מסתבר שהמקור של אגדות הילדים קצת שונה ממה שסיפרו לנו

רובנו גדלנו על הסרטים המצוירים של דיסני, שהציגו לנו עולם נאיבי ומושלם של נסיכות ונסיכים. דיסני משלבים בין דמויות סוחפות, עלילה מפתיעה ומשמחת, המלווה בסוף טוב ואופטימי. מסתבר שאגדות הילדים עליהם מבוססים הסרטים האלו, היה קצת יותר מפחידות ושונות ממה שכולנו הכרנו.

 

בת הים הקטנה

הסיפור המקורי של בת הים הקטנה, אכזרי ואפל הרבה יותר מזה של דיסני. גם בסיפור המקורי בת הים הקטנה אכן רואה את הנסיך מרחוק על הספינה, מצילה את חייו ובכך מתאהבת בו, אבל בגרסה זו הוא אינו מבחין בה. בשני המקרים היא חותמת על אותו ההסכם בו היא תוכל להישאר בת אדם רק אם תגרום לנסיך להתאהב בה ולהתחתן איתה, אך בסיפור המקורי אם זה לא יקרה, היא גם תצטרך לוותר על חייה. בנוסף בסיפור המקורי היא אומנם מקבלת רגליים, אבל בתמורה לאפשרות ללכת היא חווה כאבי תופת כתוצאה מכל צעד שהיא עושה. כשהנסיך מתחתן עם אחרת במקומה, היא יכולה לבחור להרוג אותו ולהציל את חייה, אך בת הים הקטנה כל כך מאוהבת שהיא בוחרת לזרוק את עצמה לים ולהפוך לקצף. בהחלט סוף אופטימי ושמח.

 

סינדרלה

הגרסה המקורית של סינדרלה הרבה יותר זוועתית וקריפית ממה שכולנו מכירים. אחת האחיות החורגות של סינדרלה קוצצת לה את האצבע ואילו השנייה את העקב, על מנת שלא תתאים לנעל הזכוכית שמביא איתו הנסיך. אם זה לא מספיק, כאשר האחיות החורגות מבינות שסינדרלה תהפוך למלכה וכדאי להן להשלים איתה, הן מגיעות לנשף שנערך בבית המלוכה ועיניהן נעקרות ממקומן. בנוסף מסתבר שהנסיך הרבה יותר מתוחכם ממה שחשבנו, הוא זה שגורם לסינדרלה לאבד את נעל הזכוכית, על ידי הדבקה של דבק על המדרגות שגורמת לה "לאבד" את הנעל בשביל שיוכל לעלות על עקבותיה. בקיצור, נראה שסיפור רומנטי ונאיבי על גורל של שתי נשמות טובות, זה לא לגמרי מה שהיה פה.

c1.jpg©huffingtonpost

 

היפיפייה הנרדמת

גם הסיפור של היפיפיה הנרדמת הרבה יותר אכזרי וכואב מהסיפור שאנחנו זוכרים. בסיפור המקורי הנסיך מסתובב ליד הטירה של היפיפיה הנרדמת ומשהיא לא עונה הוא מטפס על סולם ונכנס דרך החלון לחדרה. כשהוא מוצא אותה שוכבת שם מחוסרת הכרה, הוא קורא לה וכשהיא לא עונה, הוא אונס אותה והולך משם. כשהיפיפייה הנרדמת מתעוררת, לאחר שילדה תאומים, הנסיך חוזר ואיכשהו הם מתאהבים. אך מסתבר שהוא נשוי למישהי אחרת שלא כל כך מרוצה מהבחורה החדשה, שבתמורה מבקשת שיהרגו את הנסיכה ואת התאומים ויבשלו אותם ויאכילו בהם את המלך. למזלה של הנסיכה המזימה נכשלת ואיכשהו שניהם מצליחים לחיות באושר ועושר ביחד, מוזר, הא?

c4.jpg©huffingtonpost

 

פינוקיו

מסתבר שפינוקיו המקורי היה הרבה יותר שובב וכפוי טובה מזה שאנחנו היכרנו. למרות מאמציו של סבא ג'פטו, ברגע שפינוקיו לומד ללכת הוא בורח ממנו. כשהוא נתפס על ידי המשטרה, הם כולאים את ג'פטו באשמת התעללות. כשהוא משתחרר הוא מנסה לגרום לפינוקיו ללכת ללמוד, אבל הוא בתמורה מוכר את ספרי הלימוד והולך לתאטרון. בתאטרון הוא פוגש חתול ושועל שגונבים את כל הכסף שלו ומנסים לתלות אותו ולהרוג אותו. גם בסיפור המקורי למרות שהזוועות יותר גדולות, הוא הופך בסופו של דבר לילד אמיתי.

c3.jpg©huffingtonpost

 

שלגיה ושבעת הגמדים

גם הסיפור המקורי של שלגיה, הרבה יותר מצמרר ממה שאתם זוכרים. גם בגרסה המקורית האם החורגת של שלגיה שולחת אותה ליער ומבקשת שיהרגו אותה, אך בשונה מהסרט של דיסני היא מבקשת שיביאו לה את הלב והכבד שלה כהוכחה להריגה והיא גם אוכלת אותם בהנאה. בהמשך שהיא מביאה לשלגיה את התפוח בפעם השלישית, שלגיה מתעלפת ומניחים אותה בארון קבורה מזכוכית. כשהנסיך מוצא אותה ומבקש שייקחו אותה אליו בארון, הגמדים סוחבים אותה ובגלל שהם מועדים התפוח המורעל נפלט מהגרון של שלגיה והיא חוזרת לחיים עם הנסיך אהובה. האם החורגת המרשעת מוזמנת לחתונה של שלגיה והנסיך וכעונש להתנהגות שלה מכריחים אותה לרקוד עם נעליים בוערות באש עד למותה. נשמע קצת שונה מהסיפור שגדלנו עליו..

c5.jpg©huffingtonpost

 

אז פעם הבאה שייצא לכם לצפות במקרה בסרט של דיסני, תזכרו שמעבר למראות הנאיביים והתמימים מסתתרים סיפורים מצמררים ואפלים. אבל אל תתנו לזה להרוס לכם את ההנאה..