סובל מהאנגאובר? הנה רשימת הדברים שיעזרו לך שוב להרגיש בן אדם

חמרמורת, או בשמה הלועזי האנגאובר, היא תופעה שכולנו לפעמים מוכנים לשלם הרבה כדי שהיא תיעלם, בדרך כלל בבוקר שאחרי ערב שתייה מופרזת. לפעמים כדי להפסיק לסבול מספיק רק כדור נגד כאב ראש, קפה ואולי משהו שומני לארוחת בוקר. במקרים קשים יותר תצטרכו לעמוד כמעט שעה במקלחת או לשכב עד שתעבור הסחרחורת ורצוי שגם יהיה לך מישהו להחזיק לך את היד ולהגיד שהכל יהיה בסדר.

חמרמורת מתחילה ברגע שרמת האלכוהול בדם מתחילה לרדת. כדי לשטוף את האלכוהול מהגוף צריך הרבה נוזלים. כתוצאה מכך, אנחנו מתייבשים. ככל שכמות האלכוהול הייתה גבוהה יותר, כך תחושת החמרמורת תהיה מורגשת יותר.

להלן מספר תסמינים שאתה עלול לחוש עם החמרמורת:

1. כאבי ראש חזקים ופועמים, סחרחורות חזקות

2. בחילות והקאות מאסיביות, מה שרק מחמיר את ההתייבשות

3. תגובות איטיות לסביבה, קושי בריכוז ועייפות מאד גדולה

4. צמא בגלל ההתייבשות

5. עצבנות וחרדה

6. רגישות לאור ולרעש

 

כמובן, אם רוצים להימנע מחמרמורת, חשוב יחד עם אלכוהול לצרוך כמות מספקת של מים, ביחס של בערך 1:1. זה יעזור להוריד את התחושות הלא נעימות.

הדבר המשותף היחידי לכל סוגי החמרמורת – אוכל. והרבה אוכל. למרבה הצער, לא מדובר כאן באוכל בריא, אפילו להיפך. זאת בדיוק הסיבה שביקשנו מהתזונאים לספר לנו מה הם עושים כאשר הם סובלים מהנגאובר. ולא, הם לא ימליצו לך על שלוש פיצות ושני בקבוקי קולה.

 

1. פחמימות

קודם כל, רצוי למלא את הגוף עם מינרלים, כדי לעזור לו בתהליך ניקוי הרעלים. למשל, שתו שייק ירוק או מי קוקוס. לאחר מכן אפשר לאכול משהו מלוח, אבל לא חריף, כדי לאפשר לקיבה להירגע. אפשר במקום מאפה לאכול תבשיל שמכיל תפוחי אדמה וקטניות. אפשר כמובן לאכול מרק ירקות. עדיף לא לאכול יותר מדי לחם או בצקים, שוב - כדי לא להעמיס על הקיבה.

d1.jpg©mirror

 

2. ביצים

אחרי ששתיתם הרבה מים, אפשר לאכול ביצת עין נוזלית או ביצי בנדיקט עם פרוסה של לחם קלוי.

d3.jpg©mirror

 

3. אבוקדו

ברור, מדובר במזון על לא במקרה. אם אתה מרגיש שהמוח שלך מידפק על דפנות הגולגולת, הנה מתכון: גוואקמולה – ממרח אבוקדו מקסיקני עם כוסברה ולימון, יחד עם קרקרים או נאצ'וס וליד – מי קוקוס כמובן, שמחזירים לגוף את הלחות ומספקים איזון אלקטרוליטי.

d4.jpg©mirror

 

4. שיבולת שועל

שוב – קודם כל שותים הרבה מאד ואז אפשר לאכול קערה מפנקת של שיבולת שועל עם קצת חמאת בוטנים או אגוזים ופירות יער. את הדייסה יש לבשל על בסיס מים ולא על בסיס חלב ועל כך נפרט בסעיף הבא.

d5.jpg©mirror