גם אתם נתקלתם בכל מיני דברים לא קשורים במוצרים יום- יומיים? עכשיו תוכלו לדעת מה המקור שלהם

ישנם לא מעט מוצרים שאנחנו משתמשים בהם באופן קבוע ביום יום שלנו, שאם נסתכל עליהם טוב טוב נגלה איזה משהו לא ברור. החל חור במקל של סוכריה על מקל ועד סימון לא מובן על משחת השיניים, מסתבר שלכל אלה יש סיבה ואנחנו כאן לספר לכם מה המקור שלהם.

 

פונפון בכובע גרב

גם אתם תהייתם אי פעם מה המקור של הפונפון שמחובר לכובעי גרב והפך להיות גם די אופנתי לאחרונה? אז מסתבר שהמקור שלו הוא לא דווקא אופנתי, אלא יש לזה הסבר היסטורי. הספינות שאכלסו את הימאים הצרפתיים במאה ה-18, היו מאוד נמוכות והימאים היו חובטים את ראשם בתקרות התאים. על מנת למנוע מהם את החבטות המיותרות, צורפו לכובעים שלהם פונפונים שימנעו את החבטה. בהמשך הם חוברו לכובעים של מחלקות שונות בצבא על מנת להפריד בין המחלקות השונות ומשם הם גם הגיעו לעולם האופנה.

f1.jpg©providr

 

הפסים הצבעוניים בתחתית השפופרת של משחת השיניים

מסתבר שהפסים הצבעוניים והלא כל כך ברורים האלה בתחתית השפופרת של משחת השיניים, הוא בעצם ברקוד. מטרתו של הברקוד הזה הוא לסמן למכונה שמייצרת את השפופרות היכן צריך לחתוך את השפופרת בפס היצור. הסיבה שישנם הבדלים בצבעים השונים בין השפופרות, היא לסמן את צבע השפופרת.

f2.jpg©providr

 

החור בקצה המקל של הסוכריה

בניגוד למה שרבים חושבים, החור בקצה המקל של הסוכריה, לא נועד על מנת שהילדים ישרקו איתו אחרי שהסוכרייה נגמרת. המטרה האמיתית של החור המוזר הזה, היא להחזיק את הסוכריה שלא תיפול ותתפרק. כשהסוכריה עוד במצב נוזלי, הנוזל נקרש מסביב לחור, דבר שמאפשר לסוכריה להיות חזקה יותר ולא להישבר באמצע.

f3.jpg©providr

 

קפל לאורך המכנסיים

מסתבר שהקפל הארוך הזה שעובר לאורך כל המכנסיים, או לא הצהרה אופנתית אל נוצר כתוצאה מהמציאות. במאה ה 19, מכנסיים וחצאיות נשלחו מאירופה לרחבי העולם בתוך מכליות. על מנת לצמצם את המקום בשביל לשלוח יותר בגדים, הם קופלו בערימות ולאחר המסע לא ניתן היה להיפטר מהקמטים שהתקבלו.

f5.jpg©providr

 

החור בעטים של פעם

להרבה עטים בסגנון הישן יש חור באמצע העט. בעוד חלק מהאנשים חושבים שמדובר בטעות ביצור, נגלה לכם שיש לחור הזה מטרה. הוא נועד לאפשר כניסה של אוויר לתוך העט דבר שמאפשר לדיו להמשיך לצאת בצורה חלקה. כך שאם העט מפסיק לפעול כל מה שעליכם לעשות הוא לנער אותו קצת.

f7.jpg©providr

 

המספר 57 על בקבוק קטשופ היינץ

מסתבר שהמספר שמופיע על הבקבוק של קטשופ היינץ, הוא לא מספר סידורי או משהו דומה. המספר מסמן את המיקום בו יש לטפוח עם היד כאשר הקטשופ נתקע. אז פעם הבאה שזה קורה, מכה אחת במיקום המדוייק תעשה את העבודה בקלות ובמהירות.

f90.jpg©providr

 

המתג של המראה הקדמית באוטו

המתג הזה שרובנו תולים עליו כל מיני דברים ריחניים, הוא לא נועד להיות וו תליה בלבד. זהו מתג שנועד להחליף בין מצבי יום ולילה ולמנוע מאיתנו להסתנוור מהפנסים של המכוניות שנוסעות מאחורינו. לחיצה על המתג תסיט את המראה ממצב של יום למצב לילה, על ידי שינוי הציפוי שלה.

q1q1.jpg©providr
 

שכבת הכיס בתחתוני נשים

בטח כל מי שנתקל בתחתוני נשים תהה מה פשר הכיס הפנימי והמיותר הזה. מסתבר שהתקן של הלבשה תחתונה הוא שהשכבה הפנימית תהיה תפורה מבד רך במיוחד. היות ולא ניתן לתפור שכבה שלמה נוספת בתחתוני נשים, כי זה יהיה ממש לו נוח, הוחלט להשאיר צד אחד פתוח וככה נולד הכיס הזה.

q1q3.png©providr

 

מכסי הפלסטיק של הכוסות טייק אויי

מכירים את זה כשאתם קונים קפה קר או כל שתייה קרה אחרת, מניחים את זה על השולחן וזה מתחיל לטפטף? אז מסתבר שהמכסה שאתם מקבלים עם הכוס הוא גם תחתית המתאימה בצורה מושלמת לגודל הכוס ונועדה בדיוק למקרים שכאלה.

q1q2.jpg©providr

 

החור הקטן הזה ליד העדשה של האייפון

בטח רבים שאלו את עצמם מה מטרת החור הקטן הזה שנמצא בין עדשת המצלמה והפנס של האייפון. לידעתכם זהו לא סתם חור, אל מיקרופון קטן שעוזר לסאונד שאנחנו מקליטים להיות חד וברור יותר על ידי הקטנת עוצמת הרעש שנקלט במיקרופון הראשי של המכשיר בזמן שאתם מצלמים וידאו

q1q4.png©providr