כך תדעי אם הזוגיות שלך באמת אמיתית

מערכות יחסים הן עניין מסובך. הן מתחילות עם התאהבות ופרפרים שמדגדגים לנו את פנים הבטן, וגורמות לנו להרגיש כאילו אנחנו מרחפים מאושר. אבל כשהקשר מעמיק ויש עוד אלמנטים שמתווספים מעבר לעניין הבילויים המשותפים יחד, ישנם רגשות אחרים שמתפתחים, לאו דווקא כאלה שעושים לנו שיר בלב. זה כמובן טבעי ולא שלילי כלל, כי חשוב לזכור בעצם שכששלב ההתאהבות הראשונית חולף, מה שנשאר היא החברות והאכפתיות כלפי אחד השני. אז איך תדעו אם הזוגיות שלכם אמיתית מספיק כדי לעמוד במבחן המציאות?

 

דאגה זה טוב

לפעמים אנחנו נכנסים למצבים בהם הדאגה אוכלת אותנו מבפנים ויש תחושה באוויר של חוסר בטחון וחוסר יציבות לגבי מצבים מסויימים. דאגה היא תחושה שלא צריך להתייחס אליה כשלילית אלא ככזו שגורמת לנו לחוש אכפתיות כלפי האנשים שמעורבים בחיים שלנו. אם אנו חשים מוטרדים לגבי בני הזוג שלנו אנחנו בעצם מביעים כלפיהם אמפתיה ורצון שיהיה להם טוב. אכפתיות היא הבסיס להכל, לכן כשהיא ערה הקשר אמיתי לחלוטין.

 

נאיביות מתוקה

ציניות היא אולי צורה בה אנחנו מביעים הומור, אבל כשהיא משתלטת על סגנון התקשורת שלנו זה כבר הופך למרירות ואנטגוניזם. היופי בזוגיות כנה ואמיתית נעוץ בטוב ובנקיון הלב שממלאים לנו את הנפש במערכת היחסים. לכן, גם אם אנחנו נוהגים בנאיביות מסויימת בקשר בו אנו נמצאים זה ממש לא דבר רע, אלא אפילו מתוק ונעים. ההתייחסות החיובית כלפי דברים מביאה אותנו לעומקים אינטימיים, ללא ספקות וחשדנות שמרעילה את הזוגיות.

via GIPHY

 

אל תפחדו להיות פגיעים

כולנו סוחבים משקעים מקשרי עבר שהותירו בנו צלקות כאלה ואחרות. רבים מקשיחים את הלב שלהם ולא נותנים לו להיות חשוף לאהבה חדשה ואמיתית, רק בגלל הפחד של להיפגע ולהיכוות שוב. זכרו שאם לא תתנו לעצמכם את האופציה לגלות את מעמקי הנפש שלכם לבן זוג אוהב, החיים שלכם יהיו חסרים ולא מאושרים. לכן כשאתם מרגישים את היכולת להיפתח כלפי הצד השני ולהכניס אותו לסודות הנשמה שלכם, אתם נמצאים במצב פגיע אבל גם כזה שמקבל אליו את העומקים של הצד השני. אנחנו יכולים לומר לכם שאין תחושה מופלאה מזו, כששני אנשים מרגישים בטוחים מספיק כדי לחלוק את האמוציות והרגשות שלהם האחד עם השני, ללא סייג.

via GIPHY

 

קחו את נסיון החיים שלכם מכל מיני קשרים ואהבות מהעבר והשתמשו בו בצורה חיובית, דרכה תוכלו להיות חלק מזוגיות יציבה ומלאת אהבה.

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?