10 דרכים לזהות מיד האם מדובר במוצר אורגני או כזה שגדל עם חומרי הדברה

ידוע מזמן שחומרי הדברה מאד מסוכנים לגוף האדם. כאשר אנחנו קונים ירקות ופירות, אנחנו מבזבזים זמן כדי להחליט מה לקנות ומה לא. האם אנחנו יודעים לבחור נכון תפוחי אדמה, גזר או תפוחי עץ? להלן מספר עצות שיעזרו לכם להחליט מה לקנות ואיך לא להזיק לעצמך.

 

גזר

גזר גדול בצבע כתום זרחני מושך את העין, אבל נראה לא טבעי. בחרו גזר קטן יותר ולא כל כך זורח. זכרו שעל גזרים אורגניים לא צריכים להיות כתמים מוזרים.

e1.jpg©adme

 

תפוחי אדמה

תפוחי אדמה סופגים מהר את חומרי ההדברה ולכן מאד חשוב לבחור אותם בקפידה. בחרו תפוחי אדמה בגודל בינוני, גם אם יש עליהם סימנים – מאד פשוט להוציא אותם בזמן הקילוף. אם לפניכם תפוחי אדמה גדולים וחלקים מדי, יפים מדי, רוב הסיכויים שהם מכילים חומרים מזיקים.

עצה: נקבו את קליפת תפוח האדמה עם ציפורן. אם שומעים צליל מתנפץ, מדובר בתפוח אדמה שגדל ללא חומרי הדברה.

e2.jpg©adme

 

עגבניות

כאן הכל מאד פשוט: אצל עגבניות בריאות הקליפה מאד דקה והחלקים הפנימיים כולם באותו גוון. אם העגבנייה מורגשת כמו פלסטיק במגע ורואים סיבים לבנים אחרי שחתוכים אותה, היא מכילה חומרי הדברה. חוץ מזה, שימו לב לעוקץ – בעגבנייה "בריאה" העוקץ די קטן.

e3.jpg©adme

 

מלפפונים

כאשר אתם קונים מלפפונים לא בעונה, אי אפשר להיות בטוחים שאין עליהם ציפוי של שעווה. אסור לאכול מלפפונים כאלה עם קליפה. אם חתכתם מלפפון ואין בפנים זרעים, יש לזרוק אותו מיד כי הוא מפוצץ בחומרי הדברה.

עצה: כאשר קונים מלפפון, שימו לב לעוקץ – הוא צריך להיות גמיש והמלפפון עצמו – קשה.

e4.jpg©adme

 

כרוב

מאד פשוט למצוא כרוב שלא נפגע ע"י חומרי הדברה: הציצו על ראש הכרוב שמוצא חן בעיניכם וודאו שאין עליו שום כתם. אם עלי הכרוב נקיים, דקים ואחידים מבחינת הצבע - הכל בסדר, אפשר לקנות אותם.

e5.jpg©adme

 

תפוחי עץ

תפוחי עץ נחשבים לפירות שמכילים הכי הרבה חומרי הדברה. בחרו תפוחי עץ קטנים ירקרקים ועם פגמים, ולא את התפוחים היפים והמושלמים.

עצה: כדי לבדוק האם התפוח שקניתם אורגני או מכיל חומרי הדברה, שפכו עליו מים רותחים. אם על המים נוצר קרום שומני, התפוח צופה בשעווה מעורבבת בחומר אחר.

e6.jpg©adme

 

דלעת

כאשר אתם בוחרים דלעת, חשוב לשים לב לקליפה שלה. קליפה נקייה וחלקה – סימן מעולה. אם מופיעים פסים וכתמים לא ברורים – זה אומר שיש לא מעט חומרי הדברה בפנים.

e7.jpg©adme

 

תותים

יש מקומות בהם אפשר לקנות תותים לאורך כל השנה, אבל גם בעונה הם מלאים בחומרי הדברה ומזיקים אחרים. כדי לקנות תותים מוצלחים ונקיים, זכרו שתותים אמיתיים כמעט תמיד לא שומרים על צורה מושלמת. אם התותים שקניתם בצבע צעקני, רוב הסיכויים שהם נצבעו. היזהרו מנקודות שחורות – גם הן תוצאה של חומרי הדברה. אם אתם לא מריחים ריח רגיל מהתות – חפשו מקום אחר לקנות בו.

עצה: שטפו את התותים במים קרים. אם אחרי שעה התותים לא מגירים מיץ, ברור לחלוטין שהם מלאים בחומרים הדברה.

e8.jpg©adme

 

אבטיח

עונת האבטיחים מתקיימת בקיץ. בשאר הזמן האבטיחים שאנחנו אוכלים מלאים בחומרי הדברה. הקליפה של האבטיח צריכה להיות בעלת פסים ברורים והעוקץ – יבש. כאשר פורסים אבטיח, צריך לבדוק ש"בשר" האבטיח בצבע אדום עשיר. נוכחות של סיבים צהובים – סימן שיש בו חומרי הדברה. אבטיח "בריא" מכיל רק סיבים לבנים.

e9.jpg©adme

 

דובדבנים

גם דובדבנים מאד פופולריים בכל נוגע לשימוש בחומרי הדברה. לא קשה למצוא דובדבנים "נכונים". דובדבן בריא הוא בצבע אחיד ובוהק, צבע לא אחיד וחיוור מתריע על חומרי הדברה.

עצה: שפכו על הדובדבנים מים חמים וכסו אותם. אם אחרי כמה זמן הריח שלהם לא ישתנה, הכל בסדר.

e90.jpg©adme

 

כמה המלצות כלליות:

קנו פירות וירקות רק במקומות בדוקים, העדיפו את פירות וירקות העונה.

הימנעו מפירות וירקות יפים מדי, זהים מדי ובצבעים רוויים מדי.

כאשר אתם בוחרים בין היצרנים השונים, שקלו שני פירות באותו גודל ובחרו את זה שיצא כבד יותר.

שטפו היטב את הירקות ואת הפירות, לאחר מכן קלפו אותם. במידת האפשר שטפו אותם במים רותחים.

אל תתביישו לשאול את המוכר, היכן גדלו הירקות והפירות שבחנות.

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: