterstock_653173453.jpg©shutterstock

6. פרוביוטיקה מי אמור

כדי לטפל בפטרייה מהשורש ולמנוע את ההתרבות הפושעת שלה יש לעשות בדיוק את ההיפך ממה שהרופאים אוהבים לתת – אנטיביוטיקה – ולקחת פרוביוטיקה. הפרוביוטיקה מכילה חיידקים ידידותיים ומייצרת איזון בחיידקי המעיים אבל עושה עוד כמה דברים טובים לגוף. אפשר לקחת אנטיביוטיקה, אבל בכל מקרה, אסור לעשות זאת ללא שילוב עם פרוביוטיקה, כי צריך לנטרל את ההשפעה ולהוסיף לגוף חיידקים טובים שהאנטיביוטיקה בדרכה הסוררת השמידה. כך או אחרת, אם התפתחה פטרייה הפרוביוטיקה תילחם בה היטב ותמנע את שגשוגה כי הפטרייה מתפתחת על חשבון המקום של החיידקים הטובים ועל ידי הגדלת החיידקים הטובים לא מאפשרים לה לממש את זממה.

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?