5 דברים שאת מרגישה בתת מודע כשבן הזוג שלך לא מתאים לך

לרבים מאיתנו יש נטיה מאוד טבעית להתחבר לאנשים שפשוט לא מתאימים להם מבחינה זוגית. בדרך כלל זה קורה כשאותם אנשים חסרי בטחון לגבי עצמם, ויש להם נטיה לחולשה כלפי אנשים שמחצינים חוזקות מסויימות, גם כשזה לא באמת המצב במציאות.

גם למשיכה פיזית יש המון השפעה על העניין, כיוון שכל בני האדם אוהבים להביט על יופי אנושי כזה או אחר. לכן הרבה פעמים אנחנו נוטים ללכת לפי העין ולא לפי הראש. למזלנו, כולנו התברכנו בתת מודע שמאותת לנו תמרורי אזהרה בכל מיני מצבים בחיים, ביניהם סיטואציות שקושרות אותנו בזוגיות עם אדם שלא מתאים לנו. אז איך תת המודע שלנו מזהיר אותנו בעניין?

 

1.חוסר בטחון שמוריד אתכם למטה

בין אם אתם אנשים שמגדירים את עצמם נועזים או בעלי בטחון עצמי גבוה בחיים, עדיין אתם יכולים ליפול לתוך מערבולת בה הזוגיות שבה אתם נמצאים פשוט מורידה את רמת הערכה העצמית שלכם לריצפה. זה אולי לא קורה בבת אחת אלא בהדרגה, אבל אתם חווים שינוי משמעותי שניכר בהתנהגות היומיומית שלכם, בצורה ירודה ומדכאת.

 

2.חייבים אישור חברתי

אנשים שלא טוב להם במקום מסויים תמיד יחפשו אישור מהחברה כדי להרגיש טוב עם עצמם, בצורה תלותית וחסרת יציבות. לכן כשאתם מוצאים את עצמכם מחפשים אחר אישור תמידי מבן הזוג שלכם על כל דבר קטן, אתם לא באמת נמצאים במקום חזק בחיים שלכם.

via GIPHY

 

3.השלווה נעלמת לכם מהחיים

יוצא לכם להסתכל מידי פעם על הדשא של השכן ולקנא? ברור שכן, למי מאתנו לא. כשאנחנו רואים שאנשים אחרים סביבנו נהנים מזוגיות שנוטעת בהם רוגע ושלווה וזה מעורר בנו קנאה, כנראה שזה אומר שאנחנו לא נמצאים במערכת יחסים דומה. אם אנחנו כל הזמן במתחים ולחץ בקשר שלנו, ממש לא חובה להישאר שם.

 

4.ניתוח אנליטי שלא נגמר

כאשר אתם מוצאים את עצמכם חופרים בכל שיחה, בכל מילה וכל תזוזה שמתרחשת בזוגיות שלכם, אתם חייבים להבין שזה לא מצב נורמלי או בריא. זה לא סתם שאתם מרגישים מותשים בקשר שאינו נכון לכם, כיוון שאתם מתעמקים בדברים שאינם חשובים, ומנסים לחשוב גם בשביל הצד השני. טוב לא יכול לצאת מזה.

via GIPHY

 

5.תחושת פחד משתלטת

זוגיות טובה לא אמורה לנטוע בכם פחד. אם אתם שמים לב שאתם יותר חוששים מה יקרה אתכם בכל רגע נתון, במקום פשוט להנות מהחברות ומהאהבה שבחייכם, כנראה שאין פה ממש חברות או אהבה אמיתית. כשזה נכון ומתאים, הכל זורם באופן חלק ונעים, לא מתוך פחד שמטריף אתכם וגורם לכם להסתגר בתוך עצמכם.

 

היו פתוחים לקבל את הסימנים שהתת מודע שולח לכם, אל תחסמו עצמכם בפניו כיוון שלרוב הוא יודע טוב יותר מהמודע שלכם...

 

איך תדעי שהוא לא דושבג?