10 דברים שבטוח שמעתם עליהם אבל אף פעם לא ראיתם

העולם שלנו מלא בניסים. לפעמים אנחנו אפילו לא מנחשים כמה דברים מרתקים מקיפים אותנו. ולפעמים קורה שלעתים קרובות אנחנו שומעים המון על משהו מסוים, אבל מעולם לא ראינו איך אותו משהו נראה. ובסוף יש גם בונוס – וידאו נדיר.

כמה דברים ברשימה הבאה באמת ראיתם ולא רק שמעתם עליהם?

 

1. התנ"ך של גוטנברג

הספר המודפס הראשון, תנ"ך והברית החדשה, הודפס ע"י יוהאן גוטנברג עוד לפני שנת 1450. היסטוריונים טוענים שהמהדורה של הספר כללה 185 עותקים – 150 על הנייר ועוד 35 על נייר פרגמנט. עד היום שרדו 48 עותקים, רובם לא מלאים.

f1.jpg©adme

 

2. אלקטרז

הכלא המפורסם ביותר בעולם שאי אפשר לברוח ממנו – כך "אלקטרז" מוכר בספרות והקולנוע העולמי. הכלא השמור ביותר בעולם נמצא באי אלקטרז במפרץ סן-פרנסיסקו. מלמעלה המקום נראה כמו אתר נופש קצת מיושן. ובכן, נכון להיום המקום לא פעיל והפך לאתר תיירותי. אגב, אם ראיתם את "הפריצה לאלקטרז" עם שון קונרי וניקולס קייג', אתם לגמרי ראיתם את המקום, אז סמנו V על הסעיף הנ"ל.

f2.jpg©adme

 

3. הצד האפל של הירח

אי אפשר לראות את הצד הזה של הירח מכדור הארץ, אבל אפשר בהחלט מהחלל. בצד האפל של הירח ישנם שני ימים – ים מוסקבה וים החלום וגם מספר מכתשי ענק.

f3.jpg©adme

 

4. המחשב DEEP BLUE שניצח בן אדם בשחמט

בשנת 1997 מחשב-על זה ניצח את הארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט. מיד אחר כך אנשים התחילו לדאוג מה יקרה אם הרובוטים ינצחו את האנושות, אבל ברגע שמסתכלים על התמונה קשה לדמיין שקופסת פלסטיק זו יכולה לאיים עלינו.

f4.jpg©adme

 

5. בקבוק פלסטיק בנפח 1 ליטר

לא תאמינו אבל לפני החימום והניפוח בקבוק של ליטר נראה כך.

f5.jpg©adme

 

6. מונה ליזה

אנחנו רגילים לחשוב על הציור המפורסם הזה כיצירה מלכותית, אבל ככה זה נראה בפועל. המקור של דה-וינצ'י נמצא בלובר והוא יחסית קטן. גובה 77 ס"מ, רוחב – 53.

f6.jpg©adme

 

7. מכונה לריצוף מדרכות

מכונה זו מסוגלת להחליף מעל 10 עובדים. בתנועה אחת היא מרצפת שביל שלם.

f7.jpg©adme

 

8. שקיעה וליקוי חמה

רבים חולמים לצפות בליקוי חמה, אבל לא כל אחד יכול להשוויץ שראה בו זמנית גם ליקוי וגם את שקיעת החמה.

f8.jpg©adme

 

9. תוספתן

מה אנחנו יודעים על החלק הזה בגוף שלנו, חוץ מזה שהוא מאד כואב כאשר הוא מודלק וצריך להסיר אותו?  אז ככה – תוספתן בריא זו חתיכה קטנה של המעי העיוור, הדומה לתולעת ורודה, דמוי צילינדר באורך 6-12 ס"מ ובקוטר 6-8 מ"מ. אם הוא מודלק, הוא גדל בכמה ס"מ ומקבל גוון אדום-דם.

f9.jpg©adme

 

10. רצפה מחוממות

כך נראית רצפה מחוממת בשלב הבנייה.

f91.jpg©adme

 

בונוס: חתול