לימון מוסיף המון, במיוחד כשמצוננים

כאשר מצוננים, תמיד משתמשים בלימון. הוא מסייע בכל מצב, גם אם מדובר בפעולה מניעתית כדי לא לחלות או לא להידרדר לסיבוכים וגם אם אתם כבר חולים וזקוקים להקלה מידית – הלימון תמיד שם כדי לעזור. אז מה כל כך מיוחד בו?

 

לימון למניעה של צינון

הלימון מוכר בזכות התכונות המניעתיות שלו. הוא מכיל המון ויטמינים: פרט לויטמין C החשוב הוא מכיל גם ויטמין A, ויטמינים B1 ו-B2, ויטמין P וגם פיטונצידים – שחשובים במיוחד כאשר מדובר בהתמודדים עם חיידקים. פיטונצידים הם תרכובות אתריות שמופרשות ע"י צמחים מסוימים שמסוגלות להרוג חיידקים ווירוסים. מי שלא סובל ריח של שום או בצל, שגם הם מלאים בפיטונצידים, מוזמן לנסות לימון (במיוחד בשילוב עם דבש) – זה פשוט מצוין. אגב, התכונות האנטיספטיות של לימון מוכרות כבר אלפי שנים. כבר במצרים העתיקה, במקרה של הכשת עקרב, היו מניחים על הפצע חצי לימון ואת החצי השני היו אוכלים. לרוב אנשים אף הצליחו לשרוד בעקבות טיפול כזה בהכשה.

r1.jpg©woman

 

לימון כאמצעי מניעה של צינון:

- הכי טעים: לערבב 150 גרם דבש ולימון מגורר אחד יחד עם הקליפה. אכלו 2 כפיות על הבוקר על בטן ריקה ובמהלך היום במקום נשנוש עם התה – לא תצטרכו לחשוש מצינון ושפעת.

- מתכון לאנשים שאוהבים חריף: פרסו לפרוסות דקות, כמעט שקופות, שורש ג'ינג'ר, והניחו אותו בכוס או ספל. מעליו הניחו כמה פרוסות לימון. מלאו את הכלי במים חמים  ותנו למשקה לעמוד קצת. שתו עד הסוף וחזרו על הפעולה אחרי 3-4 שעות. משקה זה לא רק ינקה את הגרון אם כבר התחילו השיעול או הצרידות, אלא גם יעלה באופן משמעותי את ההגנה של המערכת החיסונית.

- השיטה הפשוטה ביותר להשתמש בלימון נגד הצינון: פרסו את הלימון לפרוסות ומקמו את הצלוחית עם הפרוסות בראש המיטה בה אתם ישנים או על שולחן העבודה שם אתם יושבים רוב היום. פיטונצידים יתאדו באוויר ויסלקו מכם וירוסים וחיידקים.

- נטורופתים טוענים שאם מחזיקים בפה פרוסת לימון, אפילו אם אתם נמצאים במגע ישיר עם אדם מצונן או חולה בשפעת, הסיכויים שלכם לחלות נמוכים מאד.

r2.jpg©woman

 

לימון במאבק נגד צינון

גם אם חליתם וכל התסמינים הופיעו – גם במקרה זה הלימון יכול להיות לעזר במאבק עם המחלה. לעתים קרובות ביותר אנו ממליצים לאכול לימון עם דבש. את התערובת הזו יש להוסיף לתה, כדי לחמם את הגוף מבפנים ולחזק את המערכת החיסונית. לפעמים מומלץ להחזיק אותו בפה ולהמיס לאט כדי להקל על כאבי גרון והשיעול. יש לא מעט מתכונים עם לימון – כל אחד משתמש בו בדרך הכי אהובה עליו, אבל הנה כמה ניואנסים שכדאי לקחת בחשבון:

- חשוב לצרוך לימון יחד עם הקליפה – היא מכילה כמעט חצי מהחומרים הפעילים.

- אם נסלק את גרעיני הלימון – לא תורגש המרירות.

- כדי שהלימון לא יהיה חמוץ מדי, צריך להניח אותו במים רותחים בשלמותו ולאחר דקה-שתיים כבר אפשר להשתמש בו.

התווית הנגד היחידה לשימוש בלימון בצינון היא התגובה האלרגית. בשאר המקרים לימון מתאים לשימוש גם אצל מבוגרים וגם אצל ילדים, גם בזמן מחלה וגם למניעתה.

r3.jpg©woman

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: