נס פח שמן הקוקוס- כל הניסים והנפלאות של שמן הקוקוס!

בזמן האחרון יותר ויותר אנשים מתעניינים בשמן קוקוס ואף רוכשים אותו, וזאת משום ששמן זה מכיל בתוכו מגוון יתרונות בריאותיים, והוא כזה שנחשב בעל מרכיבים תזונתיים מעולים!

בנוסף, שמן קוקוס נועד למגוון שימושים כאשר הוא נחשב כזה שמשדרג את איכות החיים, משפר את המראה החיצוני, ומסייע להגן על הגוף מסכנות.

אז כיצד אפשר להשתמש בשמן קוקוס ומדוע הוא טוב לנו? קבלו את הרשימה המלאה!

 

לבריאות העור

מי שסובל מדלקות בעור, גירויים, אקזמה ושלל רעות חולות, יוכל להיעזר במריחת שמן קוקוס על האזורים המגורים בגוף. שמן קוקוס יכול לפחות ב 50 אחוזים מהמקרים לספק מזור פעיל וטוב למחלות עור.

בנוסף שמן קוקוס מעניק לחות לעור בעיקר באזור האזורים שנוטים להתייבש כמו הרגליים, המרפקים (שנוטים להיות אפורים עם הזמן) והעקבים. באמצעות שמן קוקוס ניתן ללחח בכיף את העור וגם להקנות לו מראה מבריק.

שמן קוקוס נועד גם להרגעת העור לאחר עקיצות של חרקים שונים תוך שהוא מרגיע את העור ובכך מפחית גירודים וזיהומים באזור העקיצה. בנוסף, מהילה של השמן עם שמן חמניות או כל שמן שיש לכם בבית תרחיק חרקים ומזיקים מהמקום.
 

לצרכי הרזייה

אחת הפעולות שמסייעות לגוף לפרק חומרים ולהוריד במשקל הוא חילוף חומרים מואץ. שמן קוקוס ידוע ככזה שמסייע להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף, כאשר השמן מכיל חומצות שמגבירות את חילוף החומרים וגם את שריפת הקלוריות כאשר בתוך שמן הקוקוס נמצא מרכיב בשם MCTs שמסייע לשרוף קלוריות.

עם זאת, חשוב לצרוך את שמן הקוקוס במשורה וזאת משום שהוא מכיל כמות גבוהה של שומנים. בנוסף שמן קוקוס הוא שמן שמגביר את הכולסטרול הטוב שנמצא בגוף, ולכן הוא מועדף יותר על ידי אנשים שסובלים מכולסטרול גבוה או מהשמנה.

 

בישול בריא יותר

שמן קוקוס מאפשר בישול פרקטי וגם זהיר יותר וזאת משום שהוא מעולה לבישול בטמפרטורה גבוהה. שמן הקוקוס מכיל שומן רווי שמתאים לבישול בטמפרטורות גבוהות כאשר השמן לא נחשב מזיק לבריאות וכזה שמעלה את רמת הכולסטרול כמו שמנים אחרים שנועדו לבישול.

e3.jpg©bbcgoodfood

 

דחיית חיידקים

אחת הסגולות של שמן קוקוס הוא היכולת של השמן לדחות חיידקים. שמן הקוקוס נמצא גם יעיל במיוחד לבריאות הפה וזאת משום ששטיפת הפה עם שמן קוקוס מחטאת את חלל הפה ונלחמת בחיידקי הקריוס והבקטוס שבאים לבקר את השיניים לעיתים תכופות.

 

טיפול אנטי בקטריאלי

שמן קוקוס מעולה לטיפול בפטריות וזיהומים. השמן עוזר להקל במקרים של קנדידות, פטריות עור והוא מסייע גם בסילוק חיידקים מאזור המעי הגס וזאת בעת שתייה של שמן קוקוס באופן ישיר.

e1.jpg©bbcgoodfood

 

הורדת נפיחות בטנית

אחת הבעיות שנשים וגם גברים סובלים מהן היא נפיחות באזור הבטן.  נפיחות כזאת נגרמת לעיתים עקב תזונה לקויה שיש לאזן. בשל כך חשוב לצרוך שמן קוקוס שמסייע להוריד את הנפיחות ואת ההיקפים שנמצאים באזור הבטן.

 

הגנה על הגוף מקרני השמש

שמן קוקוס משמש מקדם הגנה נפלא הגנו וזאת משום שכאשר אנו מורחים אותו על הגוף הוא מגן על גופינו מפני קרני השמש שעלולות להיות מסוכנות גם לבריאות העור וגם לבריאות פנים הגוף שלנו. שמן קוקוס מספק לפחות 20 אחוזי הגנה מהשמש תוך שניתן להשתמש בו כתוספת מבורכת ומבריקה למקדם הגנה רגיל.

 

טיפוח השיער

שמן קוקוס מכיל חומרים ייחודיים שמסייעים למנוע בריחה של חלבון מהשערה. הנחה של שמן קוקוס על השיער לאחר חפיפה גם תגן על השיער מפני מפגעים וגם תקנה לשיער מראה מבריק ובריא.

 

טיפול באקנה

פצעי הבגרות שידועים גם בשמם המקצועי 'אקנה' יכולים להופיע בקרב מתבגרים ומבוגרים. אחד הטיפולים שהתגלו כיעילים לייבוש והחלמה של פצעונים הוא מריחת שמן קוקוס על גבי העור הנגוע.

 

לצרכי ניקיון

מלבד כלל הסגולות הפיזיות של שמן הקוקוס חשוב לדעת כי שמן זה יכול לטפל גם בריהוט שלכם. שמן הקוקוס מסייע לטפל בכתמים שנוצרו על בדים מסוגים שונים וזאת בשילוב של השמן עם אבקת סודה לשתייה ושפשוף המקום המוכתם. בנוסף שמן הקוקוס הוא שמן מעולה להברקת ריהוט ומשטחי עץ.

e2.jpg©bbcgoodfood

 

סיוע בתפקודי הגוף

שמן קוקוס הוא מרכיב שמסייע מאד לתפקודי הגוף: הוא עוזר לאזן את רמות הסוכר בדם, משמן מפרקים ובכך מקל על דלקות וכאבים תוך שהוא עוזר לבניית השלד והעצמות. באמצעות שמן קוקוס ניתן גם לשפר את תפקודי הכבד ולשמור על האיבר שחשוף לזיהומים.

 

יצירת תכשירים קוסמטיים

בשל הרצון של רבים מהאנשים להפחית בשימוש בחומרים שיש בהם מרכיבים כימיים, הפך שמן הקוקוס כאלמנט פופולארי לשמירה על היגיינת הגוף. באמצעות שמן קוקוס ניתן לנטרל זיעה בבית השחי, לטפל באמצעותו בעור יבש סביב הציפורניים, ואף להסיר באמצעותו איפור מהעיניים. שמן זה מעולה גם למריחה על השפתיים לקבלת לחות, מראה חושני ומבריק. שמן קוקוס מומלץ כתכשיר קוסמטי למי שסובל מרגישויות בשימוש במוצרי קוסמטיקה לא טבעיים.

 

כיצד צורכים את השמן?

שמן קוקוס שנמכר בפארמים השונים ובחנויות הטבע, מיוצר באריזות שונות והוא מיוצר כשמן מזוכך, אורגני ואף כחמאת גוף. את השמן ניתן למרוח באופן ישיר על הגוף והשיער, ולהשתמש בו במאכלים שונים, לצורך טיגון וגם בסלט!

לבריאות!

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?