8 דברים שיקרו לפנים שלכן אם תפסיקו להוריד את האיפור לפני השינה

כולנו יודעות שאסור להירדם עם איפור על הפנים, אבל מעטות חושבות מה יהיו התוצאות של זה לטווח ארוך יותר. הנה כמה עובדות שישכנעו אתכן אחת ולתמיד ללכת לישון בלי נגיעה של איפור.

 

יופיעו דלקות ופצעונים

כל יום על העור שלנו נשארים חלקיקי אבק ולכלוך. יחד עם שאריות האיפור, זיעה ושומן שמופרש על ידי העור, תערובת זו סותמת את הנקבוביות וגורמת להיווצרות דלקת.

רוב המייק-אפים כוללים שמנים שבהשפעה ארוכה על העור גם יכולים לגרום לסתימת נקבוביות. לילה זה זמן מושלם למנוחה מכל הדברים האלה. אם את משאירה את האיפור ללילה, את מונעת מנוחה מהפנים שלך.

 

העור יהפוך ליבש יותר

אם תפסיקי להוריד את האיפור באופן קבוע, שימי לב שמהר מאד העור שלך יתחיל לאבד את הנוזלים. חומרי לחות שאתן משתמשות בהם לפני שינה מסייעים לעור להשתקם ושאריות האיפור מהוות מחסום לחדירתם. העור מנסה להחזיר את האיזון ולחדש את עצמו, אבל בהיעדר של חומרים פעילים, בסופו של דבר אפשר ממש להגיע להתייבשות.

 

A post shared by THE SECOND SKIN (@secondskinth) on

 

עור השפתיים יתחיל להתקלף וסביב השפתיים יופיעו נקודות שחורות

להיכנס למיטה עם שפתון – רעיון רע, במיוחד אם מדובר בשפתון מאט עמיד. שפתונים כאלה הורסים שפתיים ולכן חשוב מאד לסלק שאריות השפתון לפני שינה ולמרוח קרם לחות.

אם את משתמשת בשפתונים שמנוניים, קחי בחשבון שההרכב שלהם סותם נקבוביות סביב השפתיים ולכן מהר מאד יופיעו שם נקודות שחורות.

 

העור מסביב לעיניים ייראה גרוע

קודם כל, ברור שבבוקר תראו במראה "עיני פנדה", צללית ומסקרה מרוחות לא מוסיפות יופי לאף אחת. דבר שני, בגלל הזנה לקויה וחוסר לחות ייפגע האזור הרגיש ביותר בפנים שלך – העור מסביב לעיניים. הקמטוטים יהיו בולטים יותר וקמטוטים חדשים יופיעו גם הם.

 

A post shared by Risha Krylova (@risha_krylova) on

 

העור יתחיל להזדקן בטרם עת.

אם שינה עם איפור על הפנים הופכת להרגל, תהיי מוכנה שגם העור שלך יזדקן מהר יותר והצבע שלו יהיה חיוור. מסתבר שתאי העור פעילים ומתחדשים בלילה והאיפור מפריע לכך.

חוץ מזה, מרקמים דחוסים ופודרה שנשארים ללילה מונעים את חדירת הלחות לעור ומאד מייבשים אותו, מה שגורם להופעת הקמטים. זה מסוכן במיוחד לעור של בנות 40 פלוס, שגם ככה נוטה להתייבש.

 

A post shared by Into The Gloss (@intothegloss) on

 

הריסים יהפכו לשבירים

מסקרה שנשארת על הריסים בלילה מתחילה בהדרגה לייבש את הריסים ועם הזמן הם הופכים לשבירים יותר. אם נזניח את עניין הסרת האיפור הריסים יתחילו פשוט להישבר ולנשור. מחיר גבוה מדי, לא?

 

A post shared by Into The Gloss (@intothegloss) on

 

השינה תיהרס

נשים רבות שמו לב שבימים שהן לא הספיקו להסיר את האיפור הן ישנו פחות חזק. ייתכן שזה קשור לכך שלפני השינה העור שלך לא עבר שגרת טיפוח וכמו כל מיני דברים שליליים אחרים, זה עלול לגרום לך לחרדות בשינה. הוסיפי לחששות גם את חוסר הנוחות שאת חשה כאשר את נרדמת עם איפור על הפנים ודאגה שאת יכולה ללכלך את המצעים - לא נעים.

 

A post shared by Claudia (@claudia.hepburn) on

 

תגבר הסכנה לזיהום בעיניים

שאריות צללית, איילינר ומסקרה שנשארים על העור במשך הלילה יכולים לגרום לגירוי ואדמומיות ומשם גם לזיהום.

 

מסיבות אלו מאד חשוב לנקות את עור הפנים בקפידה – מדוע שנעשה ניסויים על העור שלנו?