8 שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם כדי להצליח

לסיים את מערכת היחסים שמיצתה את עצמה, להחליף עבודה שאין בה אפשרות לקידום, לפתוח עסק. לעבור למדינה אחרת. להתחיל ללמוד. לפעמים אנחנו מבינים שהגיע הזמן לשנות חיים, אבל לא יכולים לקבל החלטה ולפעול, כי שינויים – זה סיכון. כדי להבין האם אתם מוכנים לשינוי, עליכם לתת תשובה כנה לשמונה שאלות הבאות:

 

via GIPHY

 

1. האם אתה מוכן להודות בפגיעותך?

"כל הזמן אני מסתובב עם לוזרים", "חברים תמיד בוגדים בי", "בעבודה לא מכירים בהצלחות שלי". לזהות דפוס חוזר זה גם לזהות אפשרות השינוי. זה לא פשוט כל כך, כי עליך להשלים עם המחשבה שאתה נתום לחסדי כוח כלשהו, שאין לך מה לעשות נגדו. כדי להתמודד עם הכוח הזה, אתה זקוק לעזרה. האם אתה מוכן להודות בחוסר אונים שלך?

 

2. האם אתה מוכן לקחת על עצמך חלק מהאחריות?

להפיל אשמה על מצבך על הקרובים שלך או על סביבתך זה יותר פשוט מאשר להודות באחריות שלך. אבל כדי לשנות את עצמך, עליך שוב לקחת בעלות על החיים ולא להישאר קורבן. אי אפשר לשנות אחרים ולקוות לשווא שהם ישנו אותנו. האם אתה מוכן להפסיק להתבכיין ולהפיל אחריות על אחרים?

 

3. האם אתה מוכן לעשות צעד לכיוון הלא ידוע?

גם אם אנחנו ממש סובלים במערכת היחסים או בזוגיות, עדיף לנו לא לשנות כלום מאשר להסתכן. כי הרי תמיד יכול להיות גרוע יותר. ברגע שאנחנו מתחילים לעשות שינויים, אנחנו מעיזים להתגבר על פחד חוסר הודאות, עושים צעד לתוך תהום, מסרבים להישאר באותה סביבה ולפעול בהתאם למסורת. אולי צריך לסבול עכשיו כדי שאחר כך יהיה טוב יותר? האם אתה מוכן לצאת אל מחוץ למסגרת הרגילה?

via GIPHY

 

4. האם אתה מוכן לקטוע קשרים מסוימים?

כדי להפוך לגרסה חדשה של עצמך לפעמים צריך להפסיק להתאים לציפיות של ההורים וקרובי המשפחה. צריך לוותר על הדימוי הרגיל שכולם מכירים. בשלב זה רוב הסיכויים שתאבד חברים ותתחיל לפגוש קרובים לעתים רחוקות יותר. דמיינו רגע שלמען עבודה חלומית עליך לעבור למדינה אחרת ולא תוכל כל סופ"ש לפגוש את החברים. האם אתה מוכן לשינויים כאלה?

 

5. האם אתה מוכן לבחון מחדש את הערכים שלך?

כל שינוי אישיותי גורר אחריו שינויים נפשיים ומייצר השקפת עולם חדשה. התחושות שלך, הרגשות שלך, הערכים, דימוי על זוגיות – הכל ישתנה כי צריך לבחון אותו מחדש. זה מצריך זמן, כוח, ארגיה ומוכנות ללכת לפשרה.

נגיד, תמיד חשבת שהכי חשוב עבורך – משפחה. כבר יש לך משפחה, אבל אתה עדיין מתוסכל. האם אתה מוכן לוותר על המשפחה למען קריירה? האם אתה מוכן לפקפק במשהו שתמיד סמכת עליו?

 

6. אתה מבין שלא הכל אפשר לשנות?

עבודה על ה"אני" שלנו מאפשרת לנו לגלות משאבים חדשים, אבל גם מצביעה לנו על הגבולות. אנחנו הופכים ליותר חזקים אבל עדיין לא הכל יכולים. דמיינו לכם צייר שבמשך שנים רבות השתמש בתמונות שלו רק בשלושה צבעים ופתאום גילה שיש ברשותו עוד צבעים נוספים. היכולות שלו גדלו, הסיכוי לצייר תמונה הכי טובה שלו גדל, אבל הכישרון וההשראה עדיין מוגבלים. ואולי אפילו עם הצבעים החדשים מצפה לו אכזבה. האם אתה מוכן לגלות את הגבולות שלך?

via GIPHY

 

7. אתה מוכן לקחת את הכל לידיים שלך?

שינויים פנימיים אפשריים, רק כאשר אנחנו באמת מתחילים לעבוד. צריך להפסיק לשחות עם הזרם. עליך שוב לגלות את הקול שלך ולהשתמש בכל האומץ שלך. זה אומר שעליך לדבר מכל הלב, למשל, עם מנהל תובעני או עם ההורים. האם אתה מוכן להפסיק להיות פאסיבי?

 

8. האם אתה מוכן ללכת עד הסוף?

קורה שהחופש שקיבלת גורם לך לעצור ולחזור לאזור הנוחות הקודם. הישגי הביניים פתאום נראים לך פרס מספק עבור המאמצים שהשקעת. נראה לך שהשגת את המטרה והוכחת לכל הסובבים את מה שרצית ולכן אפשר לחזור חזרה. נגיד, החלטת להיפרד ועזבת את הבית. האם צריך לחזור לאקסית אם היא מתחננת בפניך ומבטיחה להשתנות? כל ההחלטות צריך לקבל באופן מודע ומחושב.