הבנתם משהו על החיים: אם אתם מקיימים את הדברים הבאים, יש לכם זוגיות מושלמת

יש דברים בחיים שלא ניתן להסביר, הם פשוט קיימים ללא סיבה מיוחדת הנראית לעין. אבל בכל הנוגע לקשרים חזקים ויציבים בין אנשים שמחוברים אחד לשני באמת, הטענה הזו ממש לא נכונה. למה? כיוון שיש דברים ממוקדים ואמיתיים שיוצרים בעצם את הבסיס לזוגיות הבריאה הזו. איזה דברים בדיוק?

 

ציפיות לא בשמיים

אנשים לפעמים מצפים מבני הזוג שלהם דברים בלתי אפשריים, וזה בדרך כלל קורה מתוך חוסר בטחון או ראיה לא ריאלית של המציאות. אבל כששני בני הזוג יודעים לקבל אחד את השני עם כל החסרונות והחולשות, בלי להעיק עליהם עם עמידה בסטנדרטים לא הגיוניים, כל אחד מרגיש קבלה והכלה באופן שמצמיח אותו מעלה.

 

תקשורת פתוחה

כשלא מדברים אחד עם השני באופן מלא פתיחות וכנות, שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה. קשר טוב מתבסס על תקשורת איתנה, כזו בה אפשר לדבר על כל מה שמפריע לכם, גם ברגעים הכי לא נעימים. אם יש פחד לשוחח על נושא מסויים צריך לברר יחד מה עומד מאחורי זה ולנקות אותו, על מנת שהעניין לא יתגלגל כמו כדור שלג.

via GIPHY

 

ספייס וכבוד למרחב האישי

אין אפס, זוגיות בריאה חייבת להתבסס על כך שלכל אחד מבני הזוג יש את המקום והמרחב להיות גם עם עצמו כשצריך, מבלי שהצד השני יכנס לו לנשמה. הצורך שלנו כבני אדם בהתבודדות לא מראה ניכור או ריחוק, אלא רצון לברר תחושות ומחשבות באופן עצמאי, באמצעות שקט פנימי. כשכל אחד מהצדדים מכבד זאת, הקשר יכול רק לפרוח.

 

גם לריב צריך לדעת איך

כולנו רבים, מי פחות ומי יותר, אך גם ריב צריך לדעת לנהל בצורה שלא תצא מכלל שליטה. זוגות שמצליחים לצאת מחוזקים מויכוחים ואי הסכמות עושים זאת כיוון שלאורך כל שלב בתקשורת בניהם, הם זוכרים שלפניהם עומד מישהו שהם אוהבים. לכן התפרצויות זעם או מטח קללות לא רלוונטי בכלל לשותפות הזו, כיוון שזה מוריד מערך האהבה והכבוד שכל אחד חש כלפי השני.

via GIPHY

 

אינדיבידואליות חזקה

למרות שזוגיות היא מצב של שניים, זה לא אומר שכל אחד מבני הזוג צריך לוותר על הפרסונה האישית שלו רק כי הוא חלק מצוות. להיפך, ככל שלכל אחד מהצדדים יש חיים אישיים מלאים ומעניינים יותר, ככה הקשר ניזון מהשפע הזה ולא נהיה תלותי.

ברור שיש התנהלות שונה לאורך קשרים שונים, אבל ישנם אלמנטים בסיסיים שבלעדיהם אין אפשרות לקיים זוגיות אוהבת ועוצמתית. שימו לב שמה שכתוב מעלה מתקיים גם אצלכם.

 

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?