10 דברים שיקרו לכם אם כל יום תעשו מקלחת קרה

מקלחת קרה לא רק מעוררת, אלא גם בעלת תכונות נוספות שמשפיעות לטובה גם על הגוף וגם על הנפש. הנה 10 סיבות – מדוע כדאי להתחיל להתקלח במים קרים כבר היום.

 

 

שיפור במצב הרוח

מקלחת קרה מסייעת לנו להתמודד עם מצב רוח רע ולהוריד את רמת העצבנות. מסתבר שמים קרים משפיעים על אזורים במוח שמשחררים הורמון נור-אדרנלין האחראי על המלחמה בדיכאון.

e1.png©adme

 

קל יותר להתרכז

מאחר שמים קרים מאיצים את חילוף החומרים בגוף וממלאים את התאים בחמצן, אתם הופכים למרוכזים יותר. אתם מתעייפים פחות ויכולים להתרכז לאורך זמן בבעיה מסוימת.

 

יעילות בעבודה

מקלחת קרה בבוקר מיועדת להעיר אותנו. היא מאיצה את פעילות התאים בגוף ואת זרימת הדם. בזכות זה אתם מרגישים יותר כוח ואנרגיה כדי להתעסק בדברים חשובים.

e2.png©adme

 

יותר נחישות

לעמוד מתחת למקלחת קרה זה אתגר. אם תאמנו ככה את כוח הרצון שלכם, תראו שיהיה לכם קל יותר לוותר על עוגייה מיותרת, להתחיל לעשן פחות או ללכת לישון מוקדם יותר.

 

שיפור בסיבולת לב-ריאה

מקלחת קרה בקביעות מפתחת גם סיבולת. חוץ מזה, מקלחת קרה מרגיעה את הכאב בשרירים, מאד מומלץ אם עבדתם קשה בחדר כושר. הקור מסייע להיפתר מבצקות ולשחזר רקמות פגועות.

e3.png©adme

 

פחות רגישות לקור ופחות הזעה

מים קרים הם סוג של סטרס לגוף, מה שגורם לו להתחיל לייצר חום פנימי. תוכלו לשכוח מידיים ורגליים שקרות כל הזמן וגם תשימו לב שאתם מזיעים פחות.

 

פחות מחלות

אם תתקלחו במים קרים כל יום, אל תפחדו לחלות או לחטוף שפעת – מקלחת קרה תחזק את מערכת החיסון שלכם באופן משמעותי. מקלחת קרה גורמת ליצירת תאים חיסוניים – מונוציטים ולימפוציטים -  אשר הורגים את החיידקים, הווירוסים ופתוגנים אחרים.

e4.png©adme

 

כלי דם חזקים יותר

מים קרים עוזרים להצר את כלי דם וזה גורם לדם לזרום מהר יותר ובכך לשמור על הגוף מפקקת ורידים, לחץ דם גבוה ומחלות אחרות, הקשורות לכלי דם.

 

ירידה במשקל עודף

מים קרים גורמים לפירוק של שומן שנאגר בגוף שלנו כדי להגן עליו מפגיעות ונחשב לסוג של דלק המחמם את הגוף. כמו כן, מקלחת קרה מאיצה את תהליך סילוק הרעלים מנקבוביות הגוף וממערכת כלי דם. כתוצאה, תורידו במשקל מהר יותר.

e5.png©adme

 

שיפור במצב העור והשיער

להבדיל ממים חמים שמייבשים את השיער ואת עור הקרקפת, מים קרים מגנים על השיעור ומצרים את הנקבוביות. תודות לכך השיער מתחיל להיות מבריק,  ולא שמנוני והעור לא מפתח תהליכים דלקתיים.

ee7.png©adme
 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: