הלבנת שיניים : 5 דרכים טבעיות שלא חשבתן עליהן!

חיוך של מיליון דולר? חיוך של בר רפאלי? חיוך מסנוור כמו לובן של פלורסנט? אם היה לנו כזה חיוך היינו פותחות לרווחה את הפה בכל סלפי עם חיוך מאוזן בטירוף. המציאות מעט שונה ורבות מאתנו משתדלות להסתיר את השיניים מול המצלמה. ואז מה אומרים עלינו? שאנחנו נסיכות קרח שבקושי עושות טובה ומחייכות, אבל בסתר ליבנו אנחנו יודעות שאנחנו לא, ועושות את החיוך בפה סגור הכי גדול שיש לנו.

כמו תספורת שעושה לנו את מסגרת הפנים, גם שיניים לבנות הן אחד מן הדברים הראשונים שאנשים מבחינים בהם. שיניים לבנות נחשבות לשיניים בריאות ומעידות שאנחנו מקפידות על ההיגיינה שלנו. שיניים לבנות גם נוסכות בנו ביטחון עצמי לדפוק חיוכים בלי חשבון. אז מי לא רוצה חיוך יפה? אם יש מישהי כזאת, היא ממש מוזרה...

ב-5 הדרכים הבאות גם לכן יהיה חיוך צחור, מבלי שתתרוששו בטיפולים יקרים בדרך לחלום הנחשק.

1. צחצוח עם חומץ תפוחים

לחומץ תפוחים יש סגולות רפואיות רבות ביניהן הסרת כתמים עיקשים ביותר של קפה וניקוטין משיניים שכבר ידעו הרבה כוסות קפה וסיגריות. לא תשיגו את התוצאות הלבנות בין לילה, אבל אם תצליחו להתעלות על הריח והטעם המזעזעים ולצחצח עם חומץ תפוחים את השיניים, ומיד לאחר מכן לצחצח עם משחת השיניים הקבועה שלכן (משחה עם פלואוריד- אנחנו ממליצים), תתחילו בשלב מסוים לקצור תוצאות מהממות. תמיד חשוב בסוף לשטוף טוב טוב את הפה.

s2.jpg©shutterstock

2. כמה טיפות של שמן זית

וואו, כמה דברים מדהימים אפשר לעשות עם שמן זית, וביניהן כמובן גם להלבין את שיניים. תוכלו לעשות זאת אם תוסיפו כמה טיפות שמן למברשת השיניים עליה משוחה כבר המשחה ולצחצח יחדיו. אפשרות נוספת היא לטפטף קצת שמן על טישו ולהעביר אותו בוויש על משטח השיניים. זה פחות גרוע מחומץ תפוחים, נכון? השיטה מתאימה אם השיניים קצת מצהיבות אבל אין עליהן כתמים עיקשים במיוחד.

3. אכילת מוצרי חלב

אם אתן טבעוניות אז תוותרו לעצמכן אבל אם אתן ומוצרי חלב מסתדרים בוודאי תשמחו לשמוע שיש מחקרים כי אם אוכלים כמות קטנה של גבינה לאחר הארוחה, הסידן והזרחן שבה תורמים למניעת עששת ומשפרים משמעותית את חוסן האמייל והמינרלים של השיניים, וכך מונעים כתמים. מומלץ במיוחד, גם אם טעים פחות, לאכול חלב ויוגורט עזים. יש ביוגורט עזים חומרים ששומרים על חלל הפה נקי, מנצנץ ומצוחצח.

shutterstock_520248940.jpg©shutterstock

4. אכילת סיבים תזונתיים

תפוח? אגס? סלרי? ברוקולי? חסה? גזר? כל החברים הללו עושים ממש פילינג לשיניים! מעבר לכך, המינרלים והוויטמינים שאוצרים בתוכם את כל המאכלים עתירי הסיבים התזונתיים מגיעים גם אל השיניים ומנקים את משטח השן. אז תאכלו בכיף שלכן...

 

5. עיסת תותים

נכון שאין על עונת החורף הודות לתותים? הם כל כך טעימים אבל מסתבר שגם יכולים להלבין שיניים. בתוך התותים יש חומצה מאלית שיכולה להסיר כתמים מציפוי השיניים, כולל כתמים קשים במיוחד של סיגריות, קפה ואפילו יין. מה שצריך לעשות זה לרסק את התותים לתוך עיסה נוזלית, לערבב עם סודה לשתייה עד שמתקבלת תערוכת אחידה ואז לפזר את העיסה בעזרת מברשת שיניים על גבי השיניים. השאירו את מצב העניינים הזה בפה למשך חמש דקות ואז תמשיכו לצחצח עם משחת שיניים רגילה כדי להסיר את השאריות שנותרו בפה. כדאי גם להעביר חוט דנטלי על מנת להוציא זרעי תותים שאולי נתקעו בכל מיני מקומות בפה. את הטיפול הזה מומלץ לעשות לא יותר מפעם בשבוע כדי שאמייל השן לא ייפגע.

s1.jpg©shutterstock

 

חשוב לזכור ששיניים נקיות, צחורות ובריאות הן כאלה שמקפידים לצחצח אותן ולשאול לשלומן את רופא השיניים וגם את השיננית  לכל הפחות פעמיים בשנה. גם אם תעשו את כל מה שהוצע פה, זה לא יעזור אם לא תשקיעו בבריאות השיניים מן היסוד.

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?