6 דברים שאסור בשום פנים ואופן להוריד באסלה

אם חשבתם שהאסלה שלכם היא מקום להוריד בה כל דבר, קחו בחשבון – זה ממש לא רעיון טוב ואף מסוכן. אז מה באמת מומלץ לזרוק לפח, במקום להוריד באסלה, גם אם זה נוח יותר ומקצר תהליכים.

 

מילוי שירותי חתולים

בין אם מדובר בחול מתגבש או בגבישים מינרליים משירותי חתולים, חשוב לזכור שזהו חומר שלא מתמוסס במים. במגע עם המים חול של חתולים הופך ליציקה דמוית מלטוזה בהחלט משהו שאסור בתכלית האיסור להוריד באסלה, כי תיווצר סתימה.

f1.jpg©adme

 

שאריות של קפה שחור

גרגירי הקפה ששקעו לתחתית הכוס בדרך כלל מסולקים לכיור או נשטפים אל האסלה. אף על פי שמדובר בכמות קטנה מאד של חומר, הצטברות של הגרגירים האלה סותמת את צינורות הביוב ומונעת את מעבר המים. כך שאם המים עומדים במקום להישאב פנימה - הגיע הזמן לטפל בסתימה ולהתחיל לזרוק את שאריות הקפה לפח אשפה בלבד.

f2.jpg©adme

 

מגבונים לחים

מגבונים לחים זה דבר מאד נוח לשימוש. אפשר לנקות איתם רהיטים, אפשר לנגב איתם את הרצפה או להתנגב בשירותים. כאשר מדובר בתינוקות - זה לחלוטין מוצר הכרחי. בפעם הבאה כשתתפתו לזרוק את המגבונים הלחים לתוך האסלה, כדאי שתחשבו שוב - מדובר באחד הגורמים המובילים לסתימות. אז לפח האשפה, בבקשה.

f3.jpg©adme

 

חיתולים

תינוקות משתמשים בחיתולים חד פעמיים. זה נוח וכיף וכאשר הגיע זמן להיפטר מהם, לפעמים לא בא לנו להשאיר חיתול מלוכלך בפח ואנחנו זורקים אותם לאסלה. גם אם התמזל מזלכם והאסלה לא נסתמה מיד, יש סיכוי שהיא תיסתם בעוד מספר ימים בלבד. החומר הסופג בתוך חיתול חד פעמיים הופך לג'ל בתוך המים, מתנפח ומונע מעבר של מים ואשפה אחרת.

f4.jpg©adme

 

מקלות אוזניים

מקלות אוזניים תמיד נמצאים בחדר אמבטיה ולכן הדרך משם לאסלה תמיד מהירה מאד. מהירה מדי יש לומר, כי אף על פי שמקלות האוזניים נראים תמימים למראה ויכולים לעבור בביוב בקלות, ברגע שהם מגיעים לאזור צינורות מעוקל, הם נתקעים שם ומונעים מעבר של אשפה אחרת. והנה לכם סתימה.

f5.jpg©adme

 

שומנים

אחרי הבישול אל תורידו את שאריות השמן או השומן מהמחבת לתוך הביוב דרך הכיור או האסלה. השומן מתקרר ומתגבש וזה יוצר סתימות. אז מה עושים עם השומן שהצטבר על המחבת, אחרי שטיגנו, למשל, קציצות? הפתרון פשוט - להמתין עד שיתקרר ולנגב אותו עם מגבוני נייר. את המגבונים לזרוק לפח אשפה, כמובן, לא לאסלה.

כדי למנוע סתימות והצטברות אשפה בתוך הצינורות, אנחנו ממליצים לפחות פעם בחודש לבצע טיפול מניעתי באמצעות תכשירי ניקוי המיועדים לפתיחת סתימות.

f6.jpg©adme